Kościół św. Hieronima wg projektu

Kościół św. Hieronima wg projektu

 

Historia kościoła św. Hieronima
w Starej Miłośnie

Kościół św. Hieronima w Warszawie – polski rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Warszawie, w gminie Warszawa-Wesoła, w województwie mazowieckim, należący do diecezji warszawsko-praskiej dekanatu rembertowskiego.

28/29.04.2002 r. – rozpoczęcie budowy kaplicy pod kierownictwem pana Jacka Milewskiego. (budowę i tworzenie nowego ośrodka duszpasterskiego zainicjował za zgodą Kurii Warszawsko-praskiej, ksiądz Prałat Jerzy Banak – proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie – Starej Miłosnej)

14.06.2002 r. – poświęcenie kaplicy przez Ekscelencję Biskupa Kazimierza Romaniuka 

30.06.2002 r. – liturgiczne wprowadzenie księdza proboszcza Stanisława Popisa.

Tymczasowa kaplica potocznie nazwana "Zielony kościół"

Tymczasowa kaplica potocznie nazwana „Zielony kościół”

30.09.2002 r. – erygowanie dekretem parafii pod wezwaniem świętego Hieronima przy ul. Rumiankowej 2/4 w Wesołej na osiedlu Stara Miłosna przez księdza Biskupa Kazimierza Romaniuka

30.09.2003 r. – poświęcenie obrazu naszego patrona świętego Hieronima i figury Pana Jezusa przez księdza Biskupa Kazimierza Romaniuka

27.03.2004 r. – poświecenie obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej przez księdza Biskupa Stanisława  Kędziorę, a następnie zawieszenie go w kaplicy.

03.10.2004 r. – założenie Parafialnego Koła Caritas w niedzielę Miłosierdzia Bożego

19.03.2005 r. – rozpoczęcie prac budowlanych  kościoła

27.03.2005 r. – poświecenie dzwonu do  nowego kościoła

30.09.2007 r. – pobłogosławienie oraz wmurowanie kamienia  węgielnego pod  kościół świętego Hieronima podczas mszy świętej odpustowej, w piątą rocznicę powstania parafii, przez księdza Biskupa Kazimierza Romaniuka.

19.09.2010 r. – założenie Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

30.09.2012 r. – odprawianie wszystkich mszy już w nowym kościele w odpust parafialny

15.11.2012 r. – powołanie Rady Duszpasterskiej

08.05.2014 r. – powstanie wielogłosowego Chóru Parafialnego” CANTATE DEI GLORIAM”

30.09.2014 r. – poświecenie przez księdza Biskupa Marka Solarczyka kościoła w celu jego użytkowania oraz Figury Pana Jezusa wyrzeźbionej przez pana Andrzeja Kuźmę i znajdującej się w prezbiterium,

17.06.2018 r. – konsekracja kościoła

 

Proboszczowie parafii:

2002 r. – 2016 r. – ksiądz Stanisław Popis

Kościół dzisiaj

Kościół dzisiaj

2016 r. – ksiądz Dariusz Marczak

 

Wikariusze parafii:

2003 r. – 2005 r. – ks. Jacek Turek

2005 r. – 2006 r. – ks. Marek Długoszewski

2006 r. – 2007 r. – ks. Radosław Lipiński

2005 r. – 2009 r. – ks. Radosław Mazur rezydent

2007 r. – 2009 r. – ks. Marcin Kontraktowicz

2009 r. – 2010 r. – ks. Mariusz Gosik

2009 r. – 2009 r. – ks. Mariusz Włodkowski

2009 r. – 2016 r. – ks. Mariusz Ochnik

2010 r. – 2016 r. – ks. Łukasz Szczeblewski rezydent

2016 r. – ks. Paweł Bąk