1. Bóg zapłać za troskę o kościół i ofiary na budowę organów.

2. Od dziś powracamy do zwykłego porządku Mszy niedzielnych o godz.: 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00.

3. W kiosku rozpoczynamy kwartalną zbiórkę na budowę organów.

4. Z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy o 13:00 będzie Litania do Imienia Jezus, a po Mszy św. wieczornej Nieszpory Eucharystyczne. Po nieszporach odbędzie się spotkanie młodzieży, która uczestniczyła w ŚDM w Lizbonie.

5. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we czwartek wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera, w piątek święto narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

6. Codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:20 zapraszamy na modlitwę różańcową.

7. W poniedziałek o godzinie 8:00 odbędzie się Msza rozpoczynająca nowy rok szkolny. Możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi będzie od 7:40.

8. W poniedziałek 4 września o godz. 19:00 w sali domu parafialnego rozpoczną się katechezy przedmałżeńskie. Wejście od ul. Chabrów.

9. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

10. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. w języku łacińskim o godz. 18:00. Po Mszy św., do godz. 19:30, będzie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

11. W sobotę o godzinie 10:00 odbędzie się Msza inaugurująca rok formacyjny ministrantów, kandydatów i chórku dziecięcego. Ministrantów i chórzystów zapraszamy wraz z rodzicami.

12. W sobotę o godz. 19:00, w sali domu parafialnego odbędzie się konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w tym miesiącu otrzymają Sakrament Chrztu.

13. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę organów. W kiosku będzie możliwość zadeklarowania przez tzw. rodziców chrzestnych piszczałki organowej. Po Mszy o godz. 11.30 nastąpi rozstrzygnięcie parafialnego konkursu fotograficznego.

14. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniom klas pierwszych odbędzie się w niedzielę 17 września podczas Mszy św. o godz. 11:30.

15. Zapowiadamy, że pierwsze spotkanie dla rodzin dzieci klas 3, w ramach przygotowania do I Komunii Świętej, odbędzie się w niedzielę 24 września o godz. 16:00 w kościele.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy rozmowę z historykiem „Propaganda jako narzędzie wojny” o przeszłości związanej z II wojną światową, ale także o zjawisku propagandy w dzisiejszym świecie. W Gościu Niedzielnym zachęcamy do zapoznania się z tematem numeru „Zaufać katechezie” i artykułami poruszającymi tematykę młodzieży i lekcji religii w szkołach. W tekście „Przepełnione seminaria” przeczytamy także o wzroście liczby kandydatów do seminarium w Stanach Zjednoczonych. W Niedzieli znajdziemy artykuł „Rodzina to mały Kościół” o 50 latach istnienia wspólnot Domowego Kościoła. W dodatku „Bliżej życia z wiarą” znajdziemy dobre rady jak zmotywować dziecko do nauki. Na regale z prasą są już dostępne wszystkie wrześniowe miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej, Trwajcie w miłości, a dla dzieci Staś i Anioł Stróż.

17. W poniedziałek w parafii katedralnej przy ul. Floriańskiej 3 na Pradze rozpocznie się ostatni w tym roku Kurs przygotowawczy do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych. Zachęcamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie przyjęli tego sakramentu w wieku szkolnym, a chcą jeszcze w tym roku przyjąć Bierzmowanie, do podjęcia tego wyzwania. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.

18. W związku z realizowanymi pracami budowlanymi przed domem parafialnym przepraszamy za utrudnienia. Kancelaria jeszcze przez najbliższe tygodnie będzie dostępna tylko we środy. Tymczasowe wejście do domu parafialnego jest od ul. Chabrów.