Ogłoszenia Parafialne

Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i złożone w minioną niedzielę na budowę organów.

Dziękujemy Diakonowi i Klerykom z seminarium za przygotowanie nauk rekolekcyjnych oraz katechetom i nauczycielom za pomoc w organizacji szkolnych rekolekcji wielkopostnych.

Od wczoraj trwa w całej Polsce Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Zachęcamy do wspólnej modlitwy codziennie po każdej Mszy św. oraz modlitwy indywidualnej w ramach Apelu Jasnogórskiego transmitowanego przez radio (np. Radio Warszawa 106,2 FM) i telewizję (np. Trwam).

Zachęcamy do składania darów rzeczowych do koszy pod chórem oraz ofiar do skarbony „Jałmużna Wielkopostna”, przy figurze św. Antoniego, na rzecz ubogich i bezdomnych. Zbiórka darów potrwa do piątku.

W kiosku, jeszcze tylko dziś, można zaopatrzyć się w paschaliki, świąteczne świece, kartki wielkanocne i piękne pisanki oraz kolorowanki i naklejanki dla dzieci.

W kiosku trwa kwartalna zbiórka ofiar na organy, a „rodzice chrzestni” mogą zadeklarować wybór jednego z 5 nowych rodzajów piszczałek organowych.

Dziś po Gorzkich Żalach odbędzie się spotkanie formacyjne dla  kandydatów do Bierzmowania. Początek spotkania w kościele, zakończenie ok. godz. 20:30.

We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 i po Mszy na nabożeństwo przy figurze.

We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

We środę o godz. 19:00 odbędzie się w sali domu parafialnego spotkanie ojców w ramach inicjatywy Tato.net.

We czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00, prowadzoną przez wspólnotę „Woda Żywa”. Po adoracji będzie modlitwa wstawiennicza do godz. 20:30.

We czwartki o godz. 6:30, zapraszamy na Jutrznię z modlitwą oraz śpiewem hymnów i psalmów pokutnych.

Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa jest w piątki o godz. 17.00 z udziałem dzieci, zaś po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18:40) Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych przejdzie ulicami osiedla do Krzyża na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i Granicznej (jeśli pogoda będzie sprzyjająca).

Nabożeństwo Gorzkich Żali śpiewamy w niedzielę po Mszy św. wieczornej (ok. 18:45). Za udział w Drodze Krzyżowej i nabożeństwie Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny. Pan Mateusz, nasz organista, w każdą niedzielę Wielkiego Postu, zaprasza po Mszy św. o godz. 8:00 na Godzinki o Męce Pańskiej.

Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy czwartek, w sali domu parafialnego, o  godz. 19.00.

Próby chórku dziecięcego „Iskierki Miłości” odbywają się w soboty o godz. 10:00 w sali domu parafialnego.

Zbiórki ministrantów są w soboty o godz. 10:00 w kościele (w tym tygodniu – obowiązkowa!). Po zbiórce odbywają się treningi piłkarskie.

Za tydzień przypada Niedziela Palmowa, palmy będzie można nabyć przed kościołem przed każdą Msza św. Ofiary składane przy nabywaniu palm, zgodnie z wolą wspólnot przygotowujących palmy, będą przeznaczone na piszczałkę organową. Jeśli pogoda pozwoli, podczas Mszy o godz. 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00, odbędzie się procesja z palmami spod dzwonnicy do kościoła.