1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na kościół i budowę organów.

2. Dziś swoją posługę w naszej parafii kończy Ks. prof. Dariusz Pater. Życzymy Księdzu Dariuszowi dalszych sukcesów w pracy naukowej i wśród tych do których go Bóg posyła.

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Alfonsa. Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, w piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

4. Codziennie przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na modlitwę różańcową. W dni powszednie Różaniec jest o godz. 17:20 a w niedziele wakacyjne o godz. 18:20.

5. We wtorek przypada 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, o godzinie 17.00, w godzinie „W” zabrzmią dzwony, o godz. 18:00 będziemy modlili się za wszystkich którzy zginęli w powstaniu. Włączymy się w ten sposób w hołd należny żołnierzom i mieszkańcom Miasta Nieujarzmionego.

6. We środę można otrzymać odpust zupełny zwany „Porcjunkuli” za nawiedzenie katedry, bazyliki mniejszej lub kościoła parafialnego i pobożne odmówienie Ojcze nasz i Wierzę.

7. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii

8. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 19:30.

9. W pierwszy piątek miesiąca ksiądz proboszcz uda się do chorych z sakramentami. Od godz. 17:00 będzie adoracja i spowiedź, o godz. 18:00 Msza św. za Zmarłych polecanych w parafialnych wypominkach, a po Mszy Koronka z czytaniem wypominków. Adoracja i spowiedź będzie do godz. 20:00.

10. W pierwszą sobotę, o godz. 12:00 będzie różaniec w intencji Ojczyzny. Początek modlitwy pod krzyżem przy ul. Fabrycznej (informacje na ten temat są na ulotkach i plakacie w kruchcie kościoła). W kościele, w ramach pierwszosobotniej praktyki wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec i indywidualne rozmyślanie nad kolejną tajemnicą różańca oraz Litania Loretańska. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca nie ma dodatkowej spowiedzi.

11. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego.

12. Ofiary składane za tydzień do puszek będą przeznaczone na dzieła podejmowane przez parafialną Caritas.

13. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy temat numeru „Kościół młodych”, rozważania na kanwie ŚDM oraz artykuł o wierze i pobożności warszawiaków przed wybuchem Powstania Warszawskiego. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o wakacyjnym pielgrzymowaniu do miejsc świętych. Polecamy też kolejny odcinek wakacyjnej serii „Polskie naj” o najatrakcyjniejszych miejscach turystycznych w naszym kraju – tym razem o najdłuższym budynku Europy. W Niedzieli znajdziemy odpowiedź na pytania: czy katolikowi wolno się zgodzić na rozwód oraz skąd się wziął Kościół. Jest też numer z zeszłego tygodnia, który nie dotarł na czas.

15. Zachęcamy do udziału w parafialnym konkursie fotograficznym. Na zgłoszenia czekamy do końca sierpnia. Szczegóły na stronie parafialnej i na tablicach pod chórem.

16. Biuro Pielgrzymkowe „Benedykt Travel” z Sulejówka organizuje w dniach 6-14 października br. pielgrzymkę do Libanu „Śladami św. Charbela”. W programie m.in.: Bazylika, Grób, pustelnia oraz inne miejsca związane z kultem św. Charbela, pustelnika i uzdrowiciela. Więcej informacji można odnaleźć na plakacie i na stronie internetowej: benedykt.travel.pl. Na stolikach z gazetką są też foldery z programem.

17. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pięknych wakacji, regeneracji sił i wytchnienia od codziennych obowiązków. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa w podróży i podczas wypoczynku, szczególnie nad wodą. Planujmy wakacje tak, by w niedzielę być na Mszy św. Niech piękno przyrody inspiruje nas do wdzięczności Bogu za całe dzieło stworzenia.