1) Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół i budowę organów oraz na ostatni witraż w naszym kościele.

2) Ofiary składane dziś do puszek przeznaczamy na dzieła podejmowane przez parafialną Caritas.

3) Po Mszy wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Majowe z litanią do Matki Bożej.

4) W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w poniedziałek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika głównego patrona Polski.

5) Zapraszamy na nabożeństwa majowe każdego dnia po Mszy św. wieczornej. Włączmy się w tę piękną modlitwę Litanią Loretańską ku czci Matki Najświętszej.

6) We wtorek i środę po nabożeństwach majowych odbędą się próby komunijne dla dzieci ze SP 353.

7) We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

8) We czwartek i piątek po nabożeństwie majowym o godz. 19:00 odbędzie się nabożeństwo pokutne i pierwsza spowiedź dzieci przed I Komunią Świętą oraz spowiedź rodziców. Przypominamy o przyniesieniu książeczek do nabożeństwa.

9) Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza we czwartek o godz. 19:30 na spotkanie formacyjne w sali domu parafialnego.

10) Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy czwartek, w sali domu parafialnego, o godz. 19.00.

11) W najbliższą sobotę, ze względu na pierwszą Komunię nie ma zbiórki ministrantów.

12) W sobotę dzieci z klas trzecich, ze Szkoły Podstawowej nr 353, na Mszy świętej o godz. 12.00 przystąpią do I Komunii Świętej. Polecamy dzieci i ich rodziny modlitwom, by wszyscy wzrastali w miłości i wierności Panu Jezusowi.

13) W sobotę po Mszy św. wieczornej i majowym zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Tradycyjnie nabożeństwa te będziemy odprawiali każdego 13 dnia miesiąca, od maja do października włącznie. Ze względu na procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej nabożeństwo majowe będzie w kościele.

14) W przyszłą niedzielę młodzież wyjeżdżająca w tym roku na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony, zorganizuje kiermasz ciast po Mszach Świętych. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu.

15) Za tydzień przypada kolejna tzw. niedziela organowa. Ofiary składane na tace będą przeznaczone na budowę organów. Komitet Budowy Organów przedstawi podsumowanie dotychczasowych działań. W kiosku będzie możliwość zadeklarowania przez Rodziców Chrzestnych piszczałki organowej.

16) Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy znajdziemy tematy związane z kapłaństwem: „Sutanna – znak sprzeciwu”, „Życie pasterza bez owiec traci sens” oraz o fenomenie ks. Blachnickiego, którego kapłaństwo było i nadal pozostaje przykładem mądrego duszpasterstwa. W Gościu Niedzielnym znajdziemy podpowiedzi dotyczące organizowania Pierwszej Komunii dziecka, tak aby komercyjna otoczka nie zasłoniła spotkania z żywym Bogiem. W tygodniku Niedziela znajdziemy odpowiedź na pytanie dlaczego i po co są Kościołowi dane objawienia prywatne. W numerze jest też dodatek pt.: „Bliżej życia z wiarą” Na regale z prasą dostępne są już majowe miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej, Trwajcie w miłości a dla dzieci Anioł Stróż i Staś.

17) W dniach wolnych po Bożym Ciele, 9-11 czerwca, planujemy pielgrzymkę autokarową „Szlakiem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego”. W programie pielgrzymki: Gniezno, Włocławek, Rywałd, Stoczek Klasztorny i Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie, oraz Zuzela i Andrzejów. Zapisy w zakrystii. Osoby już zapisane prosimy o wpłatę zaliczki – 300zł.

18) We czwartek 18 maja, o godz. 19:00, w sali pod zakrystią odbędzie się spotkanie dla matek, organizowane we współpracy z siostrami z Ruchu Szensztackiego. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła i na ulotkach

19) I Komunia Święta w 2024 roku planowana jest w dniach: 11 maja dla SP353 i 18 maja dla SP385 podczas Mszy św. o godz. 12:00.

20) Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego na warszawskim Wilanowie, przy ul. Augusta Hlonda 1, serdecznie zaprasza na Noc Muzeów w sobotę, 13 maja br. Zostały przygotowanie atrakcje dla wszystkich grup wiekowych. W specjalnym programie dla dzieci, w godzinach 12:00 – 17:00 będą warsztaty kreatywne z Muzeum Bajek, Baśni i Opowiadań, przedstawienie „Piastowskie Legendy”, oraz choreoterapię z elementami warsztatowymi. Z racji 42 rocznicy zamachu na Jana Pawła II, od godz. 18:00 do 22:00 historycy opowiedzą o tym dramatycznym wydarzeniu. o Godz. 20:00 odbędzie się prezentacja prac włoskiego artysty Elia Li Gioi, nawiązująca do zamachu z 13 maja 1981r. Uczestniczyć w niej będzie metropolita, kard. Kazimierz Nycz oraz autor obrazu. Zaprezentowana zostanie też relikwia – koloratka, którą Ojciec Święty miał na sobie podczas zamachu. Wstęp bezpłatny Więcej informacji na stronie www.mt514.pl