1. Bóg zapłać za troskę o kościół oraz ofiary składane na budowę organów. Ks. Ryszard Halwa dziękuje za złożone dwa tygodnie temu ofiary, otrzymał 4377 zł., na rzecz ofiar przemocy domowej i samotnych matek.

2. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dziękujemy Młodym z KSM za podejmowane inicjatywy oraz przykład pięknego wzrastania w wierze. Liturgicznej Służbie Ołtarza, dla których dzisiejsza uroczystość to szczególny dzień duchowego odnowienia przyrzeczeń wiernej służby Jezusowi, dziękujemy za wzorową służbę i piękną oprawę liturgiczną Mszy św. i nabożeństw. Z radością witamy też, dziś promowanych, nowych 9 ministrantów.

3. W kiosku trwa zbiórka kwartalna, jest  też możliwość zadeklarowania przez „rodziców chrzestnych” piszczałki organowej – po raz ostatni można wybrać piszczałki z obecnymi nazwami głosów – zapraszamy! Od 2024 pojawi się nowa propozycja głosów.

4. W kiosku są już dostępne świece wigilijne i lampiony adwentowe i kartki świąteczne, można również nabyć jeszcze książkę „Przyjaciel. Historia Carlo Acutisa”, napisaną i zilustrowaną przez Karolinę Błażejczyk, którą prezentowała w minionym tygodniu. Serdecznie polecamy.

5. Dziś po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła można nabyć pierniczki przygotowane własnoręcznie przez p. Annę z w celu zebrania środków na leczenie jej mamy oraz remont łazienki, ułatwiający godne funkcjonowanie p. Janiny w jej chorobie i cierpieniu. Zbiórka potrzebnych środków jest przeprowadzana również na platformie: siepomaga.pl/janina-prus-wilk.

6. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we czwartek święto św. Andrzeja apostoła.

7. Jutro o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami w ramach przygotowania dzieci do I Komunii.

8. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii

9. W I piątek w godz. 9:30-11:00 księża odwiedzą chorych z Komunią świętą. Od godz. 17:00 będzie adoracja i Różaniec. Spowiedź będzie od godz. 17:00 do godz. 20:00. O godz. 18:00 podczas Mszy św. będziemy modlić się za Zmarłych polecanych w Wypominkach, które zostaną odczytane po Mszy podczas Koronki do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem. Adorację zakończymy o godz. 20:00.

10. W I sobotę, o godz. 12:00 będzie różaniec w intencji Ojczyzny. Modlitwa rozpocznie się pod krzyżem przy ul. Fabrycznej. W kościele, w ramach pierwszosobotniej praktyki wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec i indywidualne rozmyślanie nad kolejną tajemnicą różańca oraz Litania Loretańska. Ze względu na Nieszpory nie będzie po Mszy wieczornej spotkania Rodziny Różańcowej.

11. Próby chórku dziecięcego „Iskierki Miłości” oraz zbiórka ministrantów odbywają się w soboty o godz. 10:00 w sali domu parafialnego.

12. Za tydzień, Pierwszą Niedzielą Adwentu, rozpoczniemy nowy rok liturgiczny i przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia oraz na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Zapraszamy wszystkich Parafian w najbliższą sobotę o godz. 18.40. Tego dnia uroczyście, poprzez udział w Nieszporach Adwentowych, zainaugurujemy Adwent. Zapraszamy, aby wspólnie rozpocząć ten święty czas.

13. Od poniedziałku, 4 grudnia, zapraszamy w dni powszednie o godz. 6:45 na Roraty. We środę, 6 grudnia, we wspomnienie św. Mikołaja, Roraty wyjątkowo rozpoczną się o 6:30. Po roratach, w sali pod zakrystią, jest przewidziany poczęstunek dla dzieci.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy przeczytamy na czym polega kapłaństwo świeckich. W Gościu Niedzielnym dowiemy się o tym, co łączy, a co różni, Kościoły katolicki i prawosławny. W Niedzieli polecamy komentarz do planowanych przez papieża Franciszka zmian w Kościele. Na regale z prasą są też listopadowe miesięczniki: Różaniec, Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej, a dla dzieci Anioł Stróż.

15. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy stałej adoracji w parafii NSPJ na naszym osiedlu! Więcej informacji na stronie: parafiastaramilosna.pl.

16. Pod chórem trwa zbiórka ofiar i darów rzeczowych „Polak z Sercem”, organizowana przez KSM w ramach pomocy naszym Rodakom na Kresach. Do kosza pod figurą św. Antoniego można składać produkty spożywcze, środki czystości i artykuły szkolne. Dary zostaną zawiezione do Polaków mieszkających na Ukrainie, Białorusi i Litwie. Więcej informacji na stronie: polakzsercem.pl, i na plakatach.

17. Od jutra p. Rafał, nasz zakrystianin, wyposażony w identyfikator z logo parafii, będzie roznosić poświęcone dziś opłatki na stół wigilijny. Nikt poza nim nie został upoważniony do roznoszenia opłatków. Opłatki, od poniedziałku do piątku będą roznoszone w godz. 19:00-21:30, w sobotę od godz. 10:00 do 16:00. W tym tygodniu p. Rafał planuje dotrzeć do wszystkich mieszkańców na osiedlu za laskiem, aż do ul. Cienistej oraz mieszkających przy ul. Rumiankowej i wszystkich do niej przyległych. Opłatki można nabywać również w zakrystii.

18. W sobotę, 9 grudnia, organizujemy wspólny wyjazd na sztukę seminaryjną dla starszych i młodszych zatytułowaną: “I co teraz?”, przygotowaną przez kleryków. Zbiórka przed wyjazdem będzie o godzinie 13.30, koszt autokaru 20 zł od osoby. Zapisy u ks. Marcina w zakrystii lub kancelarii