1. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i budowę organów, ofiary składane po Mszy będą przeznaczone na utrzymanie parafii św. Augustyna w Sierra Leone, prowadzonej przez naszą diecezję.

2. W kiosku trwa kwartalna zbiórka na organy. Zachęcamy też do nabywania piszczałek.

3. Po Mszy wieczornej zapraszamy na nabożeństwo z litanią ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: we środę wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, we czwartek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

5. Do piątku włącznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy wieczornej.

6. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii

7. We czwartek, w Uroczystości świętych apostołów Piotra i Pawła ofiary składane na tacę będą przeznaczone na konserwację bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie katedry, konkatedry lub bazyliki mniejszej i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę oraz posługując się pobożnie przedmiotami kultu np. krzyżem czy szkaplerzem, dodając do swoich modlitw wyznanie wiary. Po Mszy św., do godz. 19:30, będzie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

8. W pierwszą sobotę miesiąca Msza wotywna ku czci Matki Bożej będzie o godz. 7:00. O godz. 12:00 rozpocznie się przy krzyżu (skrzyżowanie ul. Jana Pawła i ul. Fabrycznej) różaniec za naszą Ojczyznę. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziemy na plakacie i ulotkach w kruchcie kościoła. O godz. 17.00 zapraszamy do kościoła na pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy i znieważenia Matki Bożej. W pierwszą sobotę nie ma dodatkowej spowiedzi.

9. Przypominamy, że od przyszłej niedzieli obowiązuje wakacyjny porządek Mszy Świętych w niedzielę, czyli o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 19:00.

10. Ofiary składane w przyszłą niedzielę do puszek przeznaczymy na dzieła podejmowane przez parafialną Caritas.

11. Za tydzień z racji I Niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12:00 będzie Litania do Imienia Jezus, po Mszy wieczornej Nieszpory Eucharystyczne.

12. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu będzie czynna tylko we środy.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy artykuł poświęcone ojcostwu „Jak być tatą”. W Gościu Niedzielnym znajdziemy odpowiedź na pytanie czy katolicy powinni angażować się w politykę, oraz wakacyjną serię „Polskie naj” o najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych miejscach turystycznych w naszym kraju. W tygodniku Niedziela znajdziemy ważne wskazowki jak budować miłość na trwałym fundamencie i jaki jest sens czystości przedmałżeńskiej?. W numerze dostępny jest dodatek pt. „Bliżej życia z wiarą”. Na regale z prasą dostępne jeszcze wszystkie czerwcowe miesięczniki.

14. Informujemy że zmieniony został numer telefonu kancelaryjnego naszej parafii. Aktualny numer telefonu to: 513 949 094. W sprawach pilnych (namaszczenie chorych lub pogrzeb) prosimy dzwonić pod ten numer.

15. Zainteresowanych beatyfikacją Rodziny Ulmów, która odbędzie się 10 września br. w Markowej zapraszamy do zakrystii, by dokonać rezerwacji biletów wstępu.

16. Na stoliku z gazetką parafialną są dostępne broszury „Droga ku świętości”, w których oprócz historii Józefa i Wiktorii Ulmów znajdują się: wywiad z ks. Witoldem Burdą postulatorem ich procesu beatyfikacyjnego oraz Droga Krzyżowa i rozważania różańcowe w oparciu o wartości wyznawane i praktykowane w codzienności przez całą rodzinę Ulmów.

17. W kruchcie kościoła są dostępne broszury i ulotki fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Misio”, która wspiera misjonarzy w 50 krajach na całym świecie. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami.

18. Dzieciom i młodzieży życzymy pięknych wakacji, urlopowiczom regeneracji sił i wytchnienie od codziennych obowiązków. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa w podróży i podczas wypoczynku, szczególnie nad wodą. Planujmy wakacje tak, by w niedzielę być na Mszy św. Niech piękno przyrody inspiruje nas do modlitwy wdzięczności za całe dzieło stworzenia i dary, jakimi Pan Bóg nas obdarzył.