1. Bóg zapłać za troskę i ofiary na kościół oraz złożone dziś na tacę na budowę organów.

2. Dziś przypada 2 rocznica śmierci Arcybiskupa Henryka Hosera. Z tej okazji w godzinach 8.30 – 17.00 będzie można pomodlić się przy grobie, znajdującym się w podziemiach bazyliki katedralnej przy ul. Floriańskiej w Warszawie.

3. Po Mszy wieczornej, zapraszamy na nabożeństwo z procesją fatimską wokół kościoła.

4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika, we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, we czwartek wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

5. W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Msze Święte będą odbywały się w naszym kościele jak w każdą niedzielę wg porządku wakacyjnego. 15 sierpnia to również dzień obchodów 103 rocz. Bitwy Warszawskiej i święto Matki Bożej Zwycięskiej głównej patronki naszej diecezji. Zgodnie z tradycją w tym dniu święcimy wianki z ziół i kwiatów. Obrzęd ten odbędzie się po każdej Mszy św. Wianki oraz bukiety kwiatów i ziół będzie można nabyć również przed kościołem.

6. Codziennie przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na modlitwę różańcową. W dni powszednie Różaniec jest o godz. 17:20 a w niedziele wakacyjne o godz. 18:20.

7. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

8. We czwartek przypada dzień imienin Biskupa Jacka Grzybowskiego. W modlitwach polecajmy pasterza naszej diecezji opiece Matki Bożej i wstawiennictwu  świętego Patrona.

9. We czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 19:30.

10. W sobotę, po Mszy wieczornej, zapraszamy na modlitwę do św. Józefa. Na internetowej stronie parafialnej, jest tzw. skrzynka na listy do św. Józefa. Zachęcamy do korzystania.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy temat numeru: „algorytm wniebowzięcia”: jak rozumieć wniebowzięcie, dlaczego Matka Boża uniknęła śmierci, chociaż nie uniknął jej Chrystus. Jest też bardzo ciekawy wywiad z Biskupem Jackiem o doświadczeniach na ŚDM w Lizbonie i co dalej z formacją i duszpasterstwem młodzieży. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym jak pobyć sam na sam z Bogiem. Polecamy też kolejny odcinek wakacyjnej serii o najatrakcyjniejszych miejscach turystycznych w naszym kraju – tym razem o najwyżej położonym miejscu pracy. W Niedzieli polecamy poradnik dla rodzinny, jak podejmować decyzje, by były z pożytkiem dla małżonków i rodziny.

12. We wtorek, 15 sierpnia 2023 roku, podczas wszystkich Mszy świętych modlić się w intencji ofiar, a po każdej Eucharystii zorganizować kwestę do puszek na rzecz poszkodowanych podczas kataklizmu, który nawiedził Słowenię.

13. Na plakacie w kruchcie kościoła są informacje pływackiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Ostrobramska. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą dostępną również na stronie uksostrobramska.org.

14. Trwają prace budowlane przed domem parafialnym, w ramach których przewidziano ostateczne już ogrodzenie posesji parafialnej, nowe przejście z poziomu chodnika przy ul. Rumiankowej do kancelarii i bezpieczny wjazd do garaży wraz z wiatą śmietnikową. W związku z realizowanymi pracami przepraszamy za utrudnienia.

15. W dniach 7-14 listopada 2023 r. zapraszamy na pielgrzymkę do św. Jana Pawła II, bł. Carla Acutisa, św. Franciszka i św. Klary z Asyżu, i św. Rity z Cascii. W ramach pielgrzymki przewidziano nawiedzenie grobu naszego rodaka, wielkiego papieża, św. Jana Pawła II na Watykanie oraz zwiedzanie wiecznego miasta. Na zwiedzanie Rzymu i Watykanu zaplanowano prawie trzy dni. Drugim ważnym miejscem, w którym zaplanowano kilkudniowy pobyt, jest Asyż i okolice związane ze św. Franciszkiem i św. Klarą. W Asyżu, od 2020 roku spoczywa również bł. Carlo Acutis. Byłaby to pierwsza wizyta u grobu tego niezwykle popularnego błogosławionego, opiekuna dzieci i młodzieży, patrona internautów. W czasie pielgrzymki przewidziano również wizytę w Orvieto, w bazylice z relikwiami najsłynniejszego w dziejach Kościoła Cudu Eucharystycznego z 1263 roku. Zaplanowano też zwiedzanie Sieny, jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast, w którym znajdują się relikwie św. Dominika oraz dom św. Katarzyny. Na zakończenie zaplanowano również wizytę w Cascii i nawiedzenie sanktuarium św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Więcej informacji na folderach. Zapisy w zakrystii i pod parafialnym numerem tel. 513949094.

16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej pogody, radosnych i bezpiecznych wakacji oraz udanego wypoczynku podczas urlopów.