1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół i budowę organów.

2. Ofiary składane po Mszy do puszek przeznaczamy na dzieła podejmowane przez parafialną Caritas.

3. Dziś po Mszy wieczornej zapraszamy na Nieszpory.

4. W tym tygodniu w liturgii przypada: w poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli, we czwartek święto św. Benedykta, patrona Europy, w piątek wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, w sobotę wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

5. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

6. Za tydzień, z racji kolejnej niedzieli organowej, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę organów.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy temat numeru „Małżeństwo do odkrycia” oraz porady: Jak organizować z pomysłem i tanio przyjęcia weselne? W Gościu Niedzielnym przeczytamy o kulisach sporu o wystawę w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, polecamy także kolejny odcinek wakacyjnego cyklu o sanktuariach. W Niedzieli publicyści prezentują ciekawe miejsca w Polsce do odwiedzenia w czasie urlopu. Na regale z prasą są lipcowe miesięczniki, Gość – Historia Kościoła, Gość Extra i nowy numer dwumiesięcznika Misyjne Drogi oraz dla dzieci Staś i Anioł Stróż.

8. Zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym. Zapraszamy dużych i małych, co mają 5 czy 105 lat, do odwiedzania w okresie wakacji kościołów, zrobienia samodzielnie zdjęcia znajdującym się tam organom i poszukania ciekawostek i informacji o sfotografowanym instrumencie, jego historii czy możliwościach brzmieniowych. Zasady konkursu są dostępne na stronie parafialnej. Z każdego odwiedzanego miejsca wysyłajcie zgłoszenia na adres organyhieronim@gmail.com.

9. Życzymy wszystkim pogodnych wakacji, regeneracji sił i wytchnienia od codziennych obowiązków. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa w podróży i podczas wypoczynku. Planujmy wakacje tak, by w niedzielę być na Mszy św. Przypominamy, że w naszym kościele, w lipcu i sierpniu, obowiązuje wakacyjny porządek sprawowania Mszy. Apelujemy także o godny ubiór podczas Mszy i nabożeństw, również w dni upalne.

 

PROŚBA O MODLITWĘ O POWOŁANIA

    Czcigodni Diecezjanie, chciałbym najpierw podziękować wszystkim za troskę o powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego i pracy na misjach. W tym roku w naszej diecezji przyjęło świecenia diakońskie 4 alumnów Wyższego Seminarium Duchownego i 5 diakonów zostało wyświęconych na kapłanów. Z naszych wspólnot parafialnych doczekaliśmy się także powołań do zgromadzeń zakonnych – męskich i żeńskich, a także z tych wspólnot kilka osób zostało posłanych do posługi na misjach.

   Wielu młodych ukończyło szkołę średnią, wieńcząc wysiłek egzaminem maturalnym. W tym czasie zarówno Ci – przed chwilą wspomniani – jak i wielu innych, młodych ludzi, zastanawia się nad podjęciem decyzji, która zaważy na całym ich życiu. Będzie to poważna próba zrozumienia swojego życiowego powołania.

    Piszę te słowa mając na uwadze fakt, że wśród różnych dróg, którymi Opatrzność Boża prowadzi człowieka przez życie jest droga służby Bogu i ludziom w powołaniu kapłańskim, w życiu konsekrowanym i pracy na misjach. Im trudniejsza jest nasza codzienność – poprzez trwające wojny, nienawiść ludzką, odrzucanie wartości wyrosłych na prawie Bożym, ogólne zniechęcenie – tym bardziej potrzebni są Ci, którzy wsłuchają się w głos Pana Jezusa, naszego Zbawiciela i odkryją w sobie powołanie kapłańskie, do życia konsekrowanego czy też służby w krajach misyjnych.

   Zapewniam, Najmilsi, że tych, do których Pan kieruje swoje zaproszenie jest wielu, ale potrzeba odwagi na otwarcie serca i przyjęcie daru. Zaufajcie Jezusowi w pełni.

   Umiłowani, kiedy zwracamy się do Boga o łaskę nowych, dobrych powołań do służby Bożej to jednocześnie musi trwać wielka, ufna modlitwa o godne, święte, powołania małżeńskie i rodzinne. Niech trwa nieustannie modlitewne wołanie o święte żony i świętych mężów oraz święte matki i świętych ojców.

   Bardzo Was wszystkich proszę – przez pośrednictwo Matki Bożej Zwycięskiej – o serdeczną przed Bogiem modlitwę we wspomnianych intencjach i z serca błogosławię. W modlitwie o Was pamiętam

                                                                  + Romuald Kamiński – Biskup Warszawsko-Praski