1. Bóg zapłać za troskę o kościół oraz ofiary na budowę organów złożone w minioną niedzielę’

2. Dzisiaj przeżywamy w całym kraju XXIII Dzień Papieski. Jego tegoroczne hasło to „Jan Paweł II. Cywilizacja życia.” Przed kościołami w całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka ofiar na Fundusz Stypendialny dla młodzieży.

3. Na całym świecie 15 października obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Dziś podczas każdej Mszy św. modlimy się za dzieci zmarłe w okresie ciąży, porodu i we wczesnym dzieciństwie oraz polecamy dobremu Bogu ich rodziców, dotkniętych stratą upragnionego potomstwa. Na stoliku z gazetką są przygotowane specjalne materiały. Zapraszamy dziś o godz. 17:15 na różaniec w intencji rodziców, którzy doświadczyli utraty dziecka oraz za wszystkie utracone dzieci. Przypominamy też, że na naszym staromiłośniańskim cmentarzu jest specjalna mogiła zmarłych dzieci.

4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, we środę święto św. Łukasza ewangelisty; we czwartek wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, męczennika; w piątek wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.

5. Serdecznie zapraszamy wszystkich codziennie o godz. 17:15 na nabożeństwo różańcowe, a szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziny. W wybrane dni tygodnia dzieci wraz z Rodziną Różańcową prowadzą Różaniec.

6. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

7. We czwartek, po Mszy wieczornej, do godz. 20:00 wspólnota „Woda Żywa” zaprasza, na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Po adoracji do godz. 20:30 będzie modlitwa wstawiennicza

8. W piątek, po Mszy św. wieczornej, Wspólnota Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na spotkanie modlitewno-formacyjne do sali pod zakrystią.

9. Próby chórku dziecięcego odbywają się w soboty o godz. 10:00 w sali domu parafialnego.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 15:50 zapraszamy na Mszę św. dla rodzin dzieci klas 3, w ramach przygotowania do I Komunii Świętej. Dzieci otrzymają modlitewniki. W poniedziałek 23 października o godz. 19:00 odbędzie się w kościele katecheza dla rodziców przed I Komunią.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy artykuły poświęcone św. Janowi Pawłowi II, wśród nich znajdziemy rozmowę z Georg’em Weiglem pt. „Ważny dla świata”. Dowiemy się również, kto został nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce. W obecnym numerze jest też bardzo ciekawa wypowiedź jezuity, ks. Dariusza Kowalczyka, na kanwie skandalicznych wydarzeń w Dąbrowie Górniczej: „Homoherezja w pełnej krasie”. W Gościu Niedzielnym obok tematów związanych z Dniem Papieskim przeczytamy raport o stanie Kościoła w Polsce na rok 2023, a w nim min. informacje o rosnącej liczbie wspólnot parafialnych i dzieł miłosierdzia podejmowanych przez katolików. Jest też szczegółowe opracowanie na temat odpowiedzi papieża na kardynalskie dubia i ciekawa propozycja na wyprawę do Muzeum św. Jana Pawła II i bł. Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. W Niedzieli polecamy nową serię „Wierzę w…” omawiającą katechizmowe prawdy wiary. W najnowszym numerze znajdziemy dodatek „Bliżej życia z wiarą”. Na regale z prasą są też miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie, Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej, a dla dzieci Anioł Stróż i Staś.

12. W zakrystii i kancelarii można zgłaszać Zmarłych, za których będziemy modlić się w Wypominkach jednorazowych w specjalnym nabożeństwie 2 listopada o godz. 18:00 oraz w wypominkach całorocznych, w każdy I piątek miesiąca, na Mszy św. o godz. 18:00. Kartki na wypominki są przygotowane na stolikach z gazetką. Bardzo prosimy o wyraźne pismo i odmianę według wzoru intencji parafialnych (nie w mianowniku, tylko za kogo się modlimy, np. za śp. Janusza i Eugenię Kowalskich i zm. z rodz. Nowaków itd.

13. W kancelarii parafialnej można już zamawiać intencje na przyszły rok, szczególnie te związane z ważnymi rocznicami i jubileuszami.

14. Ministranci w najbliższą sobotę w ramach zbiórki wyjeżdżają do parku trampolin. Chętni mogą zgłaszać się do poniedziałku do ks. Marcina. Godzina wyjazdu zostanie podana w poniedziałek.

15. Zachęcamy do udziału w akcji Caritas Polska „Kolega koledze, szkoła szkole”, polegającej na przygotowaniu wyprawek szkolnych dla dzieci w Syrii i Libanie. Przybory szkolne można składać pod figurą św. Antoniego do 29 października.

16. W naszej parafii chcielibyśmy ponownie zorganizować skauting katolicki prowadzony przez organizację Wędrownicy. Na zbiórki zapraszamy dziewczynki i chłopców w wieku od sześciu lat. Skauting wspiera rozwój dzieci, buduje środowisko przyjaciół, a także prowadzi je do Pana Boga. Zebranie organizacyjne dla rodziców odbędzie się dziś po Mszy św. o 11:30 w sali pod zakrystią. Serdecznie zapraszamy