1. Dziękujemy za troskę i ofiary składane na nasz kościół.
 2. Dziękujemy Ks. Marcinowi i Animatorom z KSM za przygotowanie młodzieży do Bierzmowania, ceremoniarzowi Adamowi i Służbie Liturgicznej za godną posługę, p. Organiście i Zespołowi Wokalno-Instrumentalnemu za oprawę muzyczną podczas Mszy, Rodzicom za dar ołtarza – ornat do sprawowania Mszy św.
 3. Dziś, w związku z trzęsieniem ziemi jakie wydarzyło się w Syrii i Turcji, ofiary składane do puszek przeznaczymy na rzecz poszkodowanych w tym tragicznym wydarzeniu, a zapowiadana zbiórka ofiar na leczenie chorych, podopiecznych Caritas diecezjalnej, odbędzie za tydzień.
 4. W naszej parafii przypada dziś kolejna niedziela organowa, ofiary składane na tacę przeznaczamy na budowę organów. W kiosku jest możliwość zadeklarowania przez Rodziców Chrzestnych piszczałki organowej. Do wyboru są cztery rodzaje.
 5. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek obchodzimy święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.
 6. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę przez wstawiennictwo naszych patronów. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.
 7. Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy czwartek, w sali domu parafialnego, o 19.00.
 8. Chórek dziecięcy „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę 4 marca, po feriach, o godz. 10:00.
 9. Pierwsza po feriach zbiórka ministrantów odbędzie się 11 marca o godz. 10:00.
 10. Wszystkim udającym się na ferie i korzystającym z zimowych atrakcji życzymy sprzyjającej pogody i bezpiecznego wypoczynku.
 11. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie księży w swoich domach i złożone podczas kolędy ofiary.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy temat numeru poruszający problematykę związaną z Domami Pomocy Społecznej. W Gościu Niedzielnym polecamy rozmowę z ustępującym z funkcji bp. Edwardem Dajczakiem „Patrzę w przyszłość z nadzieją”. A w tygodniku Niedziela znajdziemy rozmowę z duszpasterzem osób niepełnosprawnych pt.: „Cierpienie otwiera nam oczy”. W numerze znajdziemy dodatek ”Bliżej życia z wiarą”. Na regale z prasą są już lutowe miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się a dla dzieci Anioł Stróż i Staś.
 13. Informacje dla rodziców i dzieci przed I Komunią św.: Ze względu na rekolekcje wielkopostne, planowane na 20 marca w ramach przygotowania do I Komunii Świętej, spotkanie z rodzicami odbędzie się tydzień wcześniej czyli 13 marca o godz. 19:00 w kościele. Msza św. w niedzielę 19 marca bez zmian o godz. 15:50. Odbiór strojów liturgicznych do I Komunii Świętej będzie w sobotę 18 marca, w salach domu parafialnego, wg porządku:

klasa 3A SP353 w godz. 11:30-11:50

klasa 3B SP353 w godz. 11:50-12:10

klasa 3C SP353 w godz. 12:10-12:30

klasa 3A SP385 w godz. 12:30-12:50

klasa 3B SP385 w godz. 12:50-13:10

klasa 3C SP385 w godz. 13:10-13:30

 1. Zachęcamy do odpisów 1,5% podatku dochodowego za 2022 rok na cele charytatywne Caritas i dzieła charytatywne naszej parafii.
 1. Łukasz z par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie zaprasza na pielgrzymkę do Libanu „Śladami św. Charbela”. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła i na parafialnej stronie internetowej: parafiastaramilosna.pl.
 2. Zachęcamy do Duchowej Adopcji Nastolatka. Jest to inicjatywa mająca na celu modlitwę za młodzież. Polega ona na modlitwie „jeden na jeden”, tzn. jeden konkretny człowiek modli się za jedną konkretną młodą osobę. Szczegóły na ulotkach, lub stronie internetowej pray4teens.org.