1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół i budowę Organów oraz złożone w Wielki Piątek na konserwację i utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej.

2. Dziękujemy Rycerzom św. Jana Pawła II za przygotowanie Ciemnicy. Domowemu Kościołowi, wspólnocie Tato.net i SNE dziękujemy za przygotowanie Grobu Bożego, pani Monice Nowak za świąteczne dekoracje w kościele, Rafałowi Michalczykowi i lektorom za porządki.

3. Dziękujemy ceremoniarzom Adamowi Frankowi i Marcinowi Wojenka oraz całej Służbie Liturgicznej za przygotowanie oraz godne i pełne chwały Bożej przeprowadzenie liturgii Wielkiego Tygodnia, Karolinie Błażejczyk i Michałowi Czechowi dziękujemy za udokumentowanie obchodów Triduum Paschalnego i Świąt.

4. Dziękujemy Chórowi pod kierunkiem naszego organisty, kantorom i psalmistom oraz wszystkim, którzy przez cały Wielki Post i w czasie Triduum Paschalnego prowadzili śpiewy Jutrzni. Panu Mateuszowi, dziękujemy za piękne pieśni i świąteczne aranżacje muzyczne.

5. Dziękujemy Rodzinie państwa Jurczewskich za kwiaty do Grobu Bożego i dekoracje kwiatowe wokół kościoła.

6. Dziękujemy za miłe życzenia i dobre słowo oraz świąteczne wędliny, ciasta i wszystkie świąteczne dary.

7. W Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6:00 będzie Msza Święta Rezurekcyjna poprzedzona procesją wokół kościoła. Pozostałe Msze będą o godz. 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. O godz. 17:15 będzie Różaniec, trzeci dzień Nowenny i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

8. Od Wielkiego Piątku trwamy na Nowennie przed świętem Miłosierdzia. Nowennę wraz z Koronką będziemy kontynuowali do soboty włącznie na zakończenie modlitwy różańcowej, która w tych dniach będzie o godz. 17:15.

9. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego. Ofiary składane w tym dniu do puszek przeznaczamy na katolickie uczelnie.

10. Zachęcamy do włączenia się w Modlitwę o Ochronę Życia w dniach od 2 do 8 kwietnia. Broszury z gotowymi tekstami modlitw są dostępne na stolikach za ławkami.

11. We czwartek, podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić o powołania, a po Mszy, do godz. 19:30, będzie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

12. Z racji oktawy, we czwartek, nie będzie Mszy w jez. łacińskim.

13. W I piątek w godz. 9:30-11:00 księża odwiedzą chorych z Komunią Świętą. O godz. 17:00 będzie Różaniec, Nowenna i Litania. O 18:00 podczas Mszy będziemy modlić się za Zmarłych polecanych w Wypominkach. Po Mszy będzie Koronka z czytaniem Wypominków. Po Koronce nie będzie wznowienia adoracji. Spowiedź od godz. 17:00 do 18:30. Z racji oktawy Zmartwychwstania w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

14. W I sobotę o godz. 12:00 rozpocznie się przy krzyżu (ul. Fabryczna) różaniec za Ojczyznę, o godz. 17:00 zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające ku czci Matki Bożej. Po Mszy wieczornej, w sali pod zakrystią, odbędzie się spotkanie Rodziny Różańcowej.

15. W sobotę o godz. 19:00 w sali domu parafialnego odbędzie się konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w kwietniu otrzymają Sakrament Chrztu.

16. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego, ofiary składane w tym dniu do puszek przeznaczamy na dzieła Diecezjalnej Caritas, która opiekuje się kilkoma tysiącami podopiecznych. O godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego z odpustem zupełnym, uroczycie celebrowaną przed wizerunkiem Jezusa Miłosiernego.

17. Próby chórku dziecięcego „Iskierki Miłości” odbywają się w soboty o godz. 10:00 w sali domu parafialnego.

18. Zbiórki ministrantów są w soboty o godz. 10:00 w kościele. Po zbiórce odbywają się treningi piłkarskie.

19. Zachęcamy do odpisów 1,5% podatku dochodowego za 2023 rok na cele charytatywne Caritas i dzieła charytatywne naszej parafii. W zeznaniu rocznym PIT należy wpisać numer KRS 0000223182. i w rubryce „cel szczegółowy 1,5%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”.

20.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. We wszystkich tygodnikach znajdziemy ciekawe artykuły o tematyce świątecznej. Na regale z prasą są też miesięczniki: Różaniec, Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej, a dla dzieci Anioł Stróż i Staś. Jest też kolejny numer Historii Kościoła.