1.Dziękujemy za dary złożone do koszy dobroci i ofiary do skarbonki na rzecz potrzebujących. Parafialnej wspólnocie Caritas dziękujemy za przygotowanie i dostarczenie paczek świątecznych ubogim.

 

2. Bóg zapłać wspólnotom Różańcowej i Fatimskiej oraz wszystkim zaangażowanym za przygotowanie palm. Ofiary składane przy nabywaniu palm, zgodnie z wolą wspólnot przygotowujących palmy, będą przeznaczone na piszczałkę organową.

 

3. Dziś o godz. 15:50 zapraszamy na Mszę św. dla rodzin dzieci klas 3, w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

 

5. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. W Wielki Czwartek zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej z obrzędem „mandatum” o godz. 19:00. W Wielki Piątek o godz. 16:00 będzie liturgia z udziałem dzieci. Główna Liturgii Męki Pańskiej będzie o godz. 19:00. Ofiary składane na tacę podczas tych liturgii będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie. W sobotę poświęcenie pokarmów odbędzie się przed kościołem w godz. 9:30-16:30. Ministranci w kruchcie będą rozprowadzać wodę świeconą. Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę rozpocznie się przed kościołem o godz. 19:00. W piątek i sobotę zapraszamy też o godz. 8:00 na Ciemne Jutrznie. Procesja Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6:00. Szczegółowy program liturgii Wielkiego Tygodnia oraz Triduum Paschalnego podany jest w gazetce.

 

6. Spowiedź w tym tygodniu będzie jeszcze od poniedziałku do środy w godz. 6:30-7:00 i 17:30-18:30. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z Sakramentu Pojednania, by w czasie Triduum Paschalnego już z oczyszczonym sercem przeżywać tajemnice naszej wiary i w pełni uczestniczyć w Misterium Odkupienia.

 

7. Dziś po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną.

 

8. W kiosku trwa kwartalna zbiórka ofiar na organy, a tzw. rodzice chrzestni mogą zadeklarować wybór jednego z 5 nowych rodzajów piszczałek organowych.

 

9. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek i we środę  w godz.: 16:00-17:30.

 

10. W poniedziałek 25 marca o godz. 19:00 odbędzie się w kościele spotkanie dla rodziców przed I Komunią.

 

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy przeczytamy rozmowę „Najświętsze dni” przybliżającą nam znaczenie Triduum Paschalnego. Gość Niedzielny zawiera dodatek z medytacjami i modlitwami na poszczególne dni Wielkiego Tygodnia. W tygodniku Niedziela przeczytamy o nowym przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, a także o tym jak szybko rozwija się kult bł. rodziny Ulmów. Na regale z prasą są też miesięczniki: Różaniec, Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej, a dla dzieci Anioł Stróż. Są też: Misyjne Drogi i Wzrastanie oraz Gość Extra z rozważaniami i modlitwami na Wielkim Postem oraz kolejny numer Historia Kościoła.

 

12. Rozpoczynamy zapisy na kolonie parafialne w Poroninie,  w terminie 29 czerwca – 6 lipca tego roku.  Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła. Zapisy u ks. Marcina.

 

13. W tym roku, w związku z obchodami Wielkiego Tygodnia, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego została przeniesiona na 8 kwietnia, wówczas też będzie możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.