1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół i budowę organów. Dziękujemy za przyjęcie księży w czasie wizyty duszpasterskiej i złożone podczas kolędy ofiary.

2. Po Mszy św. wieczornej, odbędą się Nieszpory Eucharystyczne.

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, we wtorek wspomnienie świętych męczenników z Japonii Pawła Miki i jego 25 Towarzyszy, w sobotę wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

4. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Odwiedziliśmy prawie 1200 rodzin co stanowi ok. 50% mieszkańców naszej parafii. Dziękujemy za przyjęcie księży w swoich domach, życzliwość, rozmowy i gościnność. W tym tygodniu księża odwiedzą, tych, którzy zgłosili prośbę kolędy poza wyznaczonym terminem. Szczegółowe sprawozdanie z kolędy ksiądz proboszcz przedstawi za tydzień.

5. W najbliższy poniedziałek, o godz. 19:00, w sali pod zakrystią, odbędą się obrady Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

6. Kancelaria od tego tygodnia będzie czynna w poniedziałki, środę i sobotę.

7. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

8. We czwartek po Mszy Świętej wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 19:30.

9. Serdecznie zapraszamy dzieci do wspólnego śpiewania podczas Mszy św. niedzielnej o 11:30. Próby chórku dziecięcego „Iskierki Miłości” odbywają się w soboty o godz. 10:00 w sali domu parafialnego.

10. Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy czwartek, w sali domu parafialnego, o  godz. 19.00.

11. Ministranci, w najbliższą sobotę będą mieli zbiórkę o godzinie 9:00.

12. W przyszłą niedzielę, z racji obchodów Światowego Dnia Chorego, ofiary składane do puszek będą przeznaczone na leczenie chorych objętych opieką Caritas naszej diecezji.

13. Za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 18:00 kandydaci do bierzmowania będą mieli spotkanie formacyjne. Początek spotkania w kościele.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy artykuł lekarza  pt. „Pigułka dzień po bez recepty ?”, podejmujący temat zagrożeń związanych ze stosowaniem antykoncepcji awaryjnej. Gość Niedzielny podejmuje ważne bieżące temat życia konsekrowanego w kościele. W numerze znajdziemy również wskazówki jak rozpoznać i rozwinąć swoje powołanie.  W tygodniku Niedziela o męczenniku komunizmu, ks. Michale Rapaczu, który w tym roku zostanie beatyfikowany w Krakowie.  Na regale z prasą są już lutowe miesięczniki: Różaniec, Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej, a dla dzieci Anioł Stróż i Staś. Są też nowe czasopisma: Misyjne Drogi i Wzrastanie.

15. W minionym tygodniu rozpoczęły się prace związane z budowa organów. Został zbudowany stelaż konstrukcji nośnej, przewidujemy też montaż pierwszych elementów. W związku z tymi pracami, do odwołania, obowiązuje bezwzględny zakaz wstępu na chór.

16. Zapowiadamy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 18 lutego, w pierwszą niedzielę wielkiego postu. Nauki wygłosi Ksiądz Zbigniew Dudek, paulista, który przywiezie do naszej parafii kopię Całunu Turyńskiego.

17. W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, od 12 lutego o godz. 19:00, rozpoczną się katechezy dla narzeczonych. Wszystkich planujących w tym roku ślub zachęcamy do skorzystania. W naszej parafii podobne przygotowanie będzie miało miejsce we wrześniu.

18. Diecezjalne seminarium organizuje w terminie 16-18 lutego rekolekcje dla mężczyzn, którzy rozeznają swoją życiową drogę. Więcej informacji i zapisy: tel. 515232327 lub email: kontakt@wsddwp.edu.pl.

19. W niedzielę 11 lutego odbędzie się w auli Szkoły Podstawowej nr 385 koncert charytatywny dla Beaty Olewskiej która walczy z nowotworem.

20. Zachęcamy do odpisów 1,5% podatku dochodowego za 2023 rok na cele charytatywne Caritas i dzieła charytatywne naszej parafii. W zeznaniu rocznym PIT należy wskazać Organizację Pożytku Publicznego i we właściwej rubryce wpisać numer KRS 0000223182. Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są również na stolikach z gazetką. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1,5%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”. Każdy ma prawo zdecydować o przeznaczeniu 1,5% podatku swojego dochodu. Jeśli nie wskażemy na jaki cel ten 1,5% podatku przeznaczamy, to i tak zgodnie z prawem, będzie on automatycznie przekazany na inne, nieznane nam cele.

21. W sobotę 8 czerwca br. odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Markowej. Będzie to sposobność do dziękczynienia za dar beatyfikacji Błogosławionej Rodziny Ulmów, i za czas peregrynacji relikwii w naszej diecezji (11-18 maja 2024 roku) w ramach obchodów 80 rocznicy męczeńskiej Ich śmierci. W ramach tej diecezjalnej inicjatywy organizujemy autokarowy wyjazd do Markowej, również po to, by otrzymać relikwie bł. rodziny Ulmów dla naszej parafii. Gorąco zachęcamy i zapraszamy seniorów, małżeństwa i całe rodziny. Zapisy w zakrystii.

22. W dn. 18-29.11 br. zapraszamy na pielgrzymkę do Meksyku. Oprócz Sanktuarium Matki Bożej w Guadelupe w programie przewidziano odwiedziny historycznych miejsc oraz dwa dni wypoczynku nad oceanem. Informacje szczegółowe i zapisy u ks. proboszcza w zakrystii.