1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół oraz złożone w minioną niedzielę na dzieło misyjne Ad Gentes.

2. Dziękujemy za udział w rekolekcjach wielkopostnych i za włączenie się we wspólnotową modlitwę.

3. Wymiernym owocem rekolekcji oraz postanowień i wyrzeczeń podejmowanych w okresie Wielkiego Postu niech będą dary złożone do koszy za ławkami na rzecz ubogich i bezdomnych.

4. Ofiary składane po Mszy św. do puszek przeznaczamy na klasztor Sióstr Dominikanek, które prowadzą w Broniszewicach Dom Pomocy Społecznej dla chłopców.

5. Pod chórem, przeprowadzana jest kwartalna zbiórka ofiar na organy.

6. W kiosku są też dostępne paschaliki, świąteczne świece i kartki wielkanocne i różne atrakcje dla dzieci.

7. Po Mszy św. o godz. 13:00 zapraszamy na 20 min. koncert organowy w wykonaniu p. Zofii Rogalskiej, laureatki I nagrody 34. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumi.

8. Od wtorku do czwartku odbędą się rekolekcje dla dzieci i młodzieży szkolnej. Program podany jest na ostatniej stronie gazetki. Dzieci i młodzież z nauczania domowego zapraszamy do skorzystania z nauk na odpowiednim poziomie wiekowym razem z uczniami ze szkół. Wszystkie spotkania odbywają się w kościele.

9. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa jest w piątki o godz. 17.00 z udziałem dzieci, zaś po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiamy w niedzielę po Mszy św. wieczornej. Za udział w Drodze Krzyżowej i nabożeństwie Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny. Zapraszamy też, w każdy wtorek Wielkiego Postu o godz. 6:30, na Jutrznię. Pan Mateusz, nasz organista, przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu, zaprasza po Mszy św. o godz. 8:00 na Godzinki o Męce Pańskiej. Zachęcamy do licznego udziału w tej wyjątkowej modlitwie.

10. We środę wspólnota mężczyzn Tato.net zaprasza na spotkanie o godz. 19:00 w sali domu parafialnego.

11. We czwartek, po Mszy św. wieczornej, do godz. 19:30, będzie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

12. Wspólnota „Woda Żywa” zaprasza we czwartek o godz. 19:30 na spotkanie formacyjne w sali domu parafialnego.

13. Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy czwartek, w sali domu parafialnego, o  godz. 19.00.

14. W piątki Wielkiego Postu podczas Mszy św., po Komunii, odmawiamy modlitwę „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”. Wszystkim, którzy z wiarą będą ją praktykowali, przysługuje odpust zupełny na zwyczajnych warunkach.

15. Droga Krzyżowa ulicami osiedla odbędzie się w najbliższy piątek. Rozpocznie się w kościele o godz. 18:40. Zakończy się tradycyjnie przy krzyżu na rogu ul. Jana Pawła II i Fabrycznej.

16. Chórek dziecięcy „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 10:00.

17. Zbiórka ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 10:00.

18. W I sobotę miesiąca o godz. 12:00 rozpocznie się przy krzyżu (ul. Fabryczna) różaniec za Ojczyznę. O godz.: 17.00 zapraszamy na  pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające ku czci Matki Bożej. Po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Rodziny Różańcowej.

19. W sobotę o godz. 19:00 w sali domu parafialnego odbędzie się konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w kwietniu otrzymają Sakrament Chrztu.

20. Za tydzień, 2 kwietnia, przypada Niedziela Palmowa. Palmy będzie można nabyć przed każdą Mszą Świętą przed kościołem. Przygotowane zostały przez młodzież wyjeżdżającą latem na Światowe Dni Młodzieży. Fundusze zebrane z tej okazji, przeznaczone zostaną na dofinansowanie wyjazdu.

21. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy temat numeru „Sens postu”.  W Gościu Niedzielnym znajdziemy odpowiedź na pytanie dlaczego otruto ks. Blachnickiego. Dostępny jest także Gość Ekstra  przybliżający temat relikwii krzyża i korony cierniowej, Całunu Turyńskiego i Chusty z Manoppello.  W tygodniku Niedziela przeczytamy o dobrym przeżywaniu sakramentu pokuty i pojednania w artykule „Nie bójmy się spowiedzi”. Na regale z prasą są też: Tak Rodzinie, Trwajcie w miłości a dla dzieci Anioł Stróż.

22. W piątek 31 marca w parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Rembertowie organizowana jest nocna Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku przygotowano aż 8 wersji, w zależności od grupy, od 40 do 78 km marszu. Wszystkie rozpoczynają Mszą Świętą o godzinie 18:00 w Rembertowie. Szczegóły na stronie edk.org.pl.

23. Od 17 kwietnia, w katedrze przy ulicy Floriańskiej, rozpocznie się przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych. Kolejne i zarazem ostatnie rozpocznie się 2 września. Więcej informacji w zakrystii i kancelarii parafialnej.

24. Wydział Pedagogoiczny Akademii Ignatianum w Krakowie organizuje Korespondencyjny Kurs Biblijny. Kurs prowadzony jest w wersji tradycyjnej oraz elektronicznej. Informacje można uzyskać na stronie www.kursbiblijny.deon.pl

25. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową „Szlakiem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego” w terminie 9-11 czerwca. Pielgrzymka zaplanowana została przed 5 rocznicą konsekracji kościoła, jako przygotowanie do instalacji relikwii bł. kardynała w naszej parafii. Szczegóły na folderkach dostępnych w zakrystii.

26. W Niedzielę Palmową ulicami warszawy przejdzie Marsz dla Jana Pawła II. Odbędzie się on 2.04 czyli w 18. rocznicę śmierci  papieża. Początek marszu  o godz. 11:00 na rondzie Dmowskiego. Szczegóły są na plakacie i na stronie marszpapieski.pl.