1. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i budowę organów.

2. Dziękujemy za udział w rekolekcjach wielkopostnych i za włączenie się we wspólnotową modlitwę. Rekolekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nauki rekolekcyjne dostępne są jeszcze na parafialnym YouTube.

3. Wymiernym owocem rekolekcji oraz postanowień i wyrzeczeń podejmowanych w okresie Wielkiego Postu niech będą dary złożone do koszy na rzecz ubogich i bezdomnych oraz ofiary do skarbony „Jałmużna Wielkopostna” przy figurze św. Antoniego.

4. Ofiary składane po Mszy św. do puszek przeznaczamy na dzieło misyjne Ad Gentes.

5. W najbliższym tygodniu kancelaria w poniedziałek będzie nieczynna.

6. We środę w sali domu parafialnego o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie wspólnoty Tato.net.

7. We czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30.

8. We czwartek 29 lutego wyjątkowo nie będzie spotkania wspólnoty „Woda Żywa”.

9. Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy czwartek, w sali domu parafialnego, o  godz. 19.00.

10. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek w godz. 9:30-11:00 ksiądz Marcin odwiedzi chorych z Komunią świętą. Chorzy, którzy są pod opieką ks. proboszcza, zostaną odwiedzeni w następny piątek.  O godz. 17:00 będzie Droga Krzyżowa, o godz.17:20 Wystawienie Najświętszego Sakrament, Różaniec i Litania. Podczas Mszy św. o 18:00 będziemy modlić się za Zmarłych polecanych w Wypominkach. Nie będzie czytania imion zmarłych ze względu na Drogę Krzyżową. Po Nabożeństwie nastąpi wznowienie adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00. Spowiedź będzie od godz. 17:00 do godz. 20:00.

11. W I sobotę miesiąca o godz. 12:00 rozpocznie się przy krzyżu (ul. Fabryczna) różaniec za Ojczyznę, o godz. 17:00 zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające ku czci Matki Bożej. Po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Rodziny Różańcowej .

12. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa jest w piątki o godz. 17.00 z udziałem dzieci, zaś po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18:40) Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. We czwartki o godz. 6:30, zapraszamy na Jutrznię z modlitwą oraz śpiewem hymnów i psalmów pokutnych.

13. Nabożeństwo Gorzkich Żali śpiewamy w niedzielę po Mszy św. wieczornej (ok. 18:45). Za udział w Drodze Krzyżowej i nabożeństwie Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny. Pan Mateusz, nasz organista, w każdą niedzielę Wielkiego Postu, zaprasza po Mszy św. o godz. 8:00 na Godzinki o Męce Pańskiej.

14. W piątki Wielkiego Postu, podczas Mszy św., po Komunii, odmawiamy modlitwę „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”. Wszystkim, którzy pobożnie i z wiarą będą ją praktykowali, przysługuje odpust zupełny na zwyczajnych warunkach.

15. Serdecznie zapraszamy dzieci do wspólnego śpiewania podczas Mszy św. niedzielnej o 11:30. Próby chórku dziecięcego „Iskierki Miłości” odbywają się w soboty o godz. 10:00 w sali domu parafialnego.

16. Zbiórki ministrantów odbywają się w soboty o godz. 10:00 w kościele. Po zbiórce w godzinach 11:15-13:00 odbywają się treningi piłkarskie.

17. Za tydzień ofiary składane do puszek będą przeznaczone na dzieła podejmowane przez parafialną Caritas.

18. W kiosku będą już dostępne paschaliki, świąteczne świece, kartki wielkanocne i pisanki zdobione w stylu łowieckim oraz różne atrakcje dla dzieci.

19. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy przeczytamy o trudnym temacie samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Gość Niedzielny przybliża życie i powołanie braci zakonnych. W numerze znajdziemy także artykuły związane ze światowym dniem walki z depresją.  W tygodniku Niedziela polecamy artykuł o. Jacka Salija o sensie i wartości celibatu, wobec różnych mitów i teorii pojawiających się w oststnich latach i dlaczego celibat jest ważny nie tylko dla Kościoła. Na regale z prasą są też miesięczniki: Różaniec, Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej, a dla dzieci Anioł Stróż i Staś. Są też nowe czasopisma: Misyjne Drogi i Wzrastanie oraz Gość Extra z rozważaniami i modlitwami na  Wielkim Postem.

20. Zachęcamy do odpisów 1,5% podatku dochodowego za 2023 rok na cele Caritas i dzieła charytatywne naszej parafii. W zeznaniu rocznym PIT należy we właściwej rubryce wpisać numer KRS 0000223182. Pamiętajmy również o wpisaniu w rubryce „cel szczegółowy”: „Parafia Św. Hieronima”.

21. Uczennicy klasy IV jednej z naszych szkół podstawowych na początku roku zdiagnozowano nowotwór złośliwy. Zachęcamy do wsparcia rodziny na stronie zrzutka.pl. Zbiórka ma tytuł „Na wsparcie w leczeniu dcs73y”.

22. W poniedziałek, 26 lutego o godz. 19:00, odbędzie się w kościele obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii. W ramach spotkania odbędzie się wykład p. Izabeli Kubalskiej pt.: Jak wychowywać dziecko na szczęśliwego i odpowiedzialnego człowieka. Wstęp na wykład jest wolny, zapraszamy również inne osoby zainteresowane wychowaniem dzieci.