1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę w zeszłą niedzielę na budowę organów.

2. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w obchody piątej rocznicy konsekracji naszego kościoła. Wspólnotom i wszystkim grupom parafialnym dziękujemy za zrealizowane pomysły i wszelkie inicjatywy podjęte w kończącym się roku formacyjnym.

3. Dzisiejsze kazania wygłasza Ksiądz Rusłan Demczuk z Ukrainy. Ofiary składane po Mszy będą przeznaczone na wsparcie parafii na Ukrainie.

4. Po każdej Mszy będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów, zarówno na parkingu wzdłuż ul. Jana Pawła jak i ul. Rumiankowej.

5. W kiosku trwa kwartalna zbiórka na organy. Zachęcamy też do nabywania piszczałek.

6. Po Mszy wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe z litanią ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

7. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: we środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, w sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

8. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy wieczornej.

9. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

10. We środę o godz. 19:00 w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie wspólnoty Tato.net.

11. W czwartek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Intencje można zamawiać w zakrystii.

12. W czwartek, po Mszy św., do godz. 19:30, będzie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie prowadzona przez wspólnotę Ruchu Światło-Życie.

13. Wspólnota modlitewno-ewangelizacyjna „Woda Żywa” zaprasza we czwartek o godz. 19:30 na spotkanie formacyjne w sali domu parafialnego.

14. W piątek, o godzinie 8:00 odbędzie się Msza dziękczynna na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy uczniów, rodziców i nauczycieli naszych szkół podstawowych i liceum. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego będzie 20 min. przed Mszą.

15. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na utrzymanie parafii św. Augustyna misje w Sierra Leone.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy artykuł „Parafia – wspólne dobro” mówiący o tym czym jest ta wspólnota i jak brać za nią odpowiedzialność. W Gościu Niedzielnym znajdziemy odpowiedź na pytanie czy katolicy powinni angażować się w politykę, a także poznać lepiej św. Brata Alberta Chmielewskiego w tekście „To Proste!”. W tygodniku Niedziela znajdziemy ważne refleksje na temat współczesnego ojcostwa w artykule „Ojcem być.” W numerze dostępny jest dodatek pt. „Bliżej życia z wiarą”. Na regale z prasą dostępne są wszystkie czerwcowe miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej, Trwajcie w miłości a dla dzieci Staś i Anioł Stróż.

17. Informujemy że zmieniony został numer telefonu kancelaryjnego naszej parafii. Aktualny numer telefonu to: 513 949 094. W sprawach pilnych, takich jak namaszczenie chorych lub pogrzeb prosimy dzwonić również pod ten numer.

18. Wspólnota Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na rekolekcje w Małym Cichym w terminie 30 czerwca – 8 lipca 2023. Zaproszenie skierowane jest zarówno do rodzin, jak i do pojedynczych chętnych. Szczegóły i zapisy na stronie www.rrnpraga.pl, lub pod numerem telefonu 609 106 227.

19. Parafia NSPJ w Falenicy organizuje w terminie 03 – 10.10.2023r. pielgrzymkę do Włoch – do Grobów Apostolskich i św. Ojca Pio. Program i zapisy na stronie www.parafiafalenica.pl/pielgrzymki.

20. Zainteresowanych beatyfikacją Rodziny Ulmów, która odbędzie się 10 września br. w Markowej zapraszamy do zakrystii, by dokonać rezerwacji biletów wstępu.

21. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek Mszy Świętych. Szczegóły na ostatniej stronie gazetki.