1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na kościół i budowę organów.

2. Gościmy dziś w naszej parafii Przewodnika Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej Akademickich Grup „17” Księdza Marcina Przywarę. Ksiądz Przewodnik opowie o pielgrzymkach do Czarnej Madonny w Częstochowie i przybliży nam ideę pielgrzymowania w życiu chrześcijanina. W tym roku WPP AG 17 będzie wędrować na Jasną Górę pod opieką i z relikwiami św. Jana Pawła II,  których użycza na ten czas nasza parafia.

3. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczamy na wyjazd młodzieży z naszej parafii na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

4. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w sobotę święto, św. Marii Magdaleny.

5. Codziennie przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na modlitwę różańcową. W dni powszednie Różaniec jest o godz. 17:20 a w niedziel wakacyjne o godz. 18:20.

6. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

7. W czwartek po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 19:30.

8. W sobotę, jak każdego 22 dnia miesiąca, podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

9. Informujemy że zmieniony został numer telefonu kancelaryjnego naszej parafii. Aktualny numer to: 513 949 094. W sprawach pilnych (pogrzeb lub namaszczenie chorych) prosimy dzwonić pod ten numer.

10. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu czynna  jest we środy w godz. 16:00-17:30 i 19:00-20:00.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy artykuły w temacie wiara i niewiara młodych, bo dzieci odchodzące od wiary to problem, który dotyka także głęboko wierzące rodziny. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o kardynalskich nominacjach,  o niezwykłym, sześciogodzinnym koncercie, gdzie 25 tys. młodych uczestników wychwalało Najwyższego Pana. Polecamy też kolejny odcinek wakacyjnej serii „Polskie naj” o najatrakcyjniejszych miejscach turystycznych w naszym kraju – tym razem o najmniejszym, urokliwym mieście w Polsce. W Niedzieli polecamy szczególnie artykuł z twarzami i wypowiedziami młodzieży z naszej parafii, która wyrusza już za tydzień do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży. W numerze jest też dodatek pt.: „Bliżej życia z wiarą”. Na regale z prasą dostępne są lipcowe miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej, a dla dzieci Anioł Stróż.

12. Zachęcamy do udziału w parafialnym konkursie fotograficznym. Na zgłoszenia czekamy do końca sierpnia. Szczegóły na stronie parafialnej i na tablicach pod chórem.

13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pięknych wakacji, regeneracji sił i wytchnienia od codziennych obowiązków. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa w podróży i podczas wypoczynku, szczególnie nad wodą. Planujmy wakacje tak, by w niedzielę być na Mszy św. Niech piękno przyrody inspiruje nas do wdzięczności Bogu za całe dzieło stworzenia.