1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół.

2. Dziś, tzw. niedziela organowa. Ofiary składane na tacę przeznaczamy na budowę organów. Po Mszy św. przeprowadzana jest kwartalna zbiórka ofiar na organy. Zapraszamy do kiosku, zachęcamy też do nabywania jako „rodzice chrzestni” kolejnych piszczałek, są do wyboru cztery wielkości.

3. W kiosku są już dostępne paschaliki, świąteczne świece i kartki wielkanocne oraz pomoce do dobrego rachunku sumienia i różne atrakcje dla dzieci.

4. Wymiernym owocem postanowień i wyrzeczeń podejmowanych w okresie Wielkiego Postu niech będą dary złożone do koszy za ławkami na rzecz ubogich i bezdomnych.

5. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa jest w piątki o godz. 17.00 z udziałem dzieci, zaś po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiamy w niedzielę po Mszy św. wieczornej. Za udział w Drodze Krzyżowej i nabożeństwie Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny. Młodzież zaprasza w każdy wtorek Wielkiego Postu o godz. 6:30. na poranne Jutrznie. Pan Mateusz, nasz organista, przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu, zaprasza po Mszy św. o godz. 8:00 na Godzinki o Męce Pańskiej. Zachęcamy do licznego udziału w tej wyjątkowej modlitwie.

6. Tak jak zapowiadaliśmy, kolejne spotkanie z rodzicami dzieci przed I Komunią św., ze względu na rekolekcje, odbędzie się jutro (nie za tydzień) o godz. 19:00 w kościele. Spotkanie będzie prowadzone szczególnie dla Mam dzieci. Msza św. w niedzielę 19 marca będzie bez zmian o godz. 15:50.

7. We czwartek 16 marca o godz. 18:00 w sali pod zakrystią odbędzie się spotkanie kobiet dla, natomiast o godz. 19:00 również w sali pod zakrystią odbędzie się spotkanie dla małżeństw „4 kroki by być bliżej siebie”. Spotkania będą kontynuowane w kolejne trzecie czwartki miesiąca (kwiecień, maj i czerwiec). Więcej informacji na plakatach i ulotkach. Spotkania prowadzą Siostry z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi.

8. We czwartek po Mszy św. wieczornej Wspólnota „Woda Żywa” zaprasza na adorację z uwielbieniem. O godz. 20:00 będzie modlitwa wstawiennicza.

9. W piątki Wielkiego Postu podczas Mszy św., po Komunii, odmawiamy modlitwę „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”. Wszystkim, którzy pobożnie i z wiarą będą ją praktykowali, przysługuje odpust zupełny na zwyczajnych warunkach.

10. W najbliższy piątek Drogi Krzyżowa będą śpiewane. O godz. 17:00, będzie prowadzona przez scholkę dziecięcą, a Nabożeństwo po Mszy Wieczornej poprowadzi chór parafialny.

11. Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy czwartek, w sali domu parafialnego, o godz. 19.00.

12. Chórek dziecięcy „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 10:00. Zbiórka ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 10:00.

13. Przypominamy, że w sobotę od godz. 11:30 będzie odbiór strojów Komunijnych;

14. W niedzielę, za tydzień rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Nauki poprowadzi ks. Łukasz Trzaska, Diecezjalny Duszpasterz Ceremoniarzy. Program rekolekcji podany jest na ostatniej stronie gazetki.

15. W kiosku będzie kontynuowana zbiórka kwartalna.

16. Za tydzień ofiary składane do puszek będą przeznaczone na dzieło misyjne Ad Gentes.

17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy znajdziemy artykuły związane z 10 rocz. rozpoczęcia pontyfikatu papieża Franciszka, wśród nich rozmowa „Jak rozumieć Franciszka?” z bp. Janem Piotrowskim, byłym misjonarzem. W Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuły o podobnej tematyce, ale także ciekawy artykuł o tym kim są Samarytanie, i jak współcześnie wygląda ich sytuacja. W tygodniku Niedziela przeczytamy o tym jak zapewnić wychowanie religijne dzieci w rodzinie z niewierzącym małżonkiem w tekście „Małżeństwo z ateistą”. W numerze znajdziemy specjalny dodatek „Poznaj siebie. Rachunek Sumienia”. Na regale z prasą są też: Różaniec, Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się a dla dzieci Anioł Stróż i Staś.