1. Bóg zapłać za troskę o kościół oraz ofiary składane na budowę organów.

2. Dzisiaj ofiary składane do puszek przeznaczamy na Seminarium Duchowne.

3. W kiosku trwa zbiórka kwartalna, jest też możliwość zadeklarowania przez „rodziców chrzestnych” piszczałki organowej – po raz ostatni można wybrać piszczałki z obecnymi nazwami głosów – zapraszamy! Od 2024 pojawi się nowa propozycja głosów.

4. Dziś każdej Mszy św. można nabyć książkę „Przyjaciel. Historia Carlo Acutisa”, napisaną i zilustrowaną przez naszą parafiankę, Karolinę Błażejczyk. Serdecznie polecamy.

5. Na stolikach z parafialną gazetka są pamiątkowe obrazki z pielgrzymki parafialnej do Włoch.

6. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, we wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, we środę wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, w piątek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

7. W poniedziałek 20 listopada o godz. 19:00 na plebanii odbędzie się zebranie katechetów.

8. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla oraz św. Jana Pawła II. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

9. Po Mszy św. w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie Chorągwi św. Hieronima Rycerzy JPII.

10. We środę o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie wspólnoty Tato.net w sali domu parafialnego.

11. We czwartek o godzinie 19:30 wspólnota „Woda Żywa” zaprasza na spotkanie w domu parafialnym.

12. Próby chórku dziecięcego „Iskierki Miłości” odbywają się w soboty o godz. 10:00 w sali domu parafialnego.

13. W sobotę próba kandydatów na ministrantów przed mianowaniem odbędzie się w kościele o godzinie 18:45

14. W sobotę odbędzie się Spotkanie Modlitewne Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej na Arenie w Legionowie. Jest to wydarzenie na które wyjeżdża grupa rozpoczynająca przygotowanie do bierzmowania. Mamy również kilka wolnych miejsc, więc zapraszamy młodzież od klasy 8 i starszą do zapisów u ks. Marcina. Koszt autokaru i wydarzenia to 25 zł od osoby. Zbiórka o godzinie 8:30 pod kościołem, powrót około godziny 16:00.

15. Za tydzień na Mszy o godzinie 11:30, 9 nowych kandydatów zostanie uroczyście mianowanych na ministrantów.

16. W przyszłą niedzielę o godz. 15:50 zapraszamy na Mszę św. dla rodzin dzieci klas 3, w ramach przygotowania do I Komunii Świętej. Dzieci otrzymają medaliki z Matką Bożą Niepokalaną. W poniedziałek 27 listopada o godz. 19:00 odbędzie się w kościele katecheza dla rodziców przed I Komunią.

17. Za tydzień po każdej Mszy św. przed kościołem będzie można nabyć pierniczki przygotowane własnoręcznie przez p. Annę z w celu zebrania środków na leczenie jej mamy oraz remont łazienki, ułatwiający godne funkcjonowanie p. Janiny w jej chorobie i cierpieniu. Zbiórka potrzebnych środków jest przeprowadzana również na platformie: siepomaga.pl/janina-prus-wilk

18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy artykuł: „Jak pomagać?” o właściwym podejściu do wpierania ubogich. W Gościu Niedzielnym, w tekście „Ubogi – mój darczyńca”, dowiemy się, że Kościół jest nie tylko instytucją charytatywną. W Niedzieli znajdziemy tekst: „Proroctwa. Między prawdą a fałszem” a także dowiemy się czy Bóg może mówić do nas przez sny. Na regale z prasą są też listopadowe miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie, Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej, a dla dzieci Anioł Stróż.

19. Od 20 listopada kancelaria parafialna będzie czynna według stałego porządku: w poniedziałki, środy i soboty.

20. Pod chórem trwa zbiórka ofiar i darów rzeczowych „Polak z Sercem”, organizowana przez KSM w ramach pomocy naszym Rodakom na Kresach. Do kosza pod chórem można składać produkty spożywcze, środki czystości i artykuły szkolne. Dary zostaną zawiezione do Polaków mieszkających na Ukrainie, Białorusi i Litwie.  Więcej informacji na stronie: polakzsercem.pl, i na plakatach.

21. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację Pana Jezusa w kaplicy nieustannej adoracji każdego dnia w godz. 8:30-18:00. Wystarczy 30 minut tygodniowo, aby być częścią tego dzieła. Co zrobić, aby włączyć się w inicjatywę nieustannej adoracji?

Wybrać termin (dzień/dni i godzinę) podczas których chciałbyś/ałabyś adorować Pana Jezusa w danym miesiącu.
Zapisać można się na 2  sposoby:
• kontakt z koordynatorem pod numer telefonu 663 585 465
• kontakt na adres mailowy: adoracjaparafiastaramilosna@gmail.com
(należy podać imię, nazwisko, numer telefonu, wybrany dzień i godzinę)

Jeśli nie możesz przyjść na adorację w zapisanym terminie, poszukaj zastępstwa wśród znajomych i rodziny. Jeśli Ci się to nie uda, skontaktuj się z koordynatorem. Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby włączyć się w codzienną adorację Pan Jezusa. Jezus czeka właśnie na Ciebie!