1. Dziękujemy Caritas parafialnej i Wolontariuszom ze SP173, KSM i SP385 za pomoc w przeprowadzeniu akcji „Tak Pomagam” oraz p. Panu Marcinowi Wojence za koordynowanie całej inicjatywy na rzecz najbardziej potrzebujących.

2. Dziś niedziela organowa. Komitet Budowy Organów zaprasza do kiosku pod chórem, są nowe rodzaje piszczałek dla chętnych „rodziców chrzestnych”.

3. Zachęcamy do składania darów rzeczowych do koszy pod chórem oraz ofiar do skarbony „Jałmużna Wielkopostna”, przy figurze św. Antoniego, na rzecz ubogich i bezdomnych.

4. W kiosku są dostępne paschaliki, świąteczne świece, kartki wielkanocne i piękne pisanki  oraz kolorowanki i naklejanki dla dzieci. Można nabyć też książki i pomoce do rachunku sumienia.

5. Od jutra do środy włącznie odbędą się w kościele szkolne rekolekcje wielkopostne. We wtorek i środę zapraszamy też dzieci i młodzież z nauczania domowego na nauki: o godz.: 10:45 klasy I-III, 11:45 klasy IV-VI, o godz. 12:45 klasy VII-VIII i szkoła średnia.

6. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

7. We środę przypada 11 rocznica wyboru papieża Franciszka. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić w intencji Ojca Świętego.

8. We czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30.

9. We czwartek wspólnota „Woda Żywa” zaprasza na spotkanie modlitewno-formacyjne w czwartek o godz. 19:30 w domu parafialnym.

10. We czwartek 14 marca o godz. 19:00, w sali pod zakrystią, odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób zapisanych na pielgrzymkę do Meksyku.

11. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa jest w piątki o godz. 17.00 z udziałem dzieci, zaś po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18:40) Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. We czwartki o godz. 6:30, zapraszamy na Jutrznię z modlitwą oraz śpiewem hymnów i psalmów pokutnych. Nabożeństwo Gorzkich Żali śpiewamy w niedzielę po Mszy św. wieczornej (ok. 18:45). Za udział w Drodze Krzyżowej i nabożeństwie Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny. Pan Mateusz, nasz organista, w każdą niedzielę Wielkiego Postu, zaprasza po Mszy św. o godz. 8:00 na Godzinki o Męce Pańskiej.

12. W piątki Wielkiego Postu, podczas Mszy św., po Komunii, odmawiamy modlitwę „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”. Za udział w modlitwie przysługuje odpust zupełny.

13. Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy czwartek, w sali domu parafialnego, o  godz. 19.00.

14. Wspólnota Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza w  piątek po Drodze Krzyżowej na spotkanie formacyjne w sali pod zakrystią.

15. Próby chórku dziecięcego „Iskierki Miłości” odbywają się w soboty o godz. 10:00 w sali domu parafialnego.

16. Zbiórki ministrantów są w soboty o godz. 10:00 w kościele. Po zbiórce odbywają się treningi piłkarskie.

17. Od soboty 16 marca rozpocznie się w całej Polsce Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Zachęcamy do wspólnej modlitwy codziennie po każdej Mszy św. oraz modlitwy indywidualnej w ramach Apelu Jasnogórskiego transmitowanego przez radio (Radio Warszawa 106,2 FM) i telewizję.

18. W przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach odbędzie się spotkanie formacyjne dla  kandydatów do Bierzmowania. Początek spotkania w kościele, zakończenie ok. godz. 20:30.

19. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy przeczytamy o cechach dobrej modlitwy. Gość Niedzielny podejmuje temat miejsca kobiet we wspólnocie Kościoła. W numerze znajdziemy także artykuły o  kremacji zmarłych przy ok. pogrzebów. W tygodniku Niedziela przeczytamy o inicjatywie „Post dla Jezusa”. Na regale z prasą są też miesięczniki: Różaniec, Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej, a dla dzieci Anioł Stróż i Staś. Są też nowe czasopisma: Misyjne Drogi i Wzrastanie oraz Gość Extra z rozważaniami i modlitwami na Wielkim Postem oraz kolejny numer Historia Kościoła.