Bóg zapłać za ofiary składane na kościół, na budowę organów i na misje ad gentes.

Wymiernym owocem rekolekcji oraz postanowień i wyrzeczeń podejmowanych w okresie Wielkiego Postu niech będą dary złożone do koszy na rzecz ubogich i bezdomnych oraz ofiary do skarbony „Jałmużna Wielkopostna” przy figurze św. Antoniego.

Ofiary składane po Mszy św. do puszek przeznaczamy na dzieła podejmowane przez parafialną Caritas.

W kiosku są już dostępne paschaliki, świąteczne świece, kartki wielkanocne i pisanki zdobione w stylu łowickim oraz kolorowanki i naklejanki  dla dzieci. Można nabyć też książki i pomoce do rachunku sumienia.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.  Po Mszy o godzinie 13:00 odmówimy Litanię do Imienia Jezus. Po Mszy o godz.18:00 będzie Nabożeństwo Gorzkich Zali z kazaniem pasyjnym. Nie będzie Nieszporów Eucharystycznych.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto św. Kazimierza Królewicza.

W poniedziałek o godzinie 19:00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie Komitetu Budowy Organów.

We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O godz. 18:00 będzie Msza św. w języku łacińskim z modlitwą za powołanych i o powołania z naszej parafii do służby Bożej.

We czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30.

We czwartek wspólnota „Woda Żywa” zaprasza na spotkanie modlitewno-formacyjne w czwartek o godz. 19:30 w domu parafialnym.

Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy czwartek, w sali domu parafialnego, o  godz. 19.00

Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa jest w piątki o godz. 17.00 z udziałem dzieci, zaś po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18:40) Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. We czwartki o godz. 6:30, zapraszamy na Jutrznię z modlitwą oraz śpiewem hymnów i psalmów pokutnych. Nabożeństwo Gorzkich Żali śpiewamy w niedzielę po Mszy św. wieczornej (ok. 18:45). Za udział w Drodze Krzyżowej i nabożeństwie Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny. Pan Mateusz, nasz organista, w każdą niedzielę Wielkiego Postu, zaprasza po Mszy św. o godz. 8:00 na Godzinki o Męce Pańskiej.

W piątki Wielkiego Postu, podczas Mszy św., po Komunii, odmawiamy modlitwę „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”. Wszystkim, którzy pobożnie i z wiarą będą ją praktykowali, przysługuje odpust zupełny na zwyczajnych warunkach.

Serdecznie zapraszamy dzieci do wspólnego śpiewania podczas Mszy św. niedzielnej o 11:30. Próby chórku dziecięcego „Iskierki Miłości” odbywają się w soboty o godz. 10:00 w sali domu parafialnego.

Zbiórki ministrantów odbywają się w soboty o godz. 10:00 w kościele. Po zbiórce w godzinach 11:15-13:00 odbywają się treningi piłkarskie.

Za tydzień niedziela organowa. Komitet Budowy Organów przekaże informacje o kolejnym etapie budowy i zaprezentuje nowe rodzaje piszczałek dla chętnych „rodziców chrzestnych”.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy przeczytamy wywiad z o. Józefem Augustynem na temat modlitwy. Gość Niedzielny podejmuje temat dobrej spowiedzi. W numerze znajdziemy także artykuł na temat zmian w kanonie lektur szkolnych W tygodniku Niedziela polecamy artykuł „Ziemia Święta wciąż płonie” o sytuacji chrześcijan w Ziemi Świętej. Na regale z prasą są też miesięczniki: Różaniec, Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej, a dla dzieci Anioł Stróż i Staś. Są też nowe czasopisma: Misyjne Drogi i Wzrastanie oraz Gość Extra z rozważaniami i modlitwami na  Wielkim Postem oraz kolejny numer Historia Kościoła.

We czwartek 14 marca o godz. 19:00, w sali pod zakrystią, odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób zapisanych na pielgrzymkę do Meksyku.

W piątek 15 marca, w Parafii Opatrzności Bożej w Wesołej, Mszą Świętą o godzinie 21:00 rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Informacje i zapisy na stronie www.edk.org.pl, lub pod numerem 504 430 725

Zachęcamy do odpisów 1,5% podatku dochodowego za 2023 rok na cele Caritas i dzieła charytatywne naszej parafii. W zeznaniu rocznym PIT należy we właściwej rubryce wpisać numer KRS 0000223182. Pamiętajmy również o wpisaniu w rubryce „cel szczegółowy”: „Parafia Św. Hieronima”.

Uczennicy klasy IV jednej z naszych szkół podstawowych na początku roku zdiagnozowano nowotwór złośliwy. Zachęcamy do wsparcia rodziny na stronie zrzutka.pl. Zbiórka ma tytuł „Na wsparcie w leczeniu dcs73y”.

W sobotę 8 czerwca br. odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Markowej. Będzie to sposobność do dziękczynienia za dar beatyfikacji Błogosławionej Rodziny Ulmów.  W ramach tej diecezjalnej inicjatywy organizujemy autokarowy wyjazd do Markowej, również po to, by otrzymać relikwie bł. rodziny Ulmów dla naszej parafii. Zapisy u ks. Marcina.