1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół i budowę organów oraz na ostatni witraż w naszym kościele.
 2. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 3. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczamy na witraż w nawie bocznej, ofiary można też wpłacać na konto z dopiskiem „witraż”.
 4. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową „Szlakiem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego” w terminie 9-11 czerwca. W programie pielgrzymki: Gniezno, Włocławek, Rywałd, Stoczek Klasztorny i Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie, oraz Zuzela i Andrzejów. Pielgrzymka zaplanowana została jako przygotowanie do instalacji relikwii bł. kardynała w naszej parafii. Zapisy w zakrystii. Osoby już zapisane prosimy o wpłatę zaliczki – 300zł.
 5. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w poniedziałek wspomnienie św. Józefa, we wtorek wspomnienie św. Atanazego, we środę uroczystość NMP Królowej Polski, we czwartek wspomnienie św. Floriana, w sobotę święto św. apostołów Filipa i Jakuba.
 6. Od poniedziałku rozpoczniemy nabożeństwa majowe, które będą w naszym kościele tradycyjnie odprawiane po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy na tę piękną modlitwę Litanią Loretańską ku czci Matki Najświętszej. W soboty majówkę będziemy odprawiali przy kapliczkach. W najbliższą sobotę przed figurą Matki Bożej przy kościele.
 7. W poniedziałek 1 maja, w święto św. Józefa rzemieślnika, Msze w naszym kościele będą odprawione o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. W poniedziałek kancelaria będzie nieczynna.
 8. We wtorek, w naszej ojczyźnie, obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wywieszania w tym dniu flagi na swoich posesjach i w oknach mieszkań.
 9. We środę 3 maja, w uroczystość NMP Królowej Polski Msze Święte w naszym kościele będą odbywały się według porządku niedzielnego. Tego dnia kancelaria będzie nieczynna.
 10. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek oraz I sobota miesiąca. We czwartek zapraszamy na Mszę św. w języku łacińskim ze śpiewem gregoriańskim o godz. 18:00. Po Mszy św., do godz. 19:30, będzie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 11. Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza we czwartek o godz. 19:30 na spotkanie formacyjne w sali domu parafialnego.
 12. W pierwszy piątek miesiąca księża udadzą się do chorych z sakramentami. W kościele od godz. 17:00 będzie adoracja i spowiedź, o godz. 18:00 Msza za Zmarłych polecanych w parafialnych Wypominkach, a po nabożeństwie majowym będzie Koronka z czytaniem Wypominków. Adoracja i spowiedź będzie do godz. 20:00.
 13. W I sobotę miesiąca o godz. 12:00 rozpocznie się przy krzyżu (skrzyżowanie ul. Jana Pawła i ul. Fabrycznej) różaniec za Ojczyznę. Więcej informacji znajdziemy na plakacie i ulotkach w kruchcie kościoła. O godz. 17.00 zapraszamy do kościoła na pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające ku czci Matki Bożej. Po Mszy wieczornej i nabożeństwie majowym, w sali pod zakrystią, odbędzie się spotkanie Rodziny Różańcowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich należących do Róż Różańcowych i chętnych, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty modlitewnej.
 14. Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy czwartek, w sali domu parafialnego, o godz. 19.00.
 15. Chórek dziecięcy „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 10:00.
 16. Ministranci zapraszają na zbiórkę w każdą sobotę o godz. 10:00.
 17. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10:00 dzieci klas 4 będą miały Rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dzieci i rodziców, przygotowująca do tego wydarzenia, będzie w I piątek miesiąca w godz. 17:00-20:00.
 18. Za tydzień ofiary składane do puszek po Mszy św. będą przeznaczone na dzieła podejmowane przez parafialną Caritas.
 19. I Komunia Święta w 2024 roku planowana jest w dniach: 11 maja dla SP353 i 18 maja dla SP385 podczas Mszy św. o godz. 12:00.
 20. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy temat numeru „Potrzebni od zaraz!”, który w Niedzielę Dobrego Pasterza podejmuje tematy związane z kapłaństwem: „Sutanna – znak sprzeciwu”, „Życie pasterza bez owiec traci sens” oraz o fenomenie ks. Blachnickiego, którego kapłaństwo było i nadal pozostaje przykładem mądrego duszpasterstwa. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o Małej Teresce czyli wielkiej świętej nowych czasów oraz gdzie znajdują się groby Apostołów. W tygodniku Niedziela znajdziemy wywiad z wybitnym biblistą ks. Waldemarem Chrostowskim na temat współczesnej młodzieży, jakości katechezy i przyszłości Kościoła a także odpowiedź na pytanie „Czy z naukowego punktu wiedzenia jest możliwa bilokacja?”. W numerze jest też dodatek pt.: „Bliżej życia z wiarą” Na regale z prasą dostępne są już majowe miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej, Trwajcie w miłości a dla dzieci Anioł Stróż i Staś.