1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na kościół i budowę organów.

2. Dziś obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.

3. Ofiary składane do puszek przeznaczamy na dzieła podejmowane przez parafialną Caritas.

4. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne.

5. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Dominika, prezbitera, we środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, we czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w piątek wspomnienie św. Klary, dziewicy.

6. Codziennie przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na modlitwę różańcową. W dni powszednie Różaniec jest o godz. 17:20 a w niedziele wakacyjne o godz. 18:20.

7. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

8. W przyszłą niedzielę, po Mszy wieczornej, zapraszamy na nabożeństwo z procesją fatimską wokół kościoła.

9. Za tydzień, z racji kolejnej niedzieli organowej, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę organów.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy temat numeru: „Dla kogo pielgrzymka”, o sensie pielgrzymowania w dobie wygodnych aut i szybkich pociągów. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym jak pobyć sam na sam z Bogiem. Polecamy też kolejny odcinek wakacyjnej serii o najatrakcyjniejszych miejscach turystycznych w naszym kraju – tym razem o najwyżej położonym miejscu pracy. W Niedzieli znajdziemy informacje o współczesnych sektach i poradnik jak przed nimi chronić dzieci i młodzież.

11. W listopadzie br. zapraszamy na pielgrzymkę do grobu  św. Jana Pawła II, bł. Carla Acutisa, św. Franciszka z Asyżu i św. Rity z Cascii. Na zwiedzanie Rzymu i Watykanu zaplanowano prawie trzy dni. Drugim ważnym miejscem, w którym zaplanowano kilkudniowy pobyt, jest Asyż i okolice związane ze św. Franciszkiem. W Asyżu, od 2020 roku, spoczywa również bł. Carlo Acutis. Byłaby to pierwsza wizyta u grobu tego niezwykle popularnego błogosławionego, opiekuna dzieci i młodzieży, patrona internautów. Pobyt w Asyżu został zaplanowany tak, by każdy oprócz grupowego zwiedzania mógł indywidualnie, w czasie wolnym, modlić się przy sarkofagu z ciałem bł. Carla, u grobu św. Franciszka i św. Klary. W czasie pielgrzymki przewidziane są również: wizyta w Orvieto, w którym przechowywane są relikwie związane z najsłynniejszy w dziejach Kościoła Cudem Eucharystycznym z 1263 roku w Bolsenie. Zaplanowano też zwiedzanie Sieny, jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast, w którym znajdują się relikwie św. Dominika oraz dom św. Katarzyny. Na zakończenie zaplanowano również wizytę w Cascii i nawiedzenie sanktuarium św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Na trasie Warszawa-Rzym-Warszawa przewidziany jest przelot samolotem. Na miejscu, między miejscowościami,  pielgrzymi przemieszczać się będą autokarem. Zapisy u Ks. Proboszcza po Mszy w zakrystii.