1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół oraz składane na ostatni witraż w naszym kościele.

2. Dziękujemy Rodzicom dzieci komunijnych za krzyż procesyjny jak dar ołtarza ofiarowany do naszego kościoła z okazji I Komunii.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w zeszłą niedzielę na budowę organów – 7350zł. W kiosku jest możliwość zadeklarowania przez Rodziców Chrzestnych piszczałki organowej.

4. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ofiary składane do puszek przeznaczamy na utrzymanie seminarium duchownego naszej diecezji.

5. W naszym seminarium jest obecnie 37 kleryków. Wczoraj Biskup Jacek Grzybowski wyświęcił pięciu nowych diakonów. A w sobotę 3 czerwca Biskup Romuald Kamiński w sakramencie święceń prezbiteratu włączy do posługi w parafiach naszej diecezji pięciu nowych kapłanów.

6. Po Mszy wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Majowe z litanią do Matki Bożej.

7. Po nabożeństwie młodzież z KSM zaprasza na wspólną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godziny 20:00.

8. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: we środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w piątek wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera

9. Zapraszamy na nabożeństwa majowe każdego dnia po Mszy św. wieczornej. Włączmy się w tę piękną modlitwę Litanią Loretańską ku czci Matki Najświętszej. Codziennie do soboty włącznie będziemy odprawiali po nabożeństwie majowym Nowennę do Ducha Świętego.

10. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

11. We środę o godzinie 19:00, w sali domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne wspólnoty ojców Tato.net.

12. We czwartek, po Mszy św. wieczornej, do godz. 19:30, będzie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie prowadzona przez wspólnotę Ruchu Światło-Życie.

13. Wspólnota modlitewno-ewangelizacyjna „Woda Żywa” zaprasza we czwartek o godz. 19:30 na spotkanie formacyjne w sali domu parafialnego.

14. Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy czwartek, w sali domu parafialnego, o godz. 19:00.

15. W piątek w sali domu parafialnego o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży wyjeżdżającej na Światowe Dni Młodzieży.

16. Chórek dziecięcy „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 10:00.

17. Zbiórka ministrantów i kandydatów odbędzie się w sobotę o godzinie 10:00 w kościele.

18. W najbliższą sobotę o godz. 18:00 będzie sprawowana w naszym kościele Msza Wigilijna Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy św. i nabożeństwie, przedłużymy naszą radość uwielbieniem Pan Boga przez śpiew i modlitwę adoracyjną przed Najświętszym Sakramentem, zakończoną o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.

19. Za tydzień, po pięćdziesięciu dniach okresu wielkanocnego, będziemy przeżywali Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w kościele lub kaplicy będą pobożnie uczestniczyć w uroczystym śpiewie albo recytacji hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”.

20. Kandydaci do Bierzmowania w najbliższą niedzielę będą przeżywali dzień skupienia w parafii św. Wojciecha w Wiązownie. Szczegóły u ks. Marcina.

21. Polecamy modlitwom parafian Ks. Czarka, który za tydzień będzie obchodził 35 rocz. święceń kapłańskich, oraz wszystkich naszych księży, którzy w najbliższych dniach będą obchodzili rocznice przyjęcia Sakramentu Święceń: Ks. Proboszcza (25 rocznica – święcony 30.05.1998 r.), Ks. Mariusza (18 rocznica – święcony 4.06.2005 r.) i Ks. Marcina (2 rocznica – święcony 5.06.2021 r.). Ks. Proboszcz z racji Srebrnego Jubileuszu Kapłaństwa, w gronie kapłanów wyświęconych 25 lat temu, będzie sprawował we wtorek 30 maja o godz. 12:00 Mszę św. w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela na warszawskiej starówce, a w naszym kościele o godz. 18:00. Mszę dziękczynną za dar kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

22. Przypominamy o kończącym się za dwa tygodnie, w Niedzielę Trójcy Świętej, okresie Komunii Świętej wielkanocnej, do której zobowiązuje wszystkich katolików III przykazanie kościelne.

23. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy znajdziemy artykuły „Macierzyństwo trzech pokoleń” o zmianach jakie zaszły w wychowywaniu dzieci na przestrzeniu ostatnich kilkudziesięciu lat. W Gościu Niedzielnym polecamy temat tygodnia: „Kościół potrzebuje artystów, a artyści Kościoła” o znaczeniu sztuki w chrześcijaństwie. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł „Europejska choroba płci” o negatywnych skutkach współczesnych ideologii jakie można zaobserwować w wielu krajach europy zachodniej. W numerze jest też dodatek pt.: „Bliżej życia z wiarą”. Na regale z prasą dostępne są miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej, Trwajcie w miłości a dla dzieci Anioł Stróż.