1. Wczoraj, podczas uroczystości odpustowej, w ołtarzu bocznym ku czci naszego patrona, w specjalnej, podświetlanej kapsule, zostały umieszczone relikwie św. Hieronima przekazane naszej parafii przez Zakon Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (Siostry Wizytki). Ufamy, że od teraz, św. Hieronim będzie odbierał jeszcze większą cześć w naszym kościele. Zapraszamy w każdą środę na Mszę o godz. 18:00 z modlitwą do św. Hieronima.

2. Bóg zapłać za troskę o kościół oraz ofiary na budowę organów. Kwestarzom zbiórki dziękujemy za miesięczna posługę w kiosku.

3. Ofiary składane po Mszy do puszek przeznaczamy na dzieła podejmowane przez Caritas parafialną.

4. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 13:00 będzie litania do Imienia Jezus, a po Mszy wieczornej Nieszpory Eucharystyczne.

5. Po Nieszporach młodzież z KSM-u zaprasza wszystkich zainteresowanych przynależnością do wspólnoty, w wieku od 14 do 30 roku życia, na spotkanie w sali domu parafialnego.

6. Dziś rozpoczynamy Nabożeństwa Październikowe. Serdecznie zapraszamy wszystkich codziennie o godz. 17:15 na to nabożeństwo, a szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziny. W wybrane dni tygodnia dzieci będą wraz z Rodziną Różańcową prowadzić Różaniec. Na stolikach za ławkami są przygotowane plansze z tajemnicami różańca.

7. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów, we wtorek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, we środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

8. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

9. We środę, 4 października, o godz. 19:00, w sali pod zakrystią odbędzie się spotkanie organizacyjne w sprawie pielgrzymki do Italii. Osoby zapisane prosimy po Mszy o kontakt w zakrystii w sprawie zaliczki.

10. Wspólnota „Woda Żywa” zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19:30 w domu parafialnym.

11. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. w języku łacińskim o godz. 18:00. Po Mszy św., do godz. 19:30, będzie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

12. W pierwszy piątek miesiąca księża udadzą się do chorych z sakramentami. W kościele od godz. 17:00 będzie adoracja i spowiedź, o godz. 18:00 Msza za Zmarłych polecanych w parafialnych Wypominkach, a po nabożeństwie majowym będzie Koronka z czytaniem Wypominków. Adoracja i spowiedź będzie do godz. 20:00. Zachęcamy do podjęcia praktyki Dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, szczególnie dzieci po I Komunii św., na stolikach za ławkami są wydrukowane zasady praktykowania dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Kto rozpocznie w październiku ma szansę zakończyć przed wakacjami.

13. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 12:00 rozpocznie się przy krzyżu (skrzyżowanie ul. Jana Pawła i ul. Fabrycznej) różaniec za naszą Ojczyznę. O godz. 17.00 zapraszamy do kościoła na pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy i znieważenia Matki Bożej. W pierwszą sobotę nie ma dodatkowej spowiedzi.

14. Spotkania ministrantów i kandydatów oraz próby chórku dziecięcego odbywają się w soboty o godz. 10:00.

15. W sobotę, 7 października o godz. 19:00, w sali domu parafialnego (wejście tymczasowe od ul. Chabrów), odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w październiku otrzymają Chrzest św.

16. Za tydzień przypada kolejna niedziela organowa. Ofiary składane na tace będą przeznaczone na budowę organów.

17. Ofiary składane w przyszłą niedzielę do puszek przeznaczymy na Dom św. Siostry Faustyny w Ostrówku.

18. W przyszłą niedzielę o godzinie 19:00 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z grupy która kontynuuje przygotowanie do bierzmowania. Początek spotkania w kościele.

19. Za tydzień ulicami Warszawy przejdzie procesja różańcowa za Polskę. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła

20. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy artykuły poświęcone Aniołom i św. Franciszkowi, których wspominamy w tych dniach w liturgii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym, że parafia ma przyszłość a siłą każdej parafii są wspólnoty. Jest też Gość Extra o Sanktuariach i cudach Maryjnych w Polsce i na świecie. W Niedzieli polecamy wywiad z Kardynałem Grzegorzem Rysiem, który rozprawia się z niektórymi stereotypami dotyczącymi nauczania papieży, synodalności czy roli młodych w kościele. W dodatku „Bliżej życia z wiarą” znajdziemy historię brata Daniela, który widział czyściec. Na regale z prasą są też wrześniowe miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie, Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej, a dla dzieci Anioł Stróż i Staś.

21. Zachęcamy do udziału w akcji Caritas Polska „Kolega koledze, szkoła szkole”, polegającej na przygotowaniu wyprawek szkolnych dla dzieci w Syrii i Libanie. Przybory szkolne można składać pod figurą św. Antoniego do 29 października.

22. W związku z realizowanymi pracami budowlanymi przed domem parafialnym przepraszamy za utrudnienia. Kancelaria przez najbliższe 2 tygodnie będzie dostępna tylko we środY. Tymczasowe wejście do domu parafialnego i kancelarii jest od ul. Chabrów.

23. Nasi Pasterzy Biskup Romuald i Biskup Jacek zachęcają do podjęcia modlitwy w intencji papieża Franciszka, kardynałów, biskupów i wszystkich uczestników Synodu przez cały czas trwania Sesji Synodalnej czyli od 4 do 29 października 2023 r. Tekst modlitwy wydrukowany jest w gazetce parafialnej.