Bóg zapłać za troskę o kościół oraz ofiary składane na budowę organów.

Dziękujemy Ks. Ryszardowi Halawa za wygłoszone kazania i przybliżenie nam tematyki wartości życia ludzkiego. Po Mszy św. można nabyć czasopismo „Moja Rodzina” i wesprzeć Dom Samotnej Matki w Kampinosie oraz działania podejmowane przez Fundacje S.O.S Obrony Poczętego Życia.

Dzisiaj niedziela organowa. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na budowę organów. W kiosku trwa zbiórka kwartalna, jest  też możliwość zadeklarowania przez „rodziców chrzestnych” piszczałki organowej – po raz ostatni można wybrać piszczałki z obecnymi nazwami głosów – zapraszamy! Od 2024 pojawi się nowa propozycja głosów.

Ofiary składane do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym przeznaczamy dla katolików doświadczających przemocy i prześladowania na całym świecie.

W poniedziałek o godz. 19:00 w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie informacyjne na temat zimowiska. Zapraszamy rodziców dzieci zapisanych na wyjazd.

We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

We czwartek, po Mszy wieczornej, do godz. 20:00 wspólnota „Woda Żywa” zaprasza, na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Po adoracji do godz. 20:30 będzie modlitwa wstawiennicza.

W sobotę grupa zaawansowana kandydatów do bierzmowania będzie uczestniczyła w dniu skupienia. Odbędzie się on w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży przy ul. Floriańskiej 3. Trwać będzie ono od. 10:00 do 16:00.

Próby chórku dziecięcego „Iskierki Miłości” odbywają się w soboty o godz. 10:00 w sali domu parafialnego.

W sobotę spotkanie kandydatów na ministrantów odbędzie się wyjątkowo w godzinach 8:45 do 9:30.

W sobotę o godz. 19:00 Wspólnota Dorosłych Ruchu Światło-Życie zaprasza na spotkanie w sali domu parafialnego.

W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Seminarium Duchowne.

Za tydzień po mszach świętych będzie można nabyć książkę „Przyjaciel. Historia Carlo Acutisa” , napisaną i zilustrowaną przez naszą parafiankę, Karolinę Błażejczyk. Serdecznie polecamy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy przeczytamy rozmowę z abp. Galbasem pt. „Synod to nie majsterkowanie”, o przebiegu kolejnego etapu synodu o synodalności.  W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł „Pod waszą obronę” o świętych patronach Polski.  W Niedzieli znajdziemy tekst „Rozwodnicy w kościele” przedstawiający katolicką naukę dotyczącą małżeństw. Na regale z prasą są też listopadowe miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie, Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej, a dla dzieci Anioł Stróż.

W piątek 17 listopada zapraszamy na wernisaż obrazów Zwiastowania Pańskiego jaki odbędzie się w Katedrze Warszawsko-Praskiej. W ramach projektu „Namalować katolicyzm od nowa” artyści stworzyli 20 nowych przedstawień tajemnicy Zwiastowania Pańskiego. O godz. 18.00 Msza św., potem wernisaż w podziemiach katedry. 18 listopada w Akademiku Praskim odbędzie się konferencja naukowa na temat znaczenia współczesnej sztuki sakralnej (wstęp wolny). Informacje na plakacie. Zapraszamy.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko we środę. Po 19 listopada powrócimy do stałych dyżurów w kancelarii: w poniedziałki, środy i soboty.

Od dzisiaj do 26 listopada trwa zbiórka ofiar i darów rzeczowych „Polak z Sercem”, organizowana przez KSM w ramach pomocy naszym Rodakom na Kresach. Do kosza pod chórem można składać produkty spożywcze, środki czystości, artykuły szkolne itp. Dary na  zostaną zawiezione do Polaków mieszkających na Ukrainie, Białorusi i Litwie. Więcej informacji na stronie polakzsercem.pl