1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół i budowę organów.

2. Dziękujemy Wspólnocie Tato.Net za ofiarowanie różowej dalmatyki (liturgiczna szata diakona) do kompletu szat liturgicznych.

3. Bóg zapłać za ofiary przy okazji nabywania opłatków. Panu Rafałowi dziękujemy za wykonane zadanie. Opłatki można jeszcze nabywać u kościelnego w zakrystii.

4. Dziękujemy za upominki dla dzieci w ramach akcji „spełniamy marzenia” i wsparcie zakupu lodówki dla podopiecznych Domu Dziecka w Międzylesiu.

5. Gratulujemy reprezentacji naszych ministrantów zwycięstwa w Diecezjalnym Turnieju Piłkarskim. Na 15 drużyn nasza reprezentacja zajęła pierwsze miejsce.

6. Dziś III Niedzielę Adwentu cały Kościół obchodzi Niedzielę Gaudete, czyli radości. Niedziela ta, również poprzez różowy kolor szat liturgicznych, wzywa wiernych do radości z powodu przyjścia Chrystusa i związanego z tym daru odkupienia win. Od 17 grudnia trwa okres bezpośredniego przygotowania do Narodzenia Jezusa.

7. Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do 19 grudnia. Nauki głosi franciszkanin O. Cordian Szwarc. Program rekolekcji znajduje się na ostatniej stronie gazetki, na stronie internetowej i drzwiach kościoła.

8. Pod figurą św. Antoniego jest przygotowany Adwentowy Kosz Dobroci na produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących. Zbiórka darów będzie do ostatniego dnia rekolekcji, czyli do wtorku włącznie.

9. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na działalność wspólnoty.

10. W tym tygodniu we wtorek przypadają imieniny ks. Proboszcza. Msza w jego intencji odprawiona zostanie o godzinie 18:00. Jest to także dzień 3 rocznicy święceń biskupich bp. Jacka Grzybowskiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszych duszpasterzach.

11 Rekolekcje szkolne dla SP 353 odbędą się we środę: o godz. 10:30 nauka dla klas I-III, o 11:45 nauka i spowiedź klas IV-VI, o 12:45 nauka i spowiedź klas VII-VIII, 13:40 druga tura nauki dla klas I-III. Zapraszamy również uczniów z nauczania domowego.

12. Od poniedziałku do soboty, o 6:45 zapraszamy na Roraty. W piątek 22 grudnia, po Roratach odbędzie się wręczenie nagród dla najbardziej wytrwałych dzieci. Ostatnia Msza roratnia zostanie odprawiona w sobotę o 6:45.

13. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla.

14. We czwartek, po Mszy wieczornej, do godz. 20:00 wspólnota „Woda Żywa” zaprasza, na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Po adoracji do godz. 20:30 będzie modlitwa wstawiennicza.

15. W sobotę 23 grudnia nie będzie próby chórku dziecięcego ani zbiórki ministrantów. Spotkania zostaną wznowione dopiero po feriach zimowych.

16. W przyszłą niedzielę, 24 grudnia w Wigilie Bożego Narodzenia, nie będzie Mszy Świętej o godzinie 18:00.

17.Kancelaria w tym tygodniu czynna będzie tylko w poniedziałek i we środę. Od Świat Bożego Narodzenia aż do 6 stycznia kancelaria będzie nieczynna.

18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy kolejny raz przeczytamy o naszej parafii, aż w dwóch wzmiankach, są też ciekawe artykuły z poradami o życiu małżeńskim i rodzinnym. W Gościu Niedzielnym znajduje się specjalny dodatek na ostatni tydzień adwentu i Wigilię „Czekając na Nowonarodzonego”. W Niedzieli polecamy temat numeru „Każde dziecko jest cudem”. Na regale z prasą są grudniowe miesięczniki: Różaniec, Tak rodzinie, Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej, a dla dzieci Anioł Stróż. Jest też dwumiesięcznik Misyjne Drogi.

19. Wizyta duszpasterska zwaną kolędą odbędzie się w dniach od 27 grudnia br. do 3 lutego 2024 roku. Program kolędy wydrukowany jest w dodatku do naszej gazetki. Z uwagi na styczniowe wyjazdy związane z feeriami szkolnymi jest też możliwość kolędy w innym dniu. Propozycje są podane w folderze. Osoby, które zmieniły adres zamieszkania lub w ostatnim czasie wprowadziły się do mieszkań i domów na terenie parafii prosimy o kontakt z kancelarią parafialną w celu zarejestrowania w ewidencji parafialnej.

20. W niedzielę 31 grudnia na Mszy św. o godz. 13:00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. W zakrystii można zgłaszać imiona małżonków do wspólnej modlitwy.