Bóg zapłać za troskę o kościół oraz wsparcie w minioną niedzielę Radia Warszawa.

Ofiary składane po Mszy do puszek przeznaczamy na seminarium naszej diecezji. W tym roku zgłosiło się do seminarium 10 kandydatów. Wszystkich w seminarium jest 40 kleryków. Módlmy się o nowe powołania i za kandydatów do kapłaństwa i życia zakonnego.

Dziś o godz. 16:00, zapraszamy na Mszę św. dla rodzin dzieci klas 3, w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

Po Mszy Świętej wieczornej o godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne osoby które chcą rozpocząć przygotowanie do Bierzmowania.

W kiosku trwa kwartalna zbiórka na organy i jest możliwość zadeklarowania przez tzw. rodziców chrzestnych piszczałki organowej.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera, we środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera, we czwartek wspomnienie św. Wacława, męczennika, w piątek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Warszawie-Pradze, w sobotę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera, doktora Kościoła i patrona naszej parafii.

Codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:20 zapraszamy na modlitwę różańcową.

W poniedziałek 25 września o godz. 19:00 odbędzie się w kościele pierwsze spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii Świętej.

We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

Wspólnota modlitewno-ewangelizacyjna „Woda Żywa” zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19:30 w domu parafialnym.

W sobotę 30 września przypada wspomnienie liturgiczne św. Hieronima – Odpust parafialny. Msza odpustowa, z oprawą muzyczną chóru Cantate Dei Goriam oraz z wręczeniem zasłużonym Parafianom dyplomu „Gloria Hieronymum”, będzie sprawowana przez Biskupa Romualda Kamińskiego o godz. 18.00. Podczas liturgii Biskup dokona uroczystego wprowadzenia relikwii św. Hieronima.

Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 13:00 będzie litania do Imienia Jezus, a po Mszy wieczornej Nieszpory Eucharystyczne.

W przyszłą niedzielę rozpoczną się Nabożeństwo Październikowe. Serdecznie zapraszamy wszystkich codziennie o godz. 17:15 na to nabożeństwo, a szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziny. Dzieci będą wraz z Rodziną Różańcową prowadzić Różaniec.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy temat poświęcony migracji i prawom człowieka. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o ludziach działających na rzecz zmniejszenia poczucia osamotnienia wśród dzieci niepełnosprawnych. W Niedzieli polecamy teksty poświecone św. Ojcu Pio. W dodatku „Bliżej życia z wiarą” przeczytamy o cudach i nawróceniach za przyczyną świętych. Na regale z prasą są też wrześniowe miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie, Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej, a dla dzieci Anioł Stróż.

Zachęcamy do udziału w rodzinnym konkursie biblijnym na cześć patrona naszej parafii św. Hieronima. Na odpowiedzi czekamy do 24 września włącznie. Można przesyłać je drogą mailową lub składać osobiście w zakrystii lub kancelarii. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dniu parafialnego odpustu, 30 września, na zakończenie Mszy św. o godz. 18:00. Pytania konkursowe są w gazetce.

Zachęcamy do udziału w akcji Caritas Polska „Kolega koledze, szkoła szkole”, polegającej na przygotowaniu wyprawek szkolnych dla dzieci w Syrii i Libanie. Przybory szkolne można składać w koszu pod figurą św. Antoniego do 29 października.

W związku z realizowanymi pracami budowlanymi przed domem parafialnym przepraszamy za utrudnienia. Kancelaria jeszcze do końca września będzie dostępna tylko we środy – tymczasowe wejście do domu parafialnego jest od ul. Chabrów.