1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Program rekolekcji jest wydrukowany i dostępny na stolikach obok parafialnej gazetki, są tam też zaznaczone godziny transmisji online. To są rekolekcje dla dorosłych. Dla rodziców, którzy nie mają z kim zostawić małych dzieci jest Msza św. o godz. 16:30. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży szkolnej odbędą się w dniach 11-13 marca, w porozumieniu ze szkołami. Apelujemy do wszystkich: zaplanujcie swój udział w rekolekcjach i przyprowadźcie tych, których kochacie. Podczas spowiedzi pojednajcie się z Bogiem i módlmy się wszyscy za siebie nawzajem a szczególnie za zatwardziałych grzeszników. Na stolikach z gazetkami są folderki pomocne w przygotowaniu spowiedzi. Jest tam przykładowy rachunek sumienia, informacje o warunkach dobrej i skutecznej spowiedzi oraz modlitwy przed i po spowiedzi. Na stolikach są też modlitewniki i książki z szerszym opracowaniem rachunku sumienia. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wystawienie wiernej kopii Całunu Turyńskiego i jego adoracja będzie trwała podczas wszystkich dni rekolekcyjnych. Rekolekcjonistę polecajmy Bogu również w naszych prywatnych modlitwach, by przygotowane przez Księdza Zbigniewa tematy pomogły nam w spotkaniu z prawdziwym Bogiem i przyczyniły się do przemiany naszych serc i nawrócenia wielu.

2. Wymiernym owocem rekolekcji oraz postanowień i wyrzeczeń podejmowanych w okresie Wielkiego Postu niech będą dary złożone do koszy na rzecz ubogich i bezdomnych oraz ofiary do skarbony „Jałmużna Wielkopostna” przy figurze św. Antoniego.

3. W czasie rekolekcji kancelaria będzie nieczynna. Zapraszamy w sobotę.

4. W tym tygodniu w liturgii: we czwartek przypada święto Katedry Świętego Piotra. Wszystkim, którzy nawiedzą w tym dniu katedrę lub konkatedrę i odmówią Ojcze nasz i Wierzę przysługuje odpust zupełny.

5. We czwartek po Mszy wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 19:30.

6. We czwartek o godz. 19:30 w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie wspólnoty „Woda Żywa”.

7. Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy czwartek, w sali domu parafialnego, o  godz. 19.00.

8. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki o godz. 17.00 z udziałem dzieci, zaś po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18:40) Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. We czwartki o godz. 6:30, zapraszamy na Jutrznię z modlitwą oraz śpiewem hymnów i psalmów pokutnych.

9. Nabożeństwo Gorzkich Żali śpiewamy w niedzielę po Mszy św. wieczornej (ok. 18:45). Za udział w Drodze Krzyżowej i nabożeństwie Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny. Od przyszłej niedzieli pan Mateusz, nasz organista, przez kolejne niedziele Wielkiego Postu, zaprasza po Mszy św. o godz. 8:00 na Godzinki o Męce Pańskiej. Zachęcamy do udziału w tej wyjątkowej modlitwie.

10. W piątki Wielkiego Postu, podczas Mszy św., po Komunii, odmawiamy modlitwę „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”. Wszystkim, którzy pobożnie i z wiarą będą ją praktykowali, przysługuje odpust zupełny na zwyczajnych warunkach.

11. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do nawiedzania tzw. kościołów stacyjnych. Na stronie diecezja.waw.pl jest szczegółowy grafik świątyń archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej, które uczestniczą w tym programie. Wierni coraz chętniej podejmują inicjatywę tego rodzaju pielgrzymki traktując ją jako indywidualne pogłębienie przeżywania Wielkiego Postu.

12. Serdecznie zapraszamy dzieci do wspólnego śpiewania podczas Mszy św. niedzielnej o 11:30. Próby chórku dziecięcego „Iskierki Miłości” odbywają się w soboty o godz. 10:00 w sali domu parafialnego.

13. Zbiórki ministrantów odbywają się w soboty o godz. 10:00 w kościele. Po zbiórce w godzinach 11:15 – 13:00 wspólnota ma treningi piłkarskie.

14. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na dzieło misyjne Ad Gentes.

15. W tym tygodniu są wolne intencje, szczególnie podczas Mszy rekolekcyjnych o godz. 9:00 i 16:30 a w poniedziałek o godz. 18:00 za wstaw. św. Józefa

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy tematy polityce nie pro a arodzinnej i o bezmyślnym ateizmie. Gość Niedzielny rozpoczyna wielkopostną szkołę modlitwy, w której nauczycielem jest sam Jezus. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł o etyce i moralności w biznesie. Na regale z prasą są też miesięczniki: Różaniec, Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej, a dla dzieci Anioł Stróż i Staś. Są też nowe czasopisma: Misyjne Drogi i Wzrastanie oraz Gość Extra związany z Wielkim Postem.

17. Zachęcamy do odpisów 1,5% podatku dochodowego za 2023 rok na cele Caritas i dzieła charytatywne naszej parafii. W zeznaniu rocznym PIT należy we właściwej rubryce wpisać numer KRS 0000223182. Pamiętajmy również o wpisaniu w rubryce „cel szczegółowy 1,5%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”. Każdy ma prawo zdecydować o przeznaczeniu 1,5% podatku swojego dochodu. Jeśli nie wskażemy na jaki cel ten 1,5% podatku przeznaczamy, to i tak zgodnie z prawem, będzie on automatycznie przekazany na inne, nieznane nam cele.

18. Z powodu prac związanych z budową organów obowiązuje bezwzględny zakaz wstępu na chór.

19. W sobotę 8 czerwca br. odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Markowej. Będzie to sposobność do dziękczynienia za dar beatyfikacji Błogosławionej Rodziny Ulmów.  W ramach tej diecezjalnej inicjatywy organizujemy autokarowy wyjazd do Markowej, również po to, by otrzymać relikwie bł. rodziny Ulmów dla naszej parafii. Zapisy u ks. Marcina