1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół i budowę organów.

2. Dziękujemy za przyjęcie księży w czasie wizyty duszpasterskiej i złożone podczas kolędy ofiary.

3. Dziś Niedziela Słowa Bożego, którą z woli papieża Franciszka obchodzimy już po raz czwarty. Zachęcamy do rodzinnej lektury Pisma Świętego.

4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we środę wspomnienie św. Franciszka Salezego, we czwartek święto Nawrócenia św. Pawła, w piątek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

5. W tym tygodniu księża odwiedzą mieszkańców ulic: Astrów, Azaliowa, Brzoskwiniowa, Brzozowy Lasek, Ciekawa, Czereśniowa, Cyklamenowa, Dalii, Dąbrowy, Dzikiej Róży, Forsycji, Irysów, Kalinowa, Kamienna, Konwaliowa, Lawendowa, Łagodna, Magnolii, Malwy, Paproci, Piotrusia Pana, Promienna, Sasanki, Skalista, Słonecznej Polany, Stokrotki Wapienna, Wczasowa. Wszystkich parafian gorąco prosimy o otwarcie furtek do posesji na czas kolędy oraz o przygotowanie w domu na stole: krzyża i świec a także kropidła i wody poświeconej. Program całej kolędy jest dostępny na stolikach za ławkami i na stronie parafialnej. Są też przewidziane dni na kolędę poza terminem wskazanym w programie. Dotyczy szczególnie tych osób, które nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie lub przewidują wyjazd na ferie w czasie kolędowania.

6. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

7. W dniach 22.01 od godz. 8:00 do 26.01. do godz. 12:00 przed domem parafialnym odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Szczegóły są na ulotkach i plakacie w kruchcie kościoła.

8. W niedzielę 28 stycznia, po Mszy św. wieczornej, odbędzie się, w naszym kościele, koncert kolęd w wykonaniu 3 chórów. Serdecznie zapraszamy na to wielkie muzyczne wydarzenie wszystkich parafian oraz sympatyków naszej parafii, i zachęcamy do licznego udziału. Dodatkowe informacje są na plakatach.

9. Za tydzień, przed kościołem, w godz. 8:00-14:30, odbędzie się zbiórka ofiar na leczenie 14-letniej Natalii, która od 4 lat zmaga się z cukrzycą typu 1. Potrzebna jest nowa pompa insulinowa, by mogła normalnie żyć.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy temat numeru: Fundusz kościelny, czyli co?, gdzie znajdziemy szerokie omówienie tego ważnego tematu oraz artykuł o postkomunistycznym skansenie, jakim jest ustawa z 1950 roku o przejęciu tzw. dóbr martwej ręki. Gość Niedzielny podejmuje temat opieki nad seniorami w odniesieniu do czwartego przykazania Dekalogu. W tygodniku Niedziela przeczytamy o trudnej jedności w podzielonym świecie. Na regale z prasą są jeszcze styczniowe miesięczniki: Różaniec, Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej, a dla dzieci Anioł Stróż. Są też nowe czasopisma, ukazujące się raz na dwa miesiące: Misyjne Drogi i Wzrastanie.

11. Od nowego roku można już dokonywać odpisów 1,5% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas i dzieła charytatywne naszej parafii. Należy tylko w zeznaniu rocznym PIT wskazać Organizację Pożytku Publicznego i we właściwej rubryce wpisać numer KRS 0000223182. Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są również na stolikach z gazetką. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1,5%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”. Każdy ma prawo zdecydować o przeznaczeniu 1,5% podatku swojego dochodu. Jeśli nie wskażemy na jaki cel ten 1,5% podatku przeznaczamy, to i tak zgodnie z prawem, będzie on automatycznie przekazany na inne, nieznane nam cele.

12. W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, od 12 lutego o godz. 19:00, rozpoczną się katechezy dla narzeczonych. Wszystkich planujących w tym roku ślub zachęcamy do skorzystania. W naszej parafii podobne przygotowanie będzie miało miejsce we wrześniu. Więcej szczegółów na ostatniej stronie gazetki.