1. Dziękujemy za ofiary składane na budowę organów i na nasz kościół.
 2. Bóg zapłać za serdeczne przyjęcie księży w trakcie wizyty kolędowej i złożone podczas kolędy ofiary.
 3. Dziś przeżywamy po raz piaty Niedzielę Słowa Bożego, którą ustanowił Papież Franciszek 30 września 2019 roku w 1600 rocznicę śmierci św. Hieronima – wielkiego miłośnika i tłumacza Pisma Świętego. Niedziela Słowa Bożego przypada w tygodniu, w którym jesteśmy wezwani do wzmocnienia więzi z wyznawcami judaizmu oraz do modlitwy o jedność chrześcijan. Nie jest to przypadek: celebrowanie Niedzieli Słowa Bożego wyraża charakter ekumeniczny, ponieważ Pismo Święte wskazuje tym, którzy się w nie wsłuchują, drogę do przebycia, aby dojść do trwalej i autentycznej jedności.
 4. Rycerze Zakonu św. Jana Pawła II promują dzisiaj w naszej parafii dzieło Adopcji serca na odległość. Dzieło to poświęcone jest pomocy duchowej i materialnej dzieciom z krajów najuboższych. Nasza parafia włączyła się w to dzieło adoptując dwójkę nastoletnich chłopców Hermanego i Carlosa z Wysp Zielonego Przylądka, oraz dwie parafianki adoptowały dwóch 5- letnich chłopczyków Brandona i Klemnsa z Kamerunu. Więcej informacji można uzyskać u braci rycerzy w kruchcie kościoła i zobaczyć na przygotowanych planszach.
 5. Dziś na Mszy Świętej o godz. 18:00, jak każdego 22 dnia miesiąca, będziemy zanosić nasze modlitwy do Boga przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
 6. Jeszcze dziś po Mszy wieczornej zapraszamy na koncert chórów: Cantate Dei Gloriam z naszej parafii i Voce Familie z par. św. Rodziny w Ursusie.
 7. Dziś o godz. 18.50 w sali pod zakrystią odbędzie się obowiązkowe spotkanie formacyjne dla grupy początkującej kandydatów do bierzmowania.
 8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, we środę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, we czwartek wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa, w sobotę św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
 9. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę przez wstawiennictwo naszych patronów. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.
 10. Do 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, któremu towarzyszy hasło: „Czyńcie dobro, szukajcie sprawiedliwości”. Zachęcamy do zapoznania się z programem nabożeństw ekumenicznych na plakatach w kruchcie kościoła.
 11. W imieniu Biskupa Romualda Kamińskiego zapraszamy we środę, 25 stycznia, o godzinie 16:00, do bazyliki katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na Pradze na ekumeniczne Nabożeństwo Słowa Bożego.
 12. Chórek dziecięcy „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 10:00 w domu parafialnym.
 13. W sobotę 28 stycznia, w siedzibie duszpasterstwa młodzieży diecezji warszawsko-praskiej przy ulicy Floriańskiej 3 na warszawskiej Pradze, odbędzie się Dzień skupienia przed przyjęciem sakramentu bierzmowania dla grupy zaawansowanej. Spotkanie trwać będzie w godzinach 10:00–17:00.
 14. Zbiórki ministrantów zostaną wznowione po feriach zimowych.
 15. Zebrania, spotkania grup i wspólnot parafialnych zostaną wznowione po kolędzie, czyli od 6 lutego.
 16. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na rehabilitację Ks. Czarka.
 17. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu: ul. Dworkowa, Fraszka, Golfowa, Jana Pawła II – bloki, Literacka, Liryczna, Kameliowa, Poezji, Szermiercza, Szlachecka i Zapiecek. Szczegółowy program całej kolędy wydrukowany jest w dodatku do naszej gazetki. Jest też możliwość kolędy w innym dniu. Osoby, które zmieniły adres zamieszkania lub w ostatnim czasie wprowadziły się do mieszkań i domów na terenie parafii prosimy o kontakt z kancelarią parafialną w celu zarejestrowania w ewidencji parafialnej. Prosimy o otwarcie w dniu kolędy furtek do posesji i przygotowanie w domu krzyża, świec oraz kropidła i poświęconej wody.
 18. Kancelaria w okresie kolędowym do 4.02 będzie czynna tylko we środy w godz. 16:00-17:30 i 19:00-20:00.
 19. Zachęcamy do odpisów 1,5% podatku dochodowego za 2022 rok na cele charytatywne Caritas i dzieła charytatywne naszej parafii. W efekcie zmian w przepisach na 2022 r. (Nowelizacja Nowego Ładu Podatkowego) podatnicy mają prawo przekazać 1,5% (a nie jak do tej pory 1%) swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Należy w zeznaniu rocznym PIT we właściwej rubryce wpisać numer KRS 0000223182. Pamiętajmy o wpisaniu w rubryce „cel szczegółowy 1,5%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”. Na stronie Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej cdwp.caritas.pl/o-nas/1-procent/ jest gotowy formularz do wypełniania zeznania PIT. Każdy ma prawo zdecydować o przeznaczeniu 1,5% podatku swojego dochodu. Jeśli nie wskażemy na jaki cel ten 1,5% podatku przeznaczamy, to i tak zgodnie z prawem, będzie on automatycznie przekazany na inne, nieznane nam cele.
 20. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy zbiór artykułów pt.; „Czym jest dla mnie Kościół”, w którym przedstawiciele różnych grup społecznych tym, opowiadają jak rozumieją Kościół i jakie ma znaczenie w ich życiu, W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o Helenie Kmieć, nowej kandydatce na ołtarze  oraz recenzję książki osobistego sekretarza Benedykta XVI „Tylko prawda. Moje życie u boku Benedykta XVI” W tygodniku Niedziela jest poradnik jak jak przekazywać wiarę. W numerze znajdziemy dodatek „Bliżej życia z wiarą”. Na regale z prasą są też styczniowe miesięczniki: Miłujcie się i Różaniec a dla dzieci Anioł Stróż.