1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół i złożone w minioną niedzielę na Ukrainę.
 2. Dziś, ofiary składane po Mszy do puszek przeznaczamy na dzieła parafialnej Caritas.
 3. Gościmy dziś Roberta Kościuszko, męża, ojca i powieściopisarza, który swoim świadectwem zachęca rodziców do przekazywania wiary dzieciom, a ich pociechy do czytania ciekawych historii Biblijnych. Po Mszy można nabyć ewangelizacyjne powieści przygodowe oraz gry planszowe wraz z dedykacją autora.
 4. Po Mszy św. przeprowadzana jest kwartalna zbiórka ofiar na organy. Zapraszamy do kiosku, zachęcamy też do nabywania jako „rodzice chrzestni” kolejnych piszczałek, są do wyboru cztery wielkości.
 5. Dziś odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania. Początek spotkania w kościele, zaraz po zakończeniu nabożeństwa Gorzkich Żali.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa jest w piątki o godz. 17.00 z udziałem dzieci, zaś po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiamy w niedzielę po Mszy św. wieczornej. Za udział w Drodze Krzyżowej i nabożeństwie Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny. Młodzież zaprasza w każdy wtorek Wielkiego Postu o godz. 6:30. na poranne Jutrznie. Pan Mateusz, nasz organista, przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu, zaprasza po Mszy św. o godz. 8:00 na Godzinki o Męce Pańskiej. Zachęcamy do licznego udziału w tej wyjątkowej modlitwie.
 7. W piątki Wielkiego Postu podczas Mszy św., po Komunii, odmawiamy modlitwę „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”. Wszystkim, którzy pobożnie i z wiarą będą ją praktykowali przysługuje odpust zupełny na zwyczajnych warunkach.
 8. We czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 9. Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza we czwartek o godz. 19:30 na spotkanie formacyjne w sali domu parafialnego.
 10. Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy czwartek, w sali domu parafialnego, o 19.00.
 11. W piątek o godz. 19:30 w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie dla wyjeżdżających na Światowe Dni Młodzieży – zapisanych, a także zainteresowanych.
 12. Chórek dziecięcy „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 10:00.
 13. Zbiórka ministrantów odbędzie się 11 marca godz. 10:00.
 14. W kiosku będzie kontynuowana zbiórka kwartalna.
 15. Za tydzień tzw. niedziela organowa, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę organów.
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy znajdziemy artykuły o pandemii pornografii i o ogromnym zagrożeniu jakie niesie uzależnienie od niej już od wczesnych lat dziecięcych. W Gościu Niedzielnym polecamy rozmowę o tym jak rozumieć karę Bożą, a także wielkopostną katechezę o kolejnym uczynku miłosierdzia „nieumiejętnych pouczać”. W tygodniku Niedziela przeczytamy o tym dlaczego Bóg nie powstrzymał pierwszego człowieka od grzechu oraz o miejscu kobiet w Kościele. W numerze znajdziemy dodatek pt.: ”Bliżej życia z wiarą”. Na regale z prasą są też: Różaniec, Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się a dla dzieci Anioł Stróż i Staś.
 17. Zapowiadamy, że we czwartek 16 marca rozpoczną się spotkania dla małżeństw „4 kroki by być bliżej siebie”. Spotkania będą kontynuowane w kolejne 3 czwartki miesiąca. Więcej informacji na plakacie i ulotkach.

 

Informacje dla rodziców dzieci przed I Komunią Świętą

Planowane na 20 marca spotkanie z rodzicami, ze względu na rekolekcje, odbędzie się tydzień wcześniej czyli 13 marca o godz. 19:00 w kościele. Msza św. w niedzielę 19 marca będzie bez zmian o godz. 15:50. Odbiór strojów liturgicznych do I Komunii Świętej odbędzie się w sobotę 18 marca, w salach domu parafialnego, wg porządku:

 1. 3A SP353 w godz. 11:30-11:50;
  1. 3A SP385 w godz. 12:30-12:50;
 2. 3B SP353 w godz. 11:50-12:10;
  1. 3B SP385 w godz. 12:50-13:10;
 3. 3C SP353 w godz. 12:10-12:30;
  1. 3C SP385 w godz. 13:10-13:30;

 

Przypominamy i apelujemy!

Msze św. dla dorosłych odprawiamy w każdą niedzielę i uroczystości o godz. 8:00, 10:00, 13:00 i 18:00. W Wielkim Poście po Mszy św. o godz. 8:00  są  Godzinki o Męce Pańskiej, natomiast po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

Msza św. z udziałem dzieci i kazaniem dostosowanym do percepcji dzieci sprawowana jest o godz. 11:30. Jest to Msza z oprawą muzyczną chórku dziecięcego „Iskierki Miłości”. Jeśli z powodów nadzwyczajnych musimy z dziećmi uczestniczyć we Mszy św. poza godziną 11:30 prosimy o większą czujność i roztropność opiekunów oraz uszanowanie wrażliwości i potrzeb innych członków wspólnoty parafialnej, którzy przychodzą do kościoła na modlitwę i spotkanie z Bogiem w Sakramentach. W sytuacjach nadzwyczajnych, gdy dziecko płacze lub głośno gaworzy, można skorzystać z kruchty kościoła lub korytarza na zapleczu za prezbiterium. Bardzo prosimy o większą wrażliwość rodziców na poczynania dzieci w kościele. Kościół nie jest placem zabaw! Od najmłodszych lat uczmy je, że jest to jedyne, wyjątkowe miejsce i dlatego wymaga specjalnego zachowania, innego niż w domu, szkole i na boisku. Hałas, rozmowy, bieganie po kościele i zabawa podczas liturgii i modlitwy nie są właściwe dla tego miejsca. Stopnie prezbiterium nie są sceną, a klęczniki i ławki nie są do tego by po nich chodzić. Niewłaściwym zachowaniem jest również spacerowanie z dzieckiem po kościele lub bieganie rodzica za dzieckiem w czasie Mszy i nabożeństw.  Jeśli chcemy dziecku coś pokazać, dziecko chce coś zobaczyć i dotknąć to zróbmy to przed Mszą św.

Nie zapominajmy, że podczas liturgii najważniejsze jest oddanie Bogu należnej czci i modlitwa do Niego.

Msza św. dla dorosłych i młodzieży, uwzględniając osoby przygotowujące się do Sakramentu Bierzmowania jest o godz. 18:00. Często po Mszy organizowane są spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.

Msze św. w sobotę o godz. 18:00 odprawiane są wg formularza niedzielnego.

Spowiedź w naszym kościele jest 20 min. przed każdą Mszą św. Starajmy się korzystać z tej możliwości by później z zaangażowaniem, oczyszczeni z grzechów i pełni darów Bożych, uczestniczyć już świadomie we Mszy Świętej.

W Wielkim Poście, w każdy piątek o godz. 17:00, jest Droga Krzyżowa z udziałem dzieci, a po Mszy wieczornej z udziałem dorosłych i młodzieży.

Toaleta, na zapleczu kościoła, jest czynna tylko przed i po Mszy Świętej.