1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół i złożone w minioną niedzielę na budowę organów.
 2. Dziś, ofiar składane po Mszy do puszek przeznaczamy na leczenie chorych, podopiecznych Caritas.
 3. W kiosku jest możliwość zadeklarowania przez Rodziców Chrzestnych piszczałki organowej.
 4. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą karnawału. 22 lutego w Środę Popielcową rozpoczynamy Wieki Post. Msze Święte w Popielec będą odprawione o godz. 7:00, 9:00, 18:00 i 20:00. Podczas każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. Pamiętajmy, że tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta. Spowiedź będzie przed każdą Mszą św. Zapowiadamy, że Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w dniach 19-22 marca. Temat rekolekcji: „Stań się tym, kogo przyjmujesz”, nauki wygłosi ks. Łukasz Trzaska.
 5. We środę rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty i Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa w naszym narodzie. Pod obrazem św. Jana Pawła II wyłożona jest księga postanowień abstynenckich. Zachęcamy do składania i odnawiania przyrzeczeń trzeźwościowych. Można takie zobowiązanie podjąć w duchu wyrzeczenia na Wielki Post lub na indywidualnie określony czas.
 6. W tym tygodniu rozpoczynamy nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 17.00 z udziałem dzieci, zaś po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18:45) Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali śpiewamy w niedzielę po Mszy św. wieczornej. Za udział w Drodze Krzyżowej i nabożeństwie Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny.
 7. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek i sobotę, w Popielec kancelaria będzie nieczynna.
 8. We środę o godz. 18:00, będziemy się modlić przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.
 9. Wspólnota SNE zaprasza we czwartek o godz. 19:30 na spotkanie formacyjne w sali domu parafialnego.
 10. W piątki Wielkiego Postu podczas Mszy św., po Komunii, będziemy odmawiali modlitwę „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”. Wszystkim, którzy pobożnie i z wiarą będą ją praktykowali przysługuje odpust zupełny na zwyczajnych warunkach.
 11. Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy czwartek, w sali domu parafialnego, o 19.00.
 12. Chórek dziecięcy „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę 4 marca, o godz. 10:00.
 13. Zbiórka ministrantów odbędzie się 11 marca o godz. 10:00.
 14. Wszystkim udającym się na ferie i korzystającym z zimowych atrakcji życzymy sprzyjającej pogody i bezpiecznego wypoczynku.
 15. Pan Mateusz, nasz organista, od przyszłej niedzieli, przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu, zaprasza po Mszy św. o godz. 8:00 na Godzinki o Męce Pańskiej. Zachęcamy do licznego udziału w tej wyjątkowej modlitwie.
 16. Młodzież zaprasza w każdy wtorek Wielkiego Postu na poranne Jutrznie. Nabożeństwa będą odbywały się w kościele o godz. 6:30, na wzór wielkopiątkowych i wielkosobotnich nabożeństw.
 17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy artykuły poruszające ważne tematy związane z wiarą i moralnością chrześcijańską: co robić, gdy ludzie ochrzczeni zapraszają nas na niekatolicki ślub, albo gdy dorastające dziecko chce zamieszkać z „partnerem”, jak reagować na postulaty wzywające do zaniechania udzielania sakramentów dzieciom i młodzieży przed uzyskaniem pełnoletniości. Dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego wprowadza nas w zaczynający się od najbliższej środy Wielki Post.  A w tygodniku Niedziela przeczytamy o tym czego pragną dzieci od swych rodziców, dlaczego podejmują tak wiele destrukcyjnych decyzji i jak im pomóc w odkrywaniu wartości życia.  W numerze znajdziemy dodatek pt.: ”Bliżej życia z wiarą”. Na regale z prasą są lutowe miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się a dla dzieci Anioł Stróż i Staś.
 18. Zachęcamy do Duchowej Adopcji Nastolatka. Jest to inicjatywa mająca na celu modlitwę za młodzież. Polega ona na modlitwie „jeden na jeden”, tzn. jeden konkretny człowiek modli się za jedną konkretną młodą osobę. Szczegóły na ulotkach, lub stronie internetowej pray4teens.org.
 19. Biskupi Diecezji Warszawsko-Praskiej zapraszają 27 lutego do Katedry Warszawsko-Praskiej na wystawę obrazów „Jezu, ufam Tobie”. O godz. 18:00. będzie sprawowana uroczysta Msza św., po Mszy w podziemiach bazyliki rozpocznie się wernisaż. Wystawa potrwa do 2 kwietnia br. Zwiedzać można: od poniedziałku do soboty w godz.: 12:00-20:00, w niedzielę w godz.: 8:00-21:30.
 20. Informacje dla rodziców i dzieci przed I Komunią św.: Ze względu na rekolekcje wielkopostne, planowane na 20 marca spotkanie z rodzicami odbędzie się tydzień wcześniej czyli 13 marca o godz. 19:00 w kościele. Msza św. w niedzielę 19 marca będzie bez zmian o godz. 15:50. Odbiór strojów liturgicznych do I Komunii Świętej odbędzie się w sobotę 18 marca, w salach domu parafialnego, wg porządku:
  • klasa 3A SP353 w godz. 11:30-11:50            klasa 3A SP385 w godz. 12:30-12:50
  • klasa 3B SP353 w godz. 11:50-12:10           klasa 3B SP385 w godz. 12:50-13:10
  • klasa 3C SP353 w godz. 12:10-12:30           klasa 3C SP385 w godz. 13:10-13:30
 1. Zachęcamy do odpisów 1,5% podatku dochodowego za 2022 rok na cele charytatywne Caritas i dzieła charytatywne naszej parafii. W efekcie zmian w przepisach na 2022 r. podatnicy mają prawo przekazać 1,5% (a nie jak do tej pory 1%) swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Należy w zeznaniu rocznym PIT we właściwej rubryce wpisać numer KRS 0000223182. Pamiętajmy o wpisaniu w rubryce „cel szczegółowy 1,5%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”. Na stronie Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej cdwp.caritas.pl/o-nas/1-procent/ jest gotowy formularz do wypełniania zeznania PIT. Każdy ma prawo zdecydować o przeznaczeniu 1,5% podatku swojego dochodu. Jeśli nie wskażemy na jaki cel ten 1,5% podatku przeznaczamy, to i tak zgodnie z prawem, będzie on automatycznie przekazany na inne, nieznane nam cele.