1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na kościół i budowę organów. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na dofinansowanie wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży.

2. Dziś z lotniska w Warszawie rusza nasza grupa młodzieży do Portugalii. Pamiętajmy w modlitwie o nich, a także o gospodarzach, którzy przyjmują w tym czasie pielgrzymów z różnych stron świata.

3. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w poniedziałek wspomnienie św. Kingi, dziewicy, we wtorek święto św. Jakuba, Apostoła, w środę wsp. św. Joachima i Anny, rodziców NMP, w sobotę wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

4. Codziennie przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na modlitwę różańcową. W dni powszednie Różaniec jest o godz. 17:20 a w niedziele wakacyjne o godz. 18:20.

5. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

6. W czwartek po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 19:30.

7. Informujemy że zmieniony został numer telefonu kancelaryjnego naszej parafii. Aktualny numer to: 513 949 094. W sprawach pilnych (pogrzeb lub namaszczenie chorych) prosimy dzwonić pod ten numer.

8. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu czynna  jest we środy w godz. 16:00-17:30 i 19:00-20:00.

9. W sobotę 29 lipca w naszej diecezji odbędzie się piesza pielgrzymka z Warszawy do Ostrówka, śladami św. Faustyny. Pielgrzymi Będą się modlić o pokój i jedność w rodzinach, narodzie, świecie. Więcej informacji na stronie diecezja.waw.pl

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy artykuły ze Światowym Dniem Dziadków o Osób Starszych, który przypada 23 lipca. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o coraz popularniejszym w Polsce sw. Szarbelu i żyjącej jego duchowością wspólnocie Rodzina Świętego Szarbela Polecamy też kolejny odcinek wakacyjnej serii „Polskie naj” o najatrakcyjniejszych miejscach turystycznych w naszym kraju, tym razem o Żuławach – najniżej położonym miejscu w Polsce. Na regale z prasą dostępne są lipcowe miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie,  a dla dzieci Anioł Stróż.

11. Zachęcamy do udziału w parafialnym konkursie fotograficznym. Na zgłoszenia czekamy do końca sierpnia. Szczegóły na stronie parafialnej i na tablicach pod chórem.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pięknych wakacji, regeneracji sił i wytchnienia od codziennych obowiązków. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa w podróży i podczas wypoczynku, szczególnie nad wodą. Planujmy wakacje tak, by w niedzielę być na Mszy św. Niech piękno przyrody inspiruje nas do wdzięczności Bogu za całe dzieło stworzenia.