1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół i budowę organów.

2. Dziękujemy za przyjęcie księży w czasie wizyty duszpasterskiej i złożone podczas kolędy ofiary.

3. Dziś kolejna niedziela organowa. Ofiary składane na tacę przeznaczamy na budowę organów.

4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we środę wspomnienie św. Antoniego, opata, w piątek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

5. W tym tygodniu księża odwiedzą mieszkańców ulic: Hiacyntowa, Iwaniuka, Korzeniowa, Łąkowa, Mazowiecka, Piłsudskiego, Polanki, Pogodna (domki), Poświaty, Szklarniowa, Topolowa, Trakt Brzeski, Wiślana. Wszystkich parafian gorąco prosimy o otwarcie furtek do posesji na czas kolędy, i o takie zorganizowanie się na klatkach w blokach by ułatwić księdzu dotarcie do sąsiadów oraz o przygotowanie w domu na stole: krzyża i świec a także kropidła i wody poświeconej. Program całej kolędy jest dostępny na stolikach za ławkami i na stronie parafialnej. Są też przewidziane dni na kolędę poza terminem wskazanym w programie. Dotyczy szczególnie tych osób, które nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie lub przewidują wyjazd na ferie w czasie kolędowania.

6. W związku z wizytą duszpasterską spotkania wspólnot i grup w domu parafialnym zostaną wznowione po 4 lutego. Zachęcamy do spotykania się w domach na wspólnym śpiewaniu kolęd.

7. Próby chórku dziecięcego zostaną wznowione po feriach zimowych – od 3 lutego.

8. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

9. W piątek, 19 stycznia, o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. przez wstaw. św. Józefa. Podczas Mszy będziemy modlić się w intencji Księdza Mariusza, w dniu jego imienin.

10. W sobotę przypada 6 rocznica ingresu Biskupa Romualda Kamińskiego Pasterza Diecezji Warszawsko-Praskiej. Polecamy naszego Biskupa dobremu Bogu w modlitwach.

11. W sobotę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną i w intencji pielgrzymów z listopadowej pielgrzymki do Włoch „śladami świętych”. Po Mszy w sali pod zakrystią, odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy znajdziemy ciekawe rozważania czy grozi nam schizma i czy można krytykować papieża. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o finansowaniu Kościoła i o tym czy katolik może być wegetarianinem? W tygodniku Niedziela znajdziemy wyjaśnienie, czy wszystkie metody terapeutyczne są zgodne z wiarą, czy psychoterapia zagraża życiu duchowemu. Na regale z prasą są styczniowe miesięczniki: Różaniec, Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej, a dla dzieci Anioł Stróż. Są też nowe czasopisma, ukazujące się raz na dwa miesiące: Misyjne Drogi i Wzrastanie.

13. Od nowego roku można już dokonywać odpisów 1,5% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas i dzieła charytatywne naszej parafii. Należy tylko w zeznaniu rocznym PIT wskazać Organizację Pożytku Publicznego i we właściwej rubryce wpisać numer KRS 0000223182. Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są również na stolikach z gazetką. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1,5%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”. Każdy ma prawo zdecydować o przeznaczeniu 1,5% podatku swojego dochodu. Jeśli nie wskażemy na jaki cel ten 1,5% podatku przeznaczamy, to i tak zgodnie z prawem, będzie on automatycznie przekazany na inne, nieznane nam cele.

14. W dniach od 16 do 28 stycznia będziemy przeżywali Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do zapoznania się, na ostatniej stronie gazetki, z programem nabożeństw ekumenicznych.

15. W niedzielę 28 stycznia, po Mszy św. wieczornej, odbędzie się, w naszym kościele, koncert kolęd w wykonaniu 3 chórów. Serdecznie zapraszamy na to wielkie muzyczne wydarzenie wszystkich parafian oraz sympatyków naszej parafii, i zachęcamy do licznego udziału. Dodatkowe informacje na plakatach