1. Bóg zapłać za troskę o kościół oraz ofiary na budowę organów.

2. Witamy w naszej parafii diakona Wojciecha Wielądka, który będzie przez najbliższe miesiące odbywał u nas praktykę duszpasterską. Otoczmy diakona modlitwą i troską, by mógł owocnie korzystać z doświadczeń naszej wspólnoty, pod czujną opieką św. Hieronima.

3. Dzisiaj niedziela organowa. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na budowę organów. W kiosku jest możliwość zadeklarowania przez tzw. rodziców chrzestnych piszczałki organowej – do wyboru są różne rodzaje. Zapraszamy!

4. Ofiary składane w do puszek przeznaczymy na Dom św. Siostry Faustyny w Ostrówku.

5. O godz. 19:00 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z grupy która kontynuuje przygotowanie do bierzmowania. Całe spotkanie odbywa się w kościele.

6. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we czwartek wspomnienie bł. Carlo Acutisa, którego relikwie mamy w naszym kościele, w piątek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

7. Serdecznie zapraszamy wszystkich codziennie o godz. 17:15 na nabożeństwo różańcowe, a szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziny. W wybrane dni tygodnia dzieci wraz z Rodziną Różańcową prowadzą Różaniec.

8. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

9. We czwartek, z racji wspomnienia liturgicznego bł. Carla Acutisa zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 z modlitwą w intencji młodzieży. Będą również do nabycia modlitewniki i książki, które mogą być dobrym upominkiem dla młodych, by zachęcić do odwagi w wyznawaniu wiary i odpowiedzialności w codziennym życiu w duchu bł. Carla.

10. Wspólnota „Woda Żywa” zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19:30 w domu parafialnym.

11. W piątek, po Mszy wieczornej, odbędzie się nabożeństwo fatimskie i ostatnia w tym roku procesja fatimska wokół kościoła. Zapraszamy na wspólną modlitwę ze świecami.

12. W sobotę 14 października o godz. 10.00 w Katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika odbędzie się uroczysta Msza Święta z obrzędem błogosławieństwa lektorów i ceremoniarzy. Z naszej parafii dwóch ministrantów Kacper Gruca i Karol Waśkowiec otrzyma mianowanie na lektorów.

13. Spotkania ministrantów i kandydatów do służby przy ołtarzu oraz próby chórku dziecięcego odbywają się w soboty o godz. 10:00 w salach domu parafialnego.

14. Za tydzień przeżywać będziemy w całym kraju XXIII Dzień Papieski. Jego tegoroczne hasło to „Jan Paweł II. Cywilizacja życia.” Przed kościołami w całej Polsce będzie przeprowadzana zbiórka ofiar na Fundusz Stypendialny dla młodzieży.

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy artykuły poświęcone trwającym w Rzymie obradom Synodu „Prawdziwe i fałszywe obawy oraz nadzieje związane z synodem o synodalności”. Jest też tekst o coraz większej popularności modlitwy różańcowej wśród młodych ludzi. W Gościu Niedzielnym znajdziemy relację z naszych odpustowych uroczystości.  W Niedzieli polecamy recepty czytelników na udane i długie małżeństwo. W dodatku „Bliżej życia z wiarą” znajdziemy porady jak radzić sobie z depresją i w jaki sposób korzystać z telefonu, by nie zdominował naszego życia. Na regale z prasą są też miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie, Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej, a dla dzieci Anioł Stróż i Staś.

16. Można już zgłaszać Zmarłych, za których będziemy modlić się w Wypominkach jednorazowych w specjalnym nabożeństwie po Mszy św. 2 listopada o godz. 18:00 oraz w wypominkach całorocznych w każdy I piątek miesiąca na Mszy św. o godz. 18:00. Kartki na Wypominki są przygotowane na stolikach z gazetką. Bardzo prosimy o wyraźne pismo i odmianę według wzoru intencji parafialnych (nie w mianowniku, tylko za kogo się modlimy, np. za śp. Janusza i Eugenię Kowalskich i zm. z rodz. Nowaków itd.).