1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół i budowę organów.

2. Dziś przypada 19 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego, polecajmy Go w naszych modlitwach.

3. Po Nabożeństwie Czerwcowym Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, w sali domu parafialnego ma ostatnie w tym roku szkolnym, spotkanie formacyjne.

4. W tym tygodniu w liturgii przypada: w poniedziałek uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, w sobotę uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła.

5. Codziennie po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem litanii ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

7. W sobotę z okazji uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie, oraz działalność apostolską i charytatywną stolicy Apostolskiej. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za nawiedzenie katedry, konkatedry lub bazyliki mniejszej, i odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę

8. Kancelaria w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek i środę.

9. W kiosku będzie kontynuowana kwartalna zbiórka ofiar na budowę organów.

10. Na stronie parafialnej zostało zamieszczone Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w sprawie zmian w organizacji lekcji religii w szkołach podejmowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zachęcamy do zapoznania się z tym słowem, do odważnego manifestowania wiary i katolickiej nauki społecznej oraz do obrony krzyża i nauczania religii w szkołach

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy temat numeru: „Nie samym chlebem karmi ojciec”, o zadaniach ojca w wychowaniu dzieci. Znajdziemy również min. krótką informację o przedstawieniu „Rodzinna fotografia”, które odbyło się u nas w parafii i informacje o transolokatach księży w naszej diecezji. W Gościu Niedzielnym „O właściwym rozumieniu chrześcijańskiej religijności” na podstawie nowego dokumentu KEP. W Niedzieli polecamy analizę na temat różnych modeli ojcostwa, oraz jakie wyzwania stoją przed dzisiejszym tatą. Na regale z prasą są miesięczniki, Gość – Historia Kościoła, i Gość Extra oraz dla dzieci Staś i Anioł Stróż.

12. Życzymy wszystkim pięknych wakacji, regeneracji sił i wytchnienia od codziennych obowiązków. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa w podróży i podczas wypoczynku. Planujmy wakacje tak, by w niedzielę być na Mszy św. Przypominamy, że w naszym kościele, w lipcu i sierpniu, będzie obowiązywał wakacyjny porządek sprawowania Mszy. Apelujemy także o godny ubiór podczas Mszy i nabożeństw, również w dni upalne.

13. Zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym. Szczegóły znajdziemy na plakatach.

14. Biskup Romuald Kamiński zachęca do udziału w pielgrzymkach. Szczegóły znajdziemy w gazetce i na diecezjalnej stronie www.diecezja.waw.pl