1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół oraz złożone w minioną niedzielę na klasztor Sióstr Dominikanek w Broniszewicach – 6848 zł.

2. Dziękujemy Młodzieży, Rodzicom i Wspólnoty Żywego Różańca za przygotowanie palemek. Ofiary złożone za palmy przeznaczamy na wsparcie wyjazdu młodych na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

3. Bóg zapłać za dary złożone do koszy dobroci i wszystkie ofiary składane podczas wielkiego postu do skarbonki św. Antoniego na rzecz potrzebujących.

4. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Szczegółowy harmonogram spowiedzi i liturgii Wielkiego Tygodnia oraz Triduum Paschalnego i Świąt podany jest w gazetce i na stronie internetowej naszej parafii.

5. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną.

6. W kiosku są jeszcze dostępne paschaliki, świąteczne świece i piękne pisanki zdobione wycinankami w stylu łowickim.

7. Ofiary składane do puszek przeznaczamy na dzieła parafialnej Caritas.

8. We wtorek o godz. 6:30, zapraszamy na Jutrznię z modlitwą oraz śpiewem psalmów pokutnych.

9. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek i we środę  w godz.: 16:00-17:00.

10. W piątek, w godz. 9:30-11:00 księża zaniosą Komunię Świętą do chorych.

11. W piątek, podczas Liturgii Męki Pańskiej, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie.

12. W sobotę poświęcenie pokarmów odbędzie się przed kościołem w godz. 10:00-17:00. Ministranci będą rozprowadzać wodę świeconą.

W przyszłą niedzielę Mszy św. z Procesją Rezurekcyjną o godz. 6:00 będzie przewodniczył Biskup Jacek Grzybowski. Pozostałe Msze będą odprawione o godz. 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00.

13. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę organów.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy temat numeru „Od hosanna do ukrzyżuj” z odpowiedzią na pytanie czy człowiek gorliwie praktykujący może popełnić grzech ciężki? W Gościu Niedzielnym dowiemy się jak najlepiej przygotować się do przeżycia Triduum Paschalnego,  jest też omówienie ostatniego z uczynków miłosiernych względem duszy: modlić się za żywych i umarłych. W tygodniku Niedziela przeczytamy o tym, jak skutecznie przekazywać dzieciom wiarę. Na regale z prasą dostępny jest także Gość Ekstra przybliżający temat relikwii krzyża i korony cierniowej, Całunu Turyńskiego i Chusty z Manoppello.  Polecamy również kwietniowe miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie, Trwajcie w miłości a dla dzieci Anioł Stróż i Staś. Ministranci przed kościołem rozdają numer specjalny gazety „Dobre nowiny” poświęcony św. Janowi Pawłowi II i jego nauczaniu „Mówił do nas i za nas, dziś my musimy mówić za niego”. Gorąco polecamy.

15. Od 17 kwietnia, w naszej katedrze, rozpocznie się przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych. Polecamy tę sprawę wszystkich, którzy planują w najbliższym czasie przyjęcie tego sakramentu. Kolejne i zarazem ostatnie w tym roku rozpocznie się 2.09. Więcej informacji w zakrystii i kancelarii parafialnej.

16. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową „Szlakiem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego” w terminie 9-11 czerwca. W programie pielgrzymki: Gniezno, Włocławek, Rywałd, Stoczek Klasztorny i Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie, oraz Zuzela i Andrzejów.  Pielgrzymka zaplanowana została przed 5 rocznicą konsekracji naszego kościoła, jako przygotowanie do instalacji relikwii bł. kardynała w naszej parafii. Szczegóły na folderkach, zapisy w zakrystii.