1. Bóg zapłać za troskę o kościół oraz wsparcie w minioną niedzielę Radia Warszawa.

2. Ofiary składane po Mszy do puszek przeznaczamy na seminarium naszej diecezji. W tym roku zgłosiło się do seminarium 10 kandydatów. Wszystkich w seminarium jest 40 kleryków. Módlmy się o nowe powołania i za kandydatów do kapłaństwa i życia zakonnego.

3. Dziś o godz. 16:00, zapraszamy na Mszę św. dla rodzin dzieci klas 3, w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

4. Po Mszy Świętej wieczornej o godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne osoby które chcą rozpocząć przygotowanie do Bierzmowania.

5. W kiosku trwa kwartalna zbiórka na organy i jest możliwość zadeklarowania przez tzw. rodziców chrzestnych piszczałki organowej.

6. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera, we środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera, we czwartek wspomnienie św. Wacława, męczennika, w piątek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Warszawie-Pradze, w sobotę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera, doktora Kościoła i patrona naszej parafii.

7. Codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:20 zapraszamy na modlitwę różańcową.

8. W poniedziałek 25 września o godz. 19:00 odbędzie się w kościele pierwsze spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii Świętej.

9. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

10. Wspólnota modlitewno-ewangelizacyjna „Woda Żywa” zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19:30 w domu parafialnym.

11. W sobotę 30 września przypada wspomnienie liturgiczne św. Hieronima – Odpust parafialny. Msza odpustowa, z oprawą muzyczną chóru Cantate Dei Goriam oraz z wręczeniem zasłużonym Parafianom dyplomu „Gloria Hieronymum”, będzie sprawowana przez Biskupa Romualda Kamińskiego o godz. 18.00. Podczas liturgii Biskup dokona uroczystego wprowadzenia relikwii św. Hieronima.

12. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 13:00 będzie litania do Imienia Jezus, a po Mszy wieczornej Nieszpory Eucharystyczne.

13. W przyszłą niedzielę rozpoczną się Nabożeństwo Październikowe. Serdecznie zapraszamy wszystkich codziennie o godz. 17:15 na to nabożeństwo, a szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziny. Dzieci będą wraz z Rodziną Różańcową prowadzić Różaniec.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy temat poświęcony migracji i prawom człowieka. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o ludziach działających na rzecz zmniejszenia poczucia osamotnienia wśród dzieci niepełnosprawnych. W Niedzieli polecamy teksty poświęcone św. Ojcu Pio. W dodatku „Bliżej życia z wiarą” przeczytamy o cudach i nawróceniach za przyczyną świętych. Na regale z prasą są też wrześniowe miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie, Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej, a dla dzieci Anioł Stróż.

15. Zachęcamy do udziału w rodzinnym konkursie biblijnym na cześć patrona naszej parafii św. Hieronima. Na odpowiedzi czekamy do 24 września włącznie. Można przesyłać je drogą mailową lub składać osobiście w zakrystii lub kancelarii. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dniu parafialnego odpustu, 30 września, na zakończenie Mszy św. o godz. 18:00. Pytania konkursowe są pod ogloszeniami.

16. Zachęcamy do udziału w akcji Caritas Polska „Kolega koledze, szkoła szkole”, polegającej na przygotowaniu wyprawek szkolnych dla dzieci w Syrii i Libanie. Przybory szkolne można składać w koszu pod figurą św. Antoniego do 29 października.

17. W związku z realizowanymi pracami przed domem parafialnym przepraszamy za utrudnienia. Kancelaria jeszcze do końca września będzie dostępna tylko we środy. Tymczasowe wejście do domu parafialnego jest od ul. Chabrów.

 

PYTANIA KONKURSOWE

  1. Co oznacza imię „Mojżesz”? Dlaczego córka faraona tak dała na imię chłopcu?
  2. Ile czasu Jonasz spędził we wnętrznościach ryby?
  3. Co znajdowało się w Arce Przymierza?
  4. O czym opowiada psalm 137?
  5. Jak miała na imię matka Samuela?
  6. Ile było pokoleń od Abrahama do Dawida?