1. Bóg zapłać za troskę o kościół oraz ofiary składane na budowę organów. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczymy na dzieła podejmowane przez parafialną Caritas.

2. Dzisiaj po Mszy wieczornej zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne. Po Nieszporach Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na spotkanie młodzieży w domu parafialnym.

3. W kiosku rozpoczynamy ostatnią w tym roku zbiórkę kwartalną na budowę organów.

4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we czwartek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża, w sobotę wspomnienie św. Marcina Z Tours.

5. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

6. We czwartek z racji święta można zyskać odpust zupełny, za nawiedzenie katedry lub konkatedry i modlitwę Ojcze nasz i Wierzę.

7. Wspólnota „Woda Żywa” zaprasza na spotkanie modlitewno-formacyjne w czwartek o godz. 19:30 w domu parafialnym.

8. W sobotę zapraszamy o godz. 18:00 na Mszę św. z modlitwą w intencji Ojczyzny z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz w intencji Ks. Marcina i solenizantów noszących imię św. Marcina. Po Mszy św. w sali domu parafialnego odbędzie się wieczornica patriotyczna Skautów Wędrowników.

9. Próby chórku dziecięcego „Iskierki Miłości” odbywają się w soboty o godz. 10:00 w sali domu parafialnego.

10. Zbiórka ministrantów i kandydatów będzie w sobotę o godz. 10:00 w kościele

11. Za tydzień przypada kolejna niedziela organowa, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę organów. Ofiary składane do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym będą przeznaczone dla katolików doświadczających przemocy i prześladowania na całym świecie.

12. W przyszłą niedzielę kazania na Mszy św. wygłosi ks. Ryszard Halwa ze Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego, redaktor naczelny miesięcznika „Moja Rodzina”. Czasopismo będzie dostępne po każdej Mszy św. za dobrowolną ofiarę. Środki pozyskane z rozprowadzania będą przeznaczone na Dom Samotnej Matki i ofiary przemocy.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy temat numeru „Między śmiercią a niebem” oraz o Mszach gregoriańskich jako jednej z najpopularniejszych form modlitwy za zmarłych. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o parafiach, polskich i zagranicznych, które zasłynęły największą liczbą powołań kapłańskich i zakonnych oraz artykuły o Wandzie Półtawskiej, która odeszła w wieku niemal 102 lat. W Niedzieli polecamy artykuł „Między życiem a śmiercią” o ratowaniu ludzkiego życia i wpływie wiary na walkę z chorobami. Na regale z prasą są też listopadowe miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie, Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej, a dla dzieci Anioł Stróż.

14. W tym i przyszłym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko we środę. Po 19 listopada powrócimy do stałych dyżurów w kancelarii: w poniedziałki, środy i soboty.

15. Ks. proboszcz i wspólnota parafialna św. Anny w Jakubowie serdecznie zapraszają, w niedzielę 12 listopada 2023 r. o godz. 11.00, na obchody 550. rocznicy powstania parafii oraz koronacji wizerunku św. Anny Samotrzeciej w Jakubowie. Uroczystości poprzedzą Misje Święte, które poprowadzą ojcowie redemptoryści od niedzieli 5 listopada. Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.parafiajakubow.pl w zakładce „550-lecie parafii”.

16. Dla osób udających się na pielgrzymkę do Włoch przypomnienie, że wylot jest we wtorek z lotniska Chopina w Warszawie. Zbiórka w hali odlotów, przy wejściu do kaplicy, o godz. 5:00