1. Z racji obchodów Światowego Dnia Chorego, ofiary składane dziś do puszek będą przeznaczone na leczenie chorych objętych opieką Caritas naszej diecezji. Na stolikach za ławkami są też książki i modlitewniki dla chorych. Zachęcamy do nabywania, może to być miły upominek dla cierpiących z powodu chorób, przebywających w naszych domach, szpitalach i domach opieki.

2. Po Mszy św. o godz. 18:00 kandydaci do bierzmowania będą mieli w kościele spotkanie formacyjne.

3. Dziś o godz. 19:30, w Szkole Podstawowej nr 385, odbędzie się koncert charytatywny dla Beaty Olewskiej która walczy z nowotworem.

4. W najbliższy poniedziałek, o godz. 19:00, w domu parafialnym odbędzie się spotkanie katechetów.

5. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą karnawału. 14 lutego w Środę Popielcową rozpoczynamy Wieki Post. Msze Święte w Popielec będą odprawione o godz. 7:00, 9:00, 16:30, 18:00 i 20:00. Podczas każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. Pamiętajmy, że tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta. Spowiedź będzie przed każdą Mszą św. W Popielec nie będzie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i kancelaria będzie nieczynna.

6. We czwartek po Mszy Świętej wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 19:30.

7. We czwartek o godz. 19:30 w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie wspólnoty „Woda Żywa”.

8. Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy czwartek, w sali domu parafialnego, o  godz. 19.00.

9. W tym tygodniu rozpoczynamy nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 17.00 z udziałem dzieci, zaś po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18:40) Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali śpiewamy w niedzielę po Mszy św. wieczornej (ok. 18:45). Za udział w Drodze Krzyżowej i nabożeństwie Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny.

10. Wspólnota Ruchu Rodzin Nazaretańskich zaprasza w piątek po drodze krzyżowej na spotkanie w sali pod zakrystią.

11. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do nawiedzania tzw. kościołów stacyjnych. Na stronie diecezja.waw.pl jest szczegółowy grafik świątyń archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej, które uczestniczą w tym programie. Doświadczenie minionych lat pokazuje, że wierni coraz chętniej podejmują inicjatywę tego rodzaju pielgrzymki traktując ją jako indywidualne pogłębienie przeżywania Wielkiego Postu i właściwe przygotowanie do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

12. Serdecznie zapraszamy dzieci do wspólnego śpiewania podczas Mszy św. niedzielnej o 11:30. Próby chórku dziecięcego „Iskierki Miłości” odbywają się w soboty o godz. 10:00 w sali domu parafialnego.

13. Zbiórki ministrantów odbywają się w sobotę o godz. 10:00 w kościele. Po zbiórce w godzinach 11:15 – 13:00 wspólnota ma treningi piłkarskie.

14. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, których tematem wiodącym będzie Znak najcenniejszej relikwii chrześcijańskiej. Zostanie przywieziona i wystawiona do publicznej adoracji wierna Kopia Całunu Turyńskiego, znajdująca się pod opieką Księży Paulistów. Całun Turyński to płótno pogrzebowe, w które zostało zawinięte, a następnie włożone do grobu Ciało Pana Jezusa po zdjęciu z krzyża, dlatego pokazuje ono wizerunek umęczonej twarzy Zbawiciela i odbicie z krwi całego torturowanego ciała. Całun jest jednocześnie cichym świadkiem śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Wystawienie wiernej kopii Całunu Turyńskiego w skali 1 do 1 i jego adoracja będzie trwała podczas tych świętych dni rekolekcji od niedzieli 18 lutego do środy 21 lutego. Będzie też nauka w sobotę wieczorem. Program rekolekcji jest w dodatku do naszej gazetki, są tam też zaznaczone godziny transmisji on line.

15. Na chórze rozpoczęły się prace związane z budową organów. Został zamontowany stelaż konstrukcji nośnej, przewidujemy też montaż pierwszych elementów. W związku z tymi pracami obowiązuje bezwzględny zakaz wstępu na chór.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy tematy nawiązujące do obchodów dnia chorego: Jak towarzyszyć chorym oraz historie ludzi po przeszczepach. Gość Niedzielny podejmuje temat handlu ludźmi oraz publikuje porady jak dobrze przeżyć Wielki Post. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł o objawieniach Maryjnych w Lourdes.  Na regale z prasą są też miesięczniki: Różaniec, Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej, a dla dzieci Anioł Stróż i Staś. Są też nowe czasopisma: Misyjne Drogi i Wzrastanie oraz Gość Extra związany z Wielkim Postem.

17. W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, od 12 lutego o godz. 19:00, rozpoczną się katechezy dla narzeczonych. Wszystkich planujących w tym roku ślub zachęcamy do skorzystania. W naszej parafii podobne przygotowanie będzie miało miejsce we wrześniu.

18. Diecezjalne seminarium organizuje w terminie 16-18 lutego rekolekcje dla mężczyzn, którzy rozeznają swoją życiową drogę. Więcej informacji i zapisy: tel. 515232327 lub email: kontakt@wsddwp.edu.pl.

19. Zachęcamy do odpisów 1,5% podatku dochodowego za 2023 rok na cele charytatywne Caritas i dzieła charytatywne naszej parafii. W zeznaniu rocznym PIT należy wskazać Organizację Pożytku Publicznego i we właściwej rubryce wpisać numer KRS 0000223182. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1,5%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”. Każdy ma prawo zdecydować o przeznaczeniu 1,5% podatku swojego dochodu. Jeśli nie wskażemy na jaki cel ten 1,5% podatku przeznaczamy, to i tak zgodnie z prawem, będzie on automatycznie przekazany na inne, nieznane nam cele.

20. W sobotę 8 czerwca br. odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Markowej. Będzie to sposobność do dziękczynienia za dar beatyfikacji Błogosławionej Rodziny Ulmów.  W ramach tej diecezjalnej inicjatywy organizujemy autokarowy wyjazd do Markowej, również po to, by otrzymać relikwie bł. rodziny Ulmów dla naszej parafii. Gorąco zachęcamy i zapraszamy seniorów, małżeństwa i całe rodziny. Zapisy u ks. Marcina w zakrystii.