1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół i budowę organów.

2. Dziękujemy za przyjęcie księży w czasie wizyty duszpasterskiej i złożone podczas kolędy ofiary. Msza w intencji odwiedzanych rodzin odprawiana jest w niedzielę o godz. 13:00.

3. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Jest to dobry czas, aby podziękować Bogu za dar chrztu świętego, pomodlić się za rodziców i chrzestnych oraz tych którzy pomagali nam wrastać w wierze.

4. Po Mszy o godz. 18:00 odbędą się Nieszpory Eucharystyczne.

5. Po Nieszporach odbędzie się spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania. Spotkanie rozpocznie się w kościele i zakończy około godziny 20:30.

6. Od poniedziałku rozpoczynamy w liturgii okres zwykły. Jest to czas w którym wspominamy całe dzieło zbawcze Jezusa Chrystusa. W polskiej tradycji jednak wystrój świąteczny, spotkania opłatkowe i śpiewanie kolęd pozostaje z nami aż do 2 lutego – święto ofiarowania Pańskiego, zwanego również świętem Matki Bożej Gromnicznej.

7. W tym tygodniu księża odwiedzą mieszkańców ulic: Gościniec – domki i bloki 152-154A, Husarska, Jana Pawła II – domki i bloki, Radosna, Szafranowa, Ułańska – domki i bloki. Wszystkich parafian gorąco prosimy o otwarcie furtek do posesji na czas kolędy, i o takie zorganizowanie się na klatkach w blokach by ułatwić księdzu dotarcie do sąsiadów oraz o przygotowanie w domu na stole: krzyża i świec a także kropidła i wody poświeconej. Program całej kolędy jest dostępny na stolikach za ławkami i na stronie parafialnej. Są też przewidziane dni na kolędę poza terminem wskazanym w programie. Dotyczy szczególnie tych osób, które nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie lub przewidują wyjazd na ferie w czasie kolędowania.

8. W związku z wizytą duszpasterską spotkania wspólnot i grup w domu parafialnym zostaną wznowione po 4 lutego. Zachęcamy do spotykania się w domach na wspólnym śpiewaniu kolęd.

9. Próby chórku dziecięcego zostaną wznowione po feriach zimowych – od 3 lutego.

10. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

11. Za tydzień będzie kolejna niedziela organowa. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę organów. Komitet budowy przedstawi plany przygotowania do instalacji pierwszych elementów instrumentu i nowe propozycje piszczałek.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy dwa artykuły, pierwszy pt.: „Kościół w Polsce w liczbach” czyli ilu Polaków uczęszcza na Mszę, ile jest parafii, ilu uczniów chodzi na religię. I drugi pt.: „Koniec pewnej epoki” czyli o zmianach w episkopacie Polski w 2024 roku. W Gościu Niedzielnym, w artykule „O co idzie gra?”, znajdziemy obszerne omówienie zagadnienia nauczania religii w szkołach na przykładach innych krajów oraz innych wyznań. W tygodniku Niedziela znajdziemy wyjaśnienie, czy Kościół zezwala na błogosławieństwo par żyjących poza sakramentalnym małżeństwem i błogosławieństwo par osób tej samej płci. Na regale z prasą są grudniowe miesięczniki: Różaniec, Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej, a dla dzieci Anioł Stróż. Są też nowe czasopisma, ukazujące się raz na dwa miesiące: Misyjne Drogi i Wzrastanie.

13. Od nowego roku można już dokonywać odpisów 1,5% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas i dzieła charytatywne naszej parafii. Należy tylko w zeznaniu rocznym PIT wskazać Organizację Pożytku Publicznego i we właściwej rubryce wpisać numer KRS 0000223182. Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są również na stolikach z gazetką. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1,5%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”. Każdy ma prawo zdecydować o przeznaczeniu 1,5% podatku swojego dochodu. Jeśli nie wskażemy na jaki cel ten 1,5% podatku przeznaczamy, to i tak zgodnie z prawem, będzie on automatycznie przekazany na inne, nieznane nam cele.

14. Kancelaria od 8 stycznia do zakończenia kolędy będzie czynna w poniedziałki i środy.