1. Bóg zapłać za troskę o kościół i ofiary na budowę organów.

2. Dziś ostatnia niedziela sierpnia i jeszcze tyko dziś obowiązuje wakacyjny porządek Mszy Świętych.

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Augustyna, we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

4. Codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:20 zapraszamy na modlitwę różańcową.

5. We wtorek o godz. 19:00 w sali domu parafialnego odbędzie się zebranie zarządu KSM.

6. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

7. We czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 19:30.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

9. W piątek od godz. 9:30 księża odwiedzą chorych z sakramentami. Od godz. 17:00 będzie adoracja i spowiedź, o godz. 18:00 Msza św. za Zmarłych polecanych w parafialnych wypominkach, a po Mszy Koronka z czytaniem wypominków. Adoracja i spowiedź będzie do godz. 20:00.

10. W pierwszą sobotę, o godz. 12:00 będzie różaniec w intencji Ojczyzny. Modlitwa rozpocznie się pod krzyżem przy ul. Fabrycznej (informacje na ten temat są na ulotkach i plakacie w kruchcie kościoła). W kościele, w ramach pierwszosobotniej praktyki wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec i indywidualne rozmyślanie nad kolejną tajemnicą różańca oraz Litania Loretańska. Po Mszy wieczornej w sali pod zakrystią odbędzie się spotkanie Rodziny Różańcowej. Przypominamy, że w sobotę nie ma dodatkowej spowiedzi.

11. Od 3 września powrócimy do zwykłego porządku Mszy niedzielnych: czyli o godz. 8:00, a po Mszy Godzinki, o godz. 10:00, o godz. 11:30 Msza z udziałem dzieci, o godz. 13:00 Msza podczas której w 2 i 3 niedzielę miesiąca są chrzty i wieczorna Msza o godz. 18:00, z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

12. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy kwartalną zbiórkę ofiar na budowę organów. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na dzieła Parafialnego Zespołu Caritas.

13. Za tydzień, z racji I Niedzieli Miesiąca, po Mszy św. o godz. 13:00 będzie Litania do Imienia Jezus, a po Mszy św. wieczornej Nieszpory Eucharystyczne.

14. Po nieszporach odbędzie się spotkanie młodzieży, która uczestniczyła w ŚDM w Lizbonie.

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy temat numeru: „Porządkowanie życia” oraz rozmowę  z ks. Stefanem Moszoro-Dąbrowskim „Co dalej z Opus Dei? W Gościu Niedzielnym dowiemy się czy Pan Jezus miał rodzeństwo, skoro często w ewangeliach słyszymy o braciach i jego siostrach. Polecamy też kolejny odcinek wakacyjnej serii o najatrakcyjniejszych miejscach turystycznych w naszym kraju – tym razem o najgęstszym lesie kamiennych krzyży. W Niedzieli przeczytamy o nowych cudach, jakie dokonują się na Jasnej Górze. Dowiemy się też na czym polega ekologiczne nawrócenie. Szczególnie zaś polecamy artykuł naszej parafianki p. Anny Murawskiej o Orszaku Dziejów z rodziną Ulmów,  który już 9 września przejdzie ulicami Warszawy.

16. Zapowiadamy:  Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek 4 września o godz. 8:00. Przed Mszą św. będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi. Również 4 września o godz. 19:00 w sali domu parafialnego rozpoczną się katechezy przedmałżeńskie, a na plebanii o godz. 19:30 odbędzie się zebranie Katechetów naszej parafii.

17. W związku z realizowanymi pracami budowlanymi przed domem parafialnym przepraszamy za utrudnienia. Kancelaria jeszcze przez najbliższe tygodnie będzie dostępna tylko we środy – tymczasowe wejście jest od ul. Chabrów.

18. W poniedziałek 4 września w parafii katedralnej przy ul. Floriańskiej 3 na Pradze rozpocznie się ostatni w tym roku Kurs przygotowawczy do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych. Więcej informacji i zapisy w zakrystii i kancelarii.

19. Jeszcze tylko do czwartku trwa parafialny konkurs fotograficzny! Samodzielnie wykonane zdjęcia organów z odwiedzanych w okresie wakacji kościołów należy przesłać e-mailem na adres: organyhieronim@gmail.com z informacją o autorze zdjęcia, miejscu wykonania, krótkim opisem organów i jakąś ciekawostką na ich temat. Rozstrzygnięcie konkursu 10 września po Mszy św. o godz. 11:30.