1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół oraz budowę organów.

2. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za ofiary złożone na witraż w naszym kościele. Montaż ostatnich elementów planujemy w tym tygodniu.

3. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za udział w kościele w uroczystym śpiewie lub recytacji hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.

4. Ofiary składane po Mszy św. do puszek przeznaczamy na dzieła podejmowane przez parafialną Caritas.

5. Po Mszy wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Majowe z litanią do Matki Bożej.

6. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, we środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w sobotę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

7. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy wieczornej. Ostatnią majówkę, we środę, planujemy przy figurce Matki Bożej w lesie.

8. W poniedziałek, o godz. 19:00, w sali domu parafialnego odbędzie się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

9. We wtorek o godz. 18:00 Ks. Proboszcz odprawi Mszę św. dziękczynną w 25 rocznicę święceń kapłańskich. Tego samego dnia o godz. 12:00 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela na warszawskiej starówce, odbędzie się uroczysta liturgia z racji Srebrnego Jubileuszu kapłanów wyświęconych 25 lat temu z archidiecezji warszawskiej, diecezji warszawsko-praskiej, diecezji łowickiej i seminarium Redemptoris Mater. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

11. We czwartek rozpoczniemy Nabożeństwa Czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, tradycyjnie odprawiane każdego dnia po Mszy św. wieczornej.

12. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek oraz I sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. w języku łacińskim ze śpiewem gregoriańskim o godz. 18:00. Po Mszy św., do godz. 19:30, będzie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

13. Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza we czwartek o godz. 19:30 na spotkanie formacyjne w sali domu parafialnego.

14. W pierwszy piątek miesiąca księża udadzą się do chorych z sakramentami. W kościele od godz. 17:00 będzie adoracja i spowiedź, o godz. 18:00 Msza za Zmarłych polecanych w parafialnych Wypominkach, a po nabożeństwie czerwcowym będzie Koronka z czytaniem Wypominków. Adoracja i spowiedź będzie do godz. 20:00.

15. W I sobotę miesiąca Msza wotywna ku czci Matki Bożej będzie o godz. 7:00. O godz. 12:00 rozpocznie się przy krzyżu (skrzyżowanie ul. Jana Pawła i ul. Fabrycznej) różaniec za naszą Ojczyznę. Więcej informacji znajdziemy na plakacie i ulotkach w kruchcie kościoła. 17. O godz. 17.00 zapraszamy do kościoła na pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy i znieważenia Matki Bożej.

16. W sobotę, o godz. 10.00, w Katedrze Warszawsko-Praskiej, biskup Romuald Kamiński udzieli święceń prezbiteratu pięciu diakonom. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.

17. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszej Trójcy. Przypominamy o kończącym się, za tydzień, okresie Komunii Świętej wielkanocnej, do której zobowiązuje wszystkich katolików III przykazanie kościelne.

18. W dniach 3-4 czerwca zaplanowano w Warszawie obchody XVI Święta Dziękczynienia. Szczegółowy program wszystkich wydarzeń podany jest w tygodniku Idziemy. Ofiary składane w przyszłą niedzielę do puszek przeznaczone będą na Świątynię Opatrzności Bożej.

19. Za tydzień Ks. Mariusz obchodzi 18 rocznicę święceń kapłańskich (święcony 4.06.2005 r.), a Ks. Marcin 2 rocznicę (święcony 5.06.2021 r.). Polecamy duszpasterzy naszej parafii modlitwom parafian.

20. Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy czwartek, w sali domu parafialnego, o godz. 19:00.

21. Chórek dziecięcy „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 10:00.

22. Zbiórka ministrantów i kandydatów odbędzie się w sobotę o godzinie 10:00 w kościele.

23. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy przeczytamy o prostej, ufnej i głębokiej wierze dzieci oraz o najmłodszych kanonizowanych w kościele na przykładzie dzieci fatimskich i planowanej beatyfikacji rodziny Ulmów. Polecamy też ciekawy artykuł bpa Jacka Grzybowskiego i wywiad z kardynałem Gerhardem Müllerem. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym jak Duch Święty kontynuuje dzieło Chrystusa na ziemi oraz o niebezpiecznej ucieczce młodych w transseksualizm. W tygodniku Niedziela polecamy temat numeru „Nie pozwalaj na zło” – przemyślenia po tragicznej historii 8-letniego Kamila i wielu innych dzieci katowanych przez najbliższych. Na regale z prasą dostępne są już wszystkie czerwcowe miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej, Trwajcie w miłości a dla dzieci Staś i Anioł Stróż.

24. W najbliższą sobotę 3 czerwca organizujemy wspólne wyjście na film pt.: „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa”. Seans odbędzie się o godz. 20:00 w kinie Kurtyna przy par. Przemienienia Pańskiego w Sulejówku. Zapisy w zakrystii.