1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół oraz budowę organów.

2. Dziś obchodzimy Uroczystość Trójcy Najświętszej. Przypominamy o kończącym się dzisiaj okresie Komunii Świętej wielkanocnej, do której zobowiązuje wszystkich katolików III przykazanie kościelne.

3. Ofiary składane po Mszy św. do puszek przeznaczamy na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

4. W kiosku rozpoczynamy kwartalną zbiórkę na budowę organów.

5. Po Mszy wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo z litanią ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. Dziś Ks. Mariusz obchodzi 18 rocznicę święceń kapłańskich (święcony 4.06.2005 r.), a jutro Ks. Marcin 2 rocznicę (święcony 5.06.2021 r.). Polecamy duszpasterzy naszej parafii modlitwom parafian.

7. Wczoraj w Katedrze Warszawsko-Praskiej, biskup Romuald Kamiński udzielił święceń prezbiteratu pięciu diakonom. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

8. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

9. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy wieczornej.

10. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

11. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte w naszej parafii odbywać się będą o godz. 8:00 i 18:00. Główna Msza Święta będzie miała miejsce w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 10:00. Po Mszy św. wyruszy procesja do czterech ołtarzy, która zakończy się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w naszym kościele.

12. Diecezjalna procesja w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpocznie się o godz. 10.00 uroczystą Eucharystią w parafii katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana. Zakończy się w parafii konkatedralnej na Kamionku, dla której jest to święto patronalne. Eucharystii będzie przewodniczył biskup Romuald Kamiński.

13. Biskup Romuald Kamiński udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zachowania charakteru pokutnego dnia przypadającego w piątek, po Bożym Ciele. Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, zobowiązane są zrealizować czyn pokutny o charakterze duchowym lub materialnym, ofiarowany w intencji chorych, ubogich, cierpiących lub uchodźców.

14. W sobotę o godz. 19:00, w sali domu parafialnego odbędzie się konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w tym miesiącu otrzymają Sakrament Chrztu.

15. Z racji kolejnej niedzieli organowej, za tydzień, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę organów.

16. W najbliższy czwartek, z racji uroczystości Bożego Ciała, nie będzie próby chóru parafialnego.

17. W najbliższą sobotę nie będzie próby chórku dziecięcego „Iskierki Miłości”.

18. Zbiórka ministrantów i kandydatów odbędzie się w sobotę o godzinie 10:00 w kościele.

19. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy przeczytamy o tajemnicy obecności Jezusa w Eucharystii w rozmowie „To nie opłatek”. W Gościu Niedzielnym przeczytamy min. rozmowę z osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI, a także analizę stanu wiedzy historycznej Polaków. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł pt.: „Co to znaczy, że Jezus nas odkupił”, który wyjaśnia ważną prawdę wiary i wskazuje czym się różni odkupienie od zbawienia. Na regale z prasą dostępne są już wszystkie czerwcowe miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej, Trwajcie w miłości a dla dzieci Staś i Anioł Stróż.