1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół oraz złożone w minioną niedzielę na budowę organów.

2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Nauki poprowadzi ks. Łukasz Trzaska. Apelujemy do wszystkich: zaplanujcie swój udział w rekolekcjach i przyprowadźcie tych, których kochacie. Podczas spowiedzi pojednajcie się z Bogiem i módlmy się wszyscy za zatwardziałych grzeszników. Na stolikach z gazetkami są folderki pomocne w przygotowaniu spowiedzi. Jest tam przykładowy rachunek sumienia, informacje o warunkach dobrej i skutecznej spowiedzi oraz pomocne modlitwy przed i po spowiedzi. W kiosku jest natomiast książka z szerszym opracowaniem rachunku sumienia wg nauczania mistyków chrześcijańskich. Program rekolekcji jest na 4 stronie gazetki. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą się w przyszłym tygodniu. Rekolekcjonistę polecajmy Bogu również w naszych prywatnych modlitwach, by przygotowane przez Księdza Łukasza tematy pomogły nam w spotkaniu z prawdziwym Bogiem i przyczyniły się do nawrócenia wielu.

3. Wymiernym owocem rekolekcji oraz postanowień i wyrzeczeń podejmowanych w okresie Wielkiego Postu niech będą dary złożone do koszy za ławkami na rzecz ubogich i bezdomnych.

4. Po Mszy św. ofiary składane do puszek przeznaczamy na dzieło misyjne Ad Gentes.

5. Pod chórem, przeprowadzana jest kwartalna zbiórka ofiar na organy.

6. W kiosku są też dostępne paschaliki, świąteczne świece i kartki wielkanocne i różne atrakcje dla dzieci.

7. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa jest w piątki o godz. 17.00 z udziałem dzieci, zaś po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiamy w niedzielę po Mszy św. wieczornej. Za udział w Drodze Krzyżowej i nabożeństwie Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny. Pan Mateusz, nasz organista, przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu, zaprasza po Mszy św. o godz. 8:00 na Godzinki o Męce Pańskiej. Zachęcamy do licznego udziału w tej wyjątkowej modlitwie.

8. We czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 19:30 będzie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

9. Wspólnota „Woda Żywa” zaprasza we czwartek o godz. 19:30 na spotkanie formacyjne w sali domu parafialnego.

10. Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy czwartek, w sali domu parafialnego, o 19.00.

11. W piątki Wielkiego Postu podczas Mszy św., po Komunii, odmawiamy modlitwę „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”. Wszystkim, którzy pobożnie i z wiarą będą ją praktykowali, przysługuje odpust zupełny na zwyczajnych warunkach.

12. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Msze św. z uroczystości będą sprawowane w naszym kościele o godz. 7:00 i 9:00. Po Mszy św. o godz. 9:00 będzie możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza o godz. 18:00 będzie wg formularza V Niedzieli Wielkiego Postu.

13. W tym tygodniu z racji rekolekcji i Uroczystości Zwiastowania Pańskiego kancelaria będzie nieczynna. W ważnych sprawach należy kontaktować się z księdzem po Mszy św. w zakrystii.

14. Chórek dziecięcy „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 10:00.

15. Zbiórka ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 10:00.

16. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00 zapraszamy na 20 min. koncert organowy w wykonaniu p. Zofii Rogalskiej, laureatki I nagrody 34. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumi.

17. W kiosku będzie kontynuowana zbiórka kwartalna.

18. Za tydzień, po Mszy św. Siostry Dominikanki, będą przeprowadzały zbiórkę ofiar na remont klasztoru w Broniszewicach.

19. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy temat numeru „Jak nie stracić rekolekcji”. W Gościu Niedzielnym znajdziemy omówienie kolejnego uczynku miłosiernego – strapionych pocieszać. W tygodniku Niedziela przeczytamy o męskiej twarzy Kościoła, czyli o wspólnotach i charyzmatach męskich wspólnot. We wszystkich tygodnikach przeczytamy o mechanizmach perfidnego i kłamliwego ataku na papieża Polaka. Na regale z prasą są też: Tak Rodzinie, Trwajcie w miłości a dla dzieci Anioł Stróż.