1. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i budowę organów oraz złożone na utrzymanie parafii św. Augustyna w Sierra Leone, prowadzonej przez naszą diecezję – 1600 zł.

2. Dziś ofiary składane do puszek przeznaczamy na dzieła podejmowane przez parafialną Caritas.

3. Po Mszy wieczornej zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne.

4. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w poniedziałek, święto św. Tomasza Apostoła, we czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w sobotę wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

5. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii

6. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 19:30.

7. W pierwszy piątek miesiąca ksiądz proboszcz uda się do chorych z sakramentami. Od godz. 17:00 będzie adoracja i spowiedź, o godz. 18:00 Msza św. za Zmarłych polecanych w parafialnych Wypominkach, a po Mszy Koronka z czytaniem Wypominków. Adoracja i spowiedź będzie do godz. 20:00.

8. W przyszłą niedzielę z racji kolejnej niedzieli organowej ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę organów.

9. Informujemy że zmieniony został numer telefonu kancelaryjnego naszej parafii. Aktualny numer to: 513 949 094. W sprawach pilnych (pogrzeb lub namaszczenie chorych) prosimy dzwonić pod ten numer.

10. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu będzie czynna tylko we środy.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy tzw. wstępniak redaktora naczelnego o szansach i zagrożeniach związanych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji oraz artykuły poświęcone tematyce wierności małżeńskiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o procesie beatyfikacyjnym Siostry Łucji, której wraz ze św. Franciszkiem i św. Hiacyntą objawiła się Matka Boża w Fatimie ponad 100 lat temu i przekazała tzw. trzy wielkie tajemnice. Polecamy też informacje o formach pomocy matkom w potrzebie oraz wakacyjną serię „Polskie naj” o najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych miejscach turystycznych w naszym kraju – tym razem o żelaznym szlaku rowerowym. W Niedzieli znajdziemy omówienie ważnego tematu stosunku katolika do kary śmierci oraz wakacyjne propozycje pielgrzymkowe „Szlakiem sanktuariów Europy”, na początek Sanktuarium Matki Bożej na Mariańskiej Górze w Lewoczy na Słowacji. W numerze jest też dodatek pt. „Bliżej życia z wiarą”. Na regale z prasą dostępne są już wszystkie lipcowe miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej, a dla dzieci Staś i Anioł Stróż.

12. Dzieciom i młodzieży życzymy pięknych wakacji, regeneracji sił i wytchnienia od codziennych obowiązków. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa w podróży i podczas wypoczynku, szczególnie nad wodą. Planujmy wakacje tak, by w niedzielę być na Mszy św. Niech piękno przyrody inspiruje nas do modlitwy wdzięczności za całe dzieło stworzenia i dary, jakimi Pan Bóg nas obdarzył.

 

WYRUSZ W DROGĘ!

    W tym roku po raz 40. wyruszą z diecezji warszawsko-praskiej pielgrzymki piesze na Jasną Górę. Pielgrzymować można w dwóch terminach. 5 sierpnia wyruszy Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza z parafii Narodzenia Pańskiego w Warszawie-Witolinie. Na Jasną Górę pielgrzymi dotrą 14 sierpnia.

16 sierpnia z Konkatedry Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku wychodzi Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Matki Kościoła, która na Jasną Górę wchodzi 25 sierpnia. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych wyjątkowych „rekolekcjach w drodze”. Szczegóły dotyczące diecezjalnych pielgrzymek są na stronie www.diecezja.waw.pl.

Wykaz wszystkich pielgrzymek wyruszających z Warszawy do Częstochowy jest na plakatach w kruchcie kościoła.

Jest też propozycja pielgrzymki śladami św. Siostry Faustyny, z Sanktuarium przy ul. Żytniej w Warszawie, gdzie w 1925 r. Święta wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia do Ostrówka, gdzie Helena Kowalska przez rok przed wstąpieniem do klasztoru pracowała i rozeznawała swoje powołanie. Tegoroczna, XV już, pielgrzymka rozpoczyna dziewięcioletnią nowennę w intencji świętych powołań do życia małżeńskiego oraz o pokój i jedność w rodzinach, narodzie i świecie. Pielgrzymka ma charakter pokutny, odbywa się w nocy, co sprzyja wyciszeniu i modlitwie indywidualnej. Podczas etapów w ciągu dnia jest wspólna modlitwa, konferencje i świadectwa.

POCZĄTEK: 29.07.2023 r. – Msza św. o godz. 21:00 w Sanktuarium Św. Faustyny w Warszawie, ul. Żytnia 1.

ZAKOŃCZENIE: 30.07.2023 r. – Msza św. o godz. 15:00, Dom św. Faustyny w Ostrówku, ul. Św. Faustyny 5.

ZAPISY: 509 159 436 lub internetowo https://domfaustyny.pl/zaproszenia/xv-piesza-pielgrzymka-z-warszawy-do-ostrowka.