1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół i budowę organów. W kiosku ostatni dzień kwartalnej zbiórki na organy.

2. Po Mszy wieczornej zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwo z litanią ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. W tym tygodniu w liturgii przypada: w środę święto św. Tomasza Apostoła, w sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

4. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

5. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu będzie czynna tylko we środy.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek oraz I sobota miesiąca. W pierwszy piątek ksiądz Proboszcz uda się do chorych z sakramentami. Ks. Marcin, z chorymi pod jego opieką, umówi się indywidualnie w drugiej połowie lipca. W kościele od godz. 17:00 będzie adoracja i spowiedź, o godz. 18:00 Msza za Zmarłych polecanych w parafialnych Wypominkach i Koronka z czytaniem Wypominków. Adoracja i spowiedź będzie do godz. 20:00. W I sobotę miesiąca o godz. 12:00 rozpocznie się przy krzyżu (skrzyżowanie ul. Jana Pawła i ul. Fabrycznej) różaniec za Ojczyznę. Więcej informacji znajdziemy na plakacie i ulotkach w kruchcie kościoła. O godz. 17.00 zapraszamy do kościoła na  pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające ku czci Matki Bożej.

7. W następną niedzielę będziemy przeżywali pierwsze liturgiczne wspomnienie błogosławionej rodziny Ulmów. Jest ono ustanowione w rocznicę ślubu Józefa i Wiktorii. Relikwie tej rodziny przez ostatni miesiąc peregrynowały w naszej wspólnocie parafialnej.

8. Przypominamy, że od przyszłej niedzieli obowiązuje wakacyjny porządek Mszy Świętych w niedzielę, czyli o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 19:00.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy przeczytamy: „Jak pomóc dzieciom dobrze spędzać wakacje”. W Gościu Niedzielnym, na kanwie wczorajszego święta, przeczytamy o prymacie Piotra i o papiestwie, polecamy też różne wakacyjne propozycje dla rodzin. W Niedzieli znajdziemy odpowiedź na pytanie: Co zrobić by radość nie zmieniła się w koszmar, a wolność nie stałą się zniewoleniem? Na regale z prasą są lipcowe miesięczniki, Gość – Historia Kościoła, i Gość Extra oraz dla dzieci Staś i Anioł Stróż.

10. Życzymy wszystkim pięknych wakacji, regeneracji sił i wytchnienia od codziennych obowiązków. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa w podróży i podczas wypoczynku. Planujmy wakacje tak, by w niedzielę być na Mszy św. Przypominamy, że w naszym kościele, w lipcu i sierpniu, obowiązuje już wakacyjny porządek sprawowania Mszy. Apelujemy także o godny ubiór podczas Mszy i nabożeństw, również w dni upalne.

11. Zachęcamy do udziału w wakacyjnym konkursie fotograficznym.