1. Bóg zapłać za troskę o kościół i złożone na tacę na budowę organów.

2. W kiosku trwa kwartalna zbiórka na budowę organów, można też złożyć deklarację darczyńców, tzw. rodziców chrzestnych piszczałki organowej.

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, we czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w sobotę wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

4. Codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:20 zapraszamy na modlitwę różańcową.

5. W poniedziałek 11 września o godz. 19:00, w sali pod zakrystią, odbędzie się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

6. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.  Po Mszy św. odbędzie się procesja fatimska wokół kościoła.

7. We czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 19:30.

8. Wspólnota modlitewno-ewangelizacyjna „Woda Żywa” zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19:30 w domu parafialnym.

9. W piątek, po Mszy św. wieczornej, Wspólnota Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na spotkanie modlitewno-formacyjne do sali pod zakrystią.

10. W sobotę odbędzie się Diecezjalny Zlot Służby Liturgicznej. W spotkaniu wezmą udział ministranci i scholanki naszej parafii. Zbiórka na parkingu przed kościołem o godz. 8:40. Więcej informacji i zapisy u ks. Marcina.

11. Ks. Proboszcz Paweł Adler zaprasza w najbliższą sobotę o godz. 11:00 na konsekracje kościoła pw. św. Pawła Apostoła w Zakręcie.

12. Za tydzień przypada Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Po wszystkich Mszach Świętych przed naszym kościołem będzie prowadzona kwesta na rzecz naszej diecezjalnej rozgłośni. Radia Warszawa można słuchać na częstotliwości 106,2 FM w Warszawie i okolicach oraz przez internet z www.radiowarszawa.com.pl. W programie: informacje lokalne, pogodna muzyka, modlitwa, lektura Pisma Świętego z komentarzami, dobry humor.

13. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniom klas pierwszych odbędzie się w przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 11:30.

14. Za tydzień po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania, dotyczy ono osób które kontynuują przygotowanie do przyjęcia sakramentu. Początek spotkania w kościele. O zapisach do nowej grupy będziemy informować za tydzień.

15. Zapowiadamy, że pierwsze spotkanie dla rodzin dzieci klas 3, w ramach przygotowania do I Komunii Świętej, odbędzie się w niedzielę 24 września o godz. 16:00 w kościele.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy artykuły poświęcone rodzinie Ulmów i odbywającej się dziś w Markowej beatyfikacji. W tym tygodniu Gość Niedzielny jest w objętości 100 stron na jubileusz stulecia pierwszego wydania. W Niedzieli polecamy rozważania o. Jacka Salija „Czy religia jest sprawą prywatną?”. W dodatku „Bliżej życia z wiarą” znalazła się historia zwykłego ojca niezwykłych dzieci. W Niedzieli i Gościu Niedzielnym jest też specjalny dodatek związany z beatyfikacją rodziny Ulmów. Na regale z prasą są też wrześniowe miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie, Trwajcie w miłości, a dla dzieci Staś i Anioł Stróż.

17. W związku z realizowanymi pracami budowlanymi przed domem parafialnym przepraszamy za utrudnienia. Kancelaria jeszcze przez najbliższe tygodnie będzie dostępna tylko we środy – tymczasowe wejście do domu parafialnego jest od ul. Chabrów.

18. Zainteresowanych harcerstwem chłopców w wieku 7-11 zapraszamy do zapoznania się z ofertą 44 Warszawskiej Gromady Zuchów „Wschodnia Gwardia”. Organizacja działa na terenie Starej Miłosnej. Szczegóły w ulotkach w kruchcie kościoła.

19. Zachęcamy do udziału w rodzinnym konkursie biblijnym na cześć patrona naszej parafii św. Hieronima. Na odpowiedzi czekamy do 24 września włącznie. Można przesyłać je drogą mailową lub składać osobiście w zakrystii lub kancelarii. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dniu parafialnego odpustu, 30 września, na zakończenie Mszy św. o godz. 18:00.

PYTANIA KONKURSOWE

  1. Co oznacza imię „Mojżesz”? Dlaczego córka faraona tak dała na imię chłopcu?
  2. Ile czasu Jonasz spędził we wnętrznościach ryby?
  3. Co znajdowało się w Arce Przymierza?
  4. O czym opowiada psalm 137?
  5. Jak miała na imię matka Samuela?
  6. Ile było pokoleń od Abrahama do Dawida?